Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: abilidian » 2012-09-10, 20:36

Witam,
od września jestem zatrudniony na umowę o pracę na zastępstwo w wymiarze 18/18 etatu. Koniec umowy mam 18.09.2012 ale zostanie ona przedłużona (na 95%) choćby z tego powodu, że inna nauczycielka poszła na chorobowe, a później będzie na macierzyńskim.
Teraz mam do Was pytanie - czy mogę robić staż? Dyrektor coś tam mi wspomniała, że to nie jest możliwe. Jeżeli mogę to jakie kroki muszę przedsięwziąć? Czy jest możliwość robienia stażu mając na razie np. umowę do lutego? Jak to wygląda prawnie?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: linczerka » 2012-09-10, 21:05

Zrób tak, jak Ci radzi koma w innym temacie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: abilidian » 2012-09-10, 21:19

linczerka pisze:Zrób tak, jak Ci radzi koma w innym temacie.


A jakieś podstawowe informacje, co, gdzie i jak? :)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: koma » 2012-09-10, 21:26

abilidian pisze:A jakieś podstawowe informacje, co, gdzie i jak?

Kurcze, abilidian!!

Napisałam w innym wątku!

Wyciągaj z netu Rozporządzenie o awansie - czytaj część dotyczącą wymagań na nauczyciela kontraktowego.
Usiądź i napisz plan rozwoju. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz gotowy w necia. Dopasuj do siebie i wydrukuj w 2 egzemplarzach.
Złóż jeden w sekretariacie, a na drugim weź potwierdzenie złożenia, z datą!!
Musisz to zrobić najpóźniej 14 września września.

18 okaże się, czy dalej pracujesz.
Jeżeli tak, zaczynasz staż i dyrektor daje Ci opiekuna stażu.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: edzia » 2012-09-10, 22:04

abilidian pisze:Teraz mam do Was pytanie - czy mogę robić staż? Dyrektor coś tam mi wspomniała, że to nie jest możliwe.
Czy jest możliwość robienia stażu mając na razie np. umowę do lutego? Jak to wygląda prawnie?
Możesz, możesz, możesz! to twoje ryzyko, czy go dokończysz, ale dyrektor ma obowiązek otworzyć ci staż. Jedynie na twoją prośbę mógłby cię z tego obowiązku zwolnić. Powyższe twierdzę na podstawie art. 10 ust. 11 Karty Nauczyciela.

Dlatego nie daj się wmanewrować w oczekiwanie do 18-go, czy będziesz mieć zatrudnienie, czy nie. Bo 18-go dyrektor powie ci, że na rozpoczęcie stażu jest już za późno.

Jeśli jest to twoja pierwsza praca, to staż rozpoczynasz bez złożenia wniosku. Do 20 dni od dnia rozpoczęcia zajęć masz czas na napisanie planu rozwoju zawodowego. Możesz skorzystać z gotowca w necie albo sam napisać. Ja w razie czego mogę pomóc napisać, czy sprawdzić. Dostaniesz też opiekuna stażu, który powinien ci w tym pomóc.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: koma » 2012-09-10, 22:40

Stażysta ma do 20-go?

No to coś pomyliłam...

Tym lepiej...

abilidian
Posty: 123
Rejestracja: 2010-01-19, 21:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: abilidian » 2012-09-11, 15:36

edzia pisze:
abilidian pisze:Teraz mam do Was pytanie - czy mogę robić staż? Dyrektor coś tam mi wspomniała, że to nie jest możliwe.
Czy jest możliwość robienia stażu mając na razie np. umowę do lutego? Jak to wygląda prawnie?
Możesz, możesz, możesz! to twoje ryzyko, czy go dokończysz, ale dyrektor ma obowiązek otworzyć ci staż. Jedynie na twoją prośbę mógłby cię z tego obowiązku zwolnić. Powyższe twierdzę na podstawie art. 10 ust. 11 Karty Nauczyciela.

Dlatego nie daj się wmanewrować w oczekiwanie do 18-go, czy będziesz mieć zatrudnienie, czy nie. Bo 18-go dyrektor powie ci, że na rozpoczęcie stażu jest już za późno.

Jeśli jest to twoja pierwsza praca, to staż rozpoczynasz bez złożenia wniosku. Do 20 dni od dnia rozpoczęcia zajęć masz czas na napisanie planu rozwoju zawodowego. Możesz skorzystać z gotowca w necie albo sam napisać. Ja w razie czego mogę pomóc napisać, czy sprawdzić. Dostaniesz też opiekuna stażu, który powinien ci w tym pomóc.


Dzięki za rzetelne info.
Dziś byłem, popytałem i pani dyrektor powiedziała, że nie będzie mi mydlić oczu, bo po prostu nie wie czy mogę rozpocząć staż, tym bardziej jak mówiła że początkowo miałem mieć niepełny etat i dlatego mi tak chyba powiedziała, że nie mogę (mam wrażenie, że jest przekonana, że trzeba mieć 18/18 żeby robić awans). Mam teraz 18/18 i dla Niej to już nie jest problem, powiedziała że się zapyta w oświacie w poniedziałek. Poprosiłem, żeby to zrobiła jak najszybciej bo do 20 muszę dać ten plan rozwoju, powiedziała że wie o tym, ale żebym się nie przejmował "bo to załatwimy bez problemu".
Początkowo miałem wrażenie, że jest to kwestia nieprzychylności dyrekcji i mydlenia mi oczu, ale chodziło raczej o nieznajomość dokładnych przepisów. Rozmawiałem z koleżanką i mówiła o dyrekcji, że jest w porządku i działa na rzecz wszystkich nauczycieli z życzliwością.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Zrobienie stażu - pilnie proszę o informację co robić!

Postautor: linczerka » 2012-09-11, 15:53

To bierz się do roboty. :D Trzymam kciuki.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”