awans zawodowy, zmiana pracy- powrót do awansu

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

madziajab22
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-23, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: dolnośląskie

awans zawodowy, zmiana pracy- powrót do awansu

Postautor: madziajab22 » 2013-04-25, 13:03

Witajcie, sluchajcie mam pytanie we wrzesniu 2012 rozpoczelam staz na n-la mianowanego w gimnazjum z zajec muzyka , plastyka, od wrzesnia 2013 chce podjac prace w zawodzie nauczyciela klas 1-3, jednak nie mam jeszcze skonczonych studiow- prace mam umowiana, chce zrezygnowac z muzyki i plastyki(mala ilosc godzin) bede musiala przerwac staz, az odbiore dyplom z edukacji wczesnoszkolnej, teraz moje pytanie.... ile mam czasu by kontunuowac staz???? tzn w ciagu jakiego czasu musze zlozyc podanie o kontunuacje stazu juz w klasach 1-3???

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: awans zawodowy, zmiana pracy- powrót do awansu

Postautor: Basiek70 » 2013-04-29, 23:25

Poczekaj... jak rozumiem zwalniasz się ze szkoły jako nauczyciel muzyki i plastyki - z dniem 31 sierpnia; z dniem 1 września zatrudniasz się w drugiej szkole jako nauczyciel 1-3 i kontynuujesz staż. Musisz tylko z dotychczasowej pracy mieć ocenę odbytego roku stażu.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: awans zawodowy, zmiana pracy- powrót do awansu

Postautor: Yoka » 2013-04-30, 09:11

ale jak może kontynuować staż, skoro nie ma uprawnień czyli dyplomu do pracy w 1-3? Od dnia zakończenia części stażu w szkole, masz 3 m-ce, aby gpo kontynuować w nowej pod warunkiem, że otrzymałaś pozytywną cząstkową ocenę za odbyty w danej części staż

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: awans zawodowy, zmiana pracy- powrót do awansu

Postautor: Basiek70 » 2013-04-30, 19:40

Ach, faktycznie... ja założyłam, że te studia madziajab22 kończy w tym roku np w lipcu, a to może być błędne założenie. Yoka słusznie pisze, że nie mając uprawnień, nie możesz kontynuować stażu, natomiast jeśli je będziesz miała, to, mając pozytywną ocenę odbytego roku stażu, kontynuujesz staż w nowej pracy.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron