Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: izkaolek » 2012-04-26, 10:04

Zgadzam się, że powinna dostać dietę mi raczej chodziło jaka minimalna kwota pieniędzy powinna jej wystarczyć na czas pobytu.

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Belfrzyca » 2012-04-26, 11:17

Basso profondo pisze:
Belfrzyca pisze:Czy Dyrekcja ma prawo żądać ode mnie tych pieniędzy? Czy grożą mi konsekwencje za niezapłacenie tej różnicy?
Patrz jeszcze raz post nr 8.


Racja i przepraszam, że raz jeszcze zapytałam o to samo. Posiadałam już wiedzę od Was na ten temat, ale kiedy usłyszałam od Dyrekcji, ze kosztów mojego wyjazdu nie poniesie, bo to w końcu wycieczka, a szkoła za wycieczki nie płaci, to aż zaniemówiłam. Dzięki za pomoc. Teraz jestem pewna swego i wiem, że mogę twardo mówić "nie".

A tak na marginesie to te 50 euro wpłaciłam na tę wycieczkę. Na własne wydatki muszę uzbierać swoją drogą. Tak więc i tak już jestem 50 euro w plecy, bo i tego jak widać wpłacać nie musiałam.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2012-04-26, 20:06

Zachowanie niegodne polskiego nauczyciela! Co za SKANDAL!
Polski nauczyciel sam z siebie, rozumiejąc trudną sytuację finansową szkoły, pokrywa koszty działalności pozalekcyjnej placówki, nie mówiąc już o wypoczynku na szkolnej wycieczce - kilka dni laby, rajd po galeriach, kawiarnie, szalone nieprzespane noce.
Zachowuje się odpowiedzialnie i nie skamle u dyrektora na materiały papiernicze, sam zapewnia niezbędne środki, a jak ich nie ma w swojej kieszeni - szuka sponsora. Polski nauczyciel ma wizję i misję i nie w głowie mu naciąganie Państwa, jak jakiemuś tam górnikowi, czy urzędnikowi.
Ale ty masz tupet - chcesz pracować za pieniądze?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: koma » 2012-04-26, 23:29

Dyrektor nie zna przepisów...Masakra!

Ale gdybyś Ty je znała, nie dałabyś sie wrobić na te 50 euro. :roll:
Rozporządzenie dot. organizacji wycieczek musisz znac - organizujesz je przecież?

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Belfrzyca » 2012-04-27, 18:46

Koma, jestem nauczycielem stażystą i wciąż się uczę. Poza tym nie wiedziałam jak interpretować to, ze we fragmencie o pokryciu kosztów wyjazdu opiekunów jest sformułowanie "może". Bo skoro "może" to "nie musi".

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Belfrzyca » 2012-04-27, 18:48

koma pisze:Dyrektor nie zna przepisów...Masakra!


Myślę, że zna tylko kombinuje, żeby rodziców nie obarczyć kosztami wyjazdu nauczycieli. Dyrekcji bardzo zależy na powodzeniu tego wyjazdu i zrobiła wszystko, żeby nazbierać jak najwięcej chętnych rodziców.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2012-04-28, 11:32

To nie jest rada, bo i tak żaden nauczyciel tego by nie zrobił, żaden mądrala z tego forum.
Ale tak powinno być. Jedziesz z uczniami gdziekolwiek poza siedzibę placówki - delegacja (polecenie służbowe wyjazdu) - w razie zdarzenia musi być potwierdzenie, że wypełniałaś obowiązki służbowe. Karta wycieczki nie wystarczy, jest dokumentem organizacyjnym, ale nie dokumentem administracyjno-prawnym (tak twierdzi prawnik z UM). Płacisz za siebie: za transport, nocleg, wejścia gdzie koniecznie musiałaś się uczniami opiekować, wyżywienie. Bierzesz rachunki (nie paragony) i rozliczasz się z delegacji. Pracujesz tyle, aby łącznie w całym tygodniu nie przekroczyć 40 godzin.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: koma » 2012-04-29, 00:33

matmanamaksa pisze:To nie jest rada, bo i tak żaden nauczyciel tego by nie zrobił, żaden mądrala z tego forum.

Czego by nie zrobil?
Nie odmówiłby dyrektorowi??
Chyba nie wiesz, co piszesz...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: vuem » 2012-04-29, 09:55

Nie zrobiłby tego, co matmanamaksa opisuje.
Pojechał na wycieczkę, płacił za wszystko, zbierał faktury do rozliczenia i zapewniał opiekę w wyznaczonych jedynie godzinach, by nie przekroczyć 40-godzinnego tygodnia pracy

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2012-04-29, 10:20

koma pisze:Czego by nie zrobil?
Nie odmówiłby dyrektorowi??
Chyba nie wiesz, co piszesz...
Chyba nie wiem ... o czym ty do mnie rozmawiasz.

Boze
Posty: 24
Rejestracja: 2012-01-13, 09:22
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: Boze » 2012-06-13, 15:08

matmanamaksa pisze:To nie jest rada, bo i tak żaden nauczyciel tego by nie zrobił, żaden mądrala z tego forum.
Ale tak powinno być. Jedziesz z uczniami gdziekolwiek poza siedzibę placówki - delegacja (polecenie służbowe wyjazdu) - w razie zdarzenia musi być potwierdzenie, że wypełniałaś obowiązki służbowe. Karta wycieczki nie wystarczy, jest dokumentem organizacyjnym, ale nie dokumentem administracyjno-prawnym (tak twierdzi prawnik z UM). Płacisz za siebie: za transport, nocleg, wejścia gdzie koniecznie musiałaś się uczniami opiekować, wyżywienie. Bierzesz rachunki (nie paragony) i rozliczasz się z delegacji. Pracujesz tyle, aby łącznie w całym tygodniu nie przekroczyć 40 godzin.

Jak na wycieczce tygodniowej nie przekroczyć 40 godz?? przecież jesteś wtedy w pracy 24 na dobę!

Szczerze, to pierwsze słyszę, by opiekun płacił za wyjazd -przynajmniej przy wycieczkach organizowanych przy pomocy biur podróży.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: koma » 2012-06-13, 17:38

Chyba bym musiała na głowe upaść, aby jechać do ciężkiej pracy i jeszcze za siebie płacić :rotfl:

sim11
Posty: 1
Rejestracja: 2013-11-28, 19:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: sim11 » 2013-11-28, 20:37

Moim zdaniem ktoś z dyrekcji popełnił karygodny błąd przy kalkulkacji tego wyjazdu, zapominawszy o wkalkulowaniu kosztów pobytu wychowawców.
Nie mówię już o wynagrodzeniu za ponadnormatywny czas pracy, bo to zwyczajowo nie jest już honorowane - no cóż taka specyfika zawodu.
Nie można jednak od wychowawcy wymagać pokrycia kosztów swojego pobytu.

Myślę, że dyrekcja wychodzi z założenia, że łatwiej jest znaleść frajera nauczyciela niż zchylić czoła i zarządać od rodziców dopłaty brakującej kwoty.
Domyślam się, że mówimy tu o kwocie rzędu 250E/45os = 5,5E = 23 zł na osobę.

Zakładam, że szkoła organizuję tą "imprezę" bez zysku, wieć taka podwyżka ceny jest w pełni uzasadniona.
Patrząc jednak na poczynania Twojej dyrekcji obawiam się również, że w swoje kalkulacji nie załóżyła ona żadnych zderzaków na koszty nieprzewidywalne.
Szkoda słów.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: vuem » 2014-04-23, 18:17

ania_N_85 pisze:zaproponowała mi podzielenie kosztów pół na pół.


A gdyby Tobie zaproponowano płacenie za zamieszczanie reklam na tym forum, to skorzystałabyś?

Nie wiem jak inni, ale ja oraz parę osób, które znam sa skutecznie odstraszane przez tak nieudolne aczkolwiek nachalne reklamy. Podajesz się za nauczyciela, a uprawiasz biznes, to dyskredytuje twoja uczciwość ... zakładając, że równie usilnie "kombinujesz" w kwestii umów na świadczenie usług turystycznych nie wróżę powodzenia w biznesie ... o ile w ogóle to przeczytasz, bo nie po to się pewnie logujesz...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kto płaci za nauczyciela na wycieczce?

Postautor: iluka » 2014-04-23, 19:30

vuem, mówiłam Ci, że Cię kocham? :sunny:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Wychowawca klasy”