czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nafie
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-23, 21:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: nafie » 2012-08-27, 17:20

WItam Was serdecznie
Jestem w ciazy, po porodzie planuje byc z dzieckiem przynajmniej 2 lata i nie pracowac. Laczy sie to z przeprowadzka do innego miasta. W tym roku skonczylam 2 letni okres pracy w szkole jako nauczyciel kontraktowy i od wrzesnia powinnam zaczac staz na mianowanego. Wiem jednak, ze jesli przerwa w odbywaniu srazu trwa dluzej niz rok, to staz nalezy zaczac ponownie, zgadza sie?
wobec tego, czy moge nie zaczynac stazu na mianowanego tylko zaczac go dopiero gdy wroce do pracy? nie za bardzo wiem tez, jak to wytlumaczyc dyrekcji ;)
Jesli poszlabym na urlop macierzynski to wychowawczy moglby trwac tylko 6 miesiecy bym mogla staz kontynuowac prawda?

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: hanamat » 2012-08-27, 18:22

Staż na mianowanego nie jest obowiązkowy, zatem dyrekcji nic tłumaczyc nie musisz....staż rozpocznij po macierzyńskim i wychowawczym.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: edzia » 2012-08-28, 11:20

nafie pisze:Wiem jednak, ze jesli przerwa w odbywaniu srazu trwa dluzej niz rok, to staz nalezy zaczac ponownie, zgadza sie?
Tak, zgadza się.

nafie pisze:wobec tego, czy moge nie zaczynac stazu na mianowanego tylko zaczac go dopiero gdy wroce do pracy? nie za bardzo wiem tez, jak to wytlumaczyc dyrekcji
Oczywiście, nie musisz zaczynać. Jak pisze hanamat, staż na mianowanego jest nieobowiązkowy i rozpoczyna go dopiero wniosek nauczyciela. Dyrektorowi oczywiście nic nie musisz tłumaczyć.

nafie pisze:Jesli poszlabym na urlop macierzynski to wychowawczy moglby trwac tylko 6 miesiecy bym mogla staz kontynuowac prawda?
Tego nie rozumiem. Sprecyzuj.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: dora8201 » 2012-08-29, 15:18

edzia pisze:
nafie pisze:Jesli poszlabym na urlop macierzynski to wychowawczy moglby trwac tylko 6 miesiecy bym mogla staz kontynuowac prawda?
Tego nie rozumiem. Sprecyzuj.


zapewne chodzi o to, że jeśli nafie zaczęłaby jednak ten staż to po porodzie musiałaby skrócić wychowawczy do 6 miesięcy tak, aby nie przekroczyć rocznej nieobecności i nie musieć zaczynać stażu do początku.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: edzia » 2012-08-29, 16:44

A, w takim razie rozumiem. Tylko kłóci się to z jej planami, by być z dzieckiem w domu przez dwa lata.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: dora8201 » 2012-08-29, 16:47

edzia pisze:A, w takim razie rozumiem. Tylko kłóci się to z jej planami, by być z dzieckiem w domu przez dwa lata.


no kłóci dlatego pewnie nafie użyła sformułowania - ""wychowawczy mógłby trwać tylko 6 miesięcy"

nafie rozpoczęcie stażu nie jest aż tak ważne - teraz masz na głowie inne sprawy niż rozpoczynanie stażu :) to jest dobrowolne - wrócisz sobie z wychowawczego takiego długiego jak uznasz za stosowne (niektóre mamy wydłużają go, inne skracają) i wtedy przyjdzie 1 wrzesień i na spokojnie sobie zaczniesz staż

nafie
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-23, 21:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: czy jest sens zaczynać staż na mianowanego w moim przypadku?

Postautor: nafie » 2012-08-29, 23:58

bardzo Wam dziekuje za wszystkie odpowiedzi!

Rozmawialam dzis z kolezankami z pracy, ktore radza mi rozpoczac staz ot na wszelki wypadek, sama jeszcze nie wiem czy tak zrobie, zdecyduje w najblizszych dniach ;)
co do tych 6 miesiecy to tylko chcialam sie upewnic :)
jeszcze raz wielkie dzieki Kochani
wszystkiego dobrego na nowy rok szkolny :) duzo cierpliwosci i zapalu !


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”