Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
kitek2013
Posty: 116
Rejestracja: 2013-08-17, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: kitek2013 » 2014-04-25, 10:25

Dyrekcja chce oszczedzic kosztem nauczyciela, czyli czlowieku zaplac a my pokazemy sie w kuratorium czy tam gdzies... ze nie bierzemy kasy panstwowej. Ale powinna Ci oplacic pobyt i nie ma prawa od Ciebie zadac pieniadzy, niby jakim prawem skoro to wycieczka sluzbowa?
Miau

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: vuem » 2014-04-25, 14:21

kitek2013 pisze:Dyrekcja chce oszczedzic kosztem nauczyciela, czyli czlowieku zaplac a my pokazemy sie w kuratorium czy tam gdzies... ze nie bierzemy kasy panstwowej. Ale powinna Ci oplacic pobyt i nie ma prawa od Ciebie zadac pieniadzy, niby jakim prawem skoro to wycieczka sluzbowa?


Sytuacje, w których "dyrekcja zmusza do pojechania na wycieczkę, za którą nauczyciel musi zapłacić z własnej kieszeni" są ... marginalną patologią, bo nie chcę pisać, że brzmią niewiarygodnie. Załóżmy, że jakiś głupek wpadnie na taki pomysł.
Równie niepochlebne zdanie mam o tych, którzy się oburzają i wypisują idiotyzmy o "darmowych wczasach" itp.

Pawelzeglarz
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-14, 13:56
Przedmiot: Historia, Technika, Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Pawelzeglarz » 2015-12-14, 14:07

Spokojnie !:)

Zazwyczaj jest tak że w cenę wycieczki wliczony jest także pobyt nauczycieli. Nie znam przypadków by wychowawca/y musiałby płacić za siebie. Zorganizowane wycieczki nie pobierają opłat dodatkowych od opiekunów. Np. u nas na 10 dzieci jedzie jeden nauczyciel gratis. Co prawda nie jest to zwiedzanie muzeów a rejs po Mazurach, gdzie więcej kontaktu z przyrodą a pomniki historii typu bunkry z II wś. zwiedza się w formie gry terenowej.

usunęłam reklamę - linczerka

Pozdrawiam
Paweł Plichta


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron