Realizacja § 8 ust.2 pkt 4 f

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ludolfin@
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-20, 11:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Realizacja § 8 ust.2 pkt 4 f

Postautor: ludolfin@ » 2013-06-16, 15:31

Na rozbijanie czegokolwiek jest już chyba za późno w czerwcu. :)
Programy wszelakie dopuszcza się na początku roku. Zresztą z wypowiedzi Kolegi wynika, że ma tego świadomość.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Realizacja § 8 ust.2 pkt 4 f

Postautor: hanamat » 2013-06-16, 15:42

Na złożenie dokumentacji do KO, kolega ma 3 lata, więc, jeżeli nie ma takowego programu, to może go spokojnie wdrożyć po stażu lub zaryzykować i oddać dokumentację, którą zebrał i opisał do tej pory. Komisja może, ale nie musi budowy boiska uznać za znaczące osiągnięcie. Zresztą, jeżeli nawet nie uzna, zawsze można wziąć staż dodatkowy.
W 4a, z sukcesem, też można spokojnie opisać projekt budowy boiska, bo każdy projekt powinien zawierać program działań.
Ja tylko chciałam pokazać kilka możliwych sytuacji.

ludolfin@
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-20, 11:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Realizacja § 8 ust.2 pkt 4 f

Postautor: ludolfin@ » 2013-06-16, 15:51

hanamat, nie zgadzam się z Twoją opinią, że do 4a można wpisać, co się chce. Według mnie musi być to zatwierdzony przez dyrektora program.
To, ze Kolega ma 3 lata jest jasne. Tylko z tego, co tu pisze, nie uśmiecha mu się odkładać tego w czasie (i słusznie moim zdaniem).
Co zrobi, to jego decyzja. Byle z sukcesem. :)

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Realizacja § 8 ust.2 pkt 4 f

Postautor: hanamat » 2013-06-16, 15:52

Składając dokumentację, warto też pamiętać, że możemy opisać działania od momentu uzyskania mianowania. Może przed rozpoczęciem stażu kolega prowadził jakieś kółko zainteresowań w oparciu o swój program.....lub jego uczniowie osiągnęli sukcesy w konkursach matematycznych....

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Realizacja § 8 ust.2 pkt 4 f

Postautor: hanamat » 2013-06-16, 15:59

ludolfin, ja nie twierdzę, że do 4a można wkładać co dusz zapragnie. W 4a ma się ZNALEŹĆ opis i analiza opracowania i wdrożenia PROGRAMU DZIAŁAŃ....więc może to być np. program nauczania, program zajęć dodatkowych, kół zainteresowań, projekty zawierające program działań. Ja miałam program półkolonii letnich, zatwierdzony przez UKS i było dobrze.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”