egzamin na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: buzok » 2013-05-20, 23:08

Do Organu Prowadzacego mozesz oddac dokumentacje w dwoch terminach 30 czerwca/31 pazdziernika.
Na oddanie sprawozdania do dyrekcji masz 30 dni od daty ukończenia stażu.
Dyrektor ma 21 dni od daty wplywu sprawozdania do napisania oceny oceny dorobku zawodowego.
Pamietaj tak jak ktos wczesniej napisal, ze opiekun ma 14 dni od zakonczenia stazu napisac projekt oceny dorobku zawodowego. I na tej podstawie dyrekcja pisze te "banialuki" :). Nie wiem czy Rada Rodzicow czegos tez nie pisze???
We Wrocławiu, szanowna komisja egzaminacyjna(na mianowanego) wymaga dolączenia do dokumentacji formalnej sprawozdania z przebiegu stażu.
Generalnie jest duzo stresu, ale jak jest się bieglym w tym co robi i w ogolnych przepisach to spokojnie sie zda!!!

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: oliweczkaS » 2013-05-21, 11:28

U nas w Kielcach nie składa się sprawozdania do komisji egzaminacyjnej. Opierają się na autoprezentacji nauczyciela.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: buzok » 2013-05-21, 23:56

co kraj to obyczaj :) i nawet mi tego sprawozdania nie oddali...

Kasia 31
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-28, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: Kasia 31 » 2013-05-28, 20:30

orientuje się ktoś może jak wygląda staż nauczyciela, który zmienia miejsce pracy ze szkoły na przedszkole (dodam, że w szkole uczyłam kl. I-III oraz muzyki i plastyki) a teraz mam pięciolatki w przedszkolu. jestem przerażona egzaminem i w przyszłym tygodniu składam sprawozdanie do dyrektora. o co może pytać komisja bo zakres mam szeroki :(

marek474
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-26, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: marek474 » 2013-05-30, 22:34

Witam! Czy ktoś z Was potwierdzał notarialnie posiadane kwalifikacje? Ile to kosztuje? Musiałbym aż 4 dokumenty potwierdzić, co uważam za czyste zdzierstwo. Wcześniej sekretarka po telefonie z Urzędem Miasta twierdziła, że wystarczy potwierdzenie dyrektora, teraz dyrektor przesłał mi następującego maila:[quote][/quote]
Z rozporządzenia z 1 marca 2013 r. wynika, że nauczyciel składa m.in. poswiadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe. Poświadczenia tego dokonuje albo uczelnia, albo notariusz. Nie ma mozliwości składania oryginałów dyplomów i oryginałów świadectw studiów podyplomowych. Dyrektor ani ja nie możemy potwierdzac tych dokumentów, ponieważ ich nie wytworzyliśmy. Takie jest dzisiejsze ostateczne stanowisko Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dyrektor placówki potwierdza natomiast "za zgodność z oryginałem" kopię nadania stopnia "kontraktowego" i wystawia stosowne zaświadczenie (Dz.U. z 2013 r., poz. 393 - paragraf 9).

mo_anna
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-11, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: mo_anna » 2013-06-11, 19:41

pytanie: czy mając tytuł licencjata ped. opiekuńczo- wychowawczej (magisterskie studia uzupełniające w toku) mogę podchodzić do egzaminu na mianowanie?

Awatar użytkownika
Ezechiel
Posty: 11
Rejestracja: 2013-06-26, 17:38
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: Ezechiel » 2013-06-27, 06:36

marek474 pisze:Witam! Czy ktoś z Was potwierdzał notarialnie posiadane kwalifikacje? Ile to kosztuje? Musiałbym aż 4 dokumenty potwierdzić, co uważam za czyste zdzierstwo. Wcześniej sekretarka po telefonie z Urzędem Miasta twierdziła, że wystarczy potwierdzenie dyrektora, teraz dyrektor przesłał mi następującego maila:

Z rozporządzenia z 1 marca 2013 r. wynika, że nauczyciel składa m.in. poswiadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe. Poświadczenia tego dokonuje albo uczelnia, albo notariusz. Nie ma mozliwości składania oryginałów dyplomów i oryginałów świadectw studiów podyplomowych. Dyrektor ani ja nie możemy potwierdzac tych dokumentów, ponieważ ich nie wytworzyliśmy. Takie jest dzisiejsze ostateczne stanowisko Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dyrektor placówki potwierdza natomiast "za zgodność z oryginałem" kopię nadania stopnia "kontraktowego" i wystawia stosowne zaświadczenie (Dz.U. z 2013 r., poz. 393 - paragraf 9).

:) Średnio 6 zł + Vat za stronę :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: Andulencja » 2013-06-27, 23:52

No a ja złożyłam poświadczone przez dyrektora.
Cofną mi teczkę?
I co - egzamin przesuną na zimę?

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: tecumseh » 2013-06-28, 06:32

Andulencjo,

ja też złożyłem i dyplom i akt nadania kontraktowego poświadczone przez dyrektora szkoły, w której robię staż.
Rok temu moja znajoma tak samo zrobiła i jej wszystko przyjęli, więc może nie cofną.

pzdr

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: Andulencja » 2013-06-28, 07:01

Dziękuję tecumseh.

Wydaje mi się, ze wszystko zależy od interpretacji.
W rozporządzeniu nie ma zapisu: poświadczony przez...

Choć znawcy prawa zaraz powiedzą, że poświadczyć oryginalność dokumentu może tylko wystawiający lub radca prawny.
Wydaje mi się jednak, że dyrektor u którego pracuje ileś lat, zatrudniając mnie, przestudiował moje dokumenty (w oryginale) i jak czynił to dotychczas, może poświadczyć ich prawdziwość.

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: oliweczkaS » 2013-06-28, 12:39

Mnie dyrektor pani tłumaczyła, że sama mogę sobie poświadczyć zgodność z oryginałem dokumentów. Poświadczyła mi jednak bez problemu.
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

ludolfin@
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-20, 11:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: ludolfin@ » 2013-06-28, 14:35

Ja swoje dokumenty poświadczałam u notariusza. 6 zł +VAT za stronę. Wyszło koło 30 zł.
Z tego, co się orientuję zmieniły się jakieś przepisy rok temu. Moje kuratorium tego wymaga. Dyrektor szkoły nie może już poświadczać odpisów dokumentów, których sam nie wydał. Ale pewnie, co kraj to obyczaj, jak ktoś słusznie zauważył.

Pozdrawiam :)

clara
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-04, 18:06

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: clara » 2013-06-28, 15:57

mmoje dokumenty poświadczył dyrektor i zostało wszystko przyjęte

chciałabym zapytać tylko czy ktos z Was wie jak powinno wyglądać zaświadczenie o wymiarze godzin itp. zawiera też daty oddania sprawozdania, oceny dorbku i zatwierdzenie planu rozwoju - nie wiem czy coś jeszcze

to, które nie zawierało powyższych dat nie bylo dobre, więc nie wiem jak własciwie powinno wyglądac takie zaświadczenie

clara
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-04, 18:06

zaświadczenie

Postautor: clara » 2013-06-28, 15:58

moje dokumenty poświadczył dyrektor i zostało wszystko przyjęte

chciałabym zapytać tylko czy ktos z Was wie jak powinno wyglądać zaświadczenie o wymiarze godzin itp. zawiera też daty oddania sprawozdania, oceny dorbku i zatwierdzenie planu rozwoju - nie wiem czy coś jeszcze

to, które nie zawierało powyższych dat nie bylo dobre, więc nie wiem jak własciwie powinno wyglądac takie zaświadczenie

Awatar użytkownika
Ezechiel
Posty: 11
Rejestracja: 2013-06-26, 17:38
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: egzamin na mianowanego

Postautor: Ezechiel » 2013-06-28, 18:05

:) zaświadczenie dyrektora szkoły powinno zawierać informacje o:
• wymiarze zatrudnienia oraz nauczanym przedmiocie lub rodzajach prowadzonych zajęć w okresie odbywania stażu i w dniu wydania zaświadczenia,
• dacie potwierdzenia planu rozwoju zawodowego,
• dacie złożenia sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
• uzyskanej ocenie dorobku zawodowego za okres stażu i dacie jej dokonania.
:)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”