awans na mianowanego - nurtujące pytania

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

amlynska
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-17, 19:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: opolskie

awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: amlynska » 2014-04-17, 20:02

Witam jestem tu pierwszy raz wiec bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc oczywiście. Dużo czytam w necie ale jakos nie znajduje wyjaśnienia pewnych nurtujących mnie pytań. 1. Jeśli nie zdam egzaminu (a moze sie tak niestety zdarzyć) rozporządzenie mówi, że nie mogę ponownie zdawac egzaminu w tej samej szkole. Czyli jak nie zdam to nie bede miala szans na poprawkę no chyba że bede pracować w innej szkole, tak?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: linczerka » 2014-04-17, 20:44

amlynska pisze: Jeśli nie zdam egzaminu

Trzeba tego bardzo chcieć :)
Nie bierz tego pod uwagę.
Eeeee, pesymistka z Ciebie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: Yoka » 2014-04-17, 21:10

ale proszę o link, gdzie to napisane w rozporządzeniu

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: Yoka » 2014-04-17, 21:15

Znalazłam, ale tekst brzmi:

"W razie niezdania egzaminu nauczyciel może ponownie złożyć wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego po odbyciu, na wniosek nauczyciela i za zgodą dyrektora szkoły, dodatkowego stażu w wymiarze 9 miesięcy. Nauczyciel kontraktowy może przystąpić ponownie do egzaminu tylko jeden raz w danej szkole."

więc możesz raz powtórzyć i dopiero jak po powtórce po raz drugi nie zdasz, to już nie możesz w tej samej szkole.

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: biologica » 2014-05-05, 20:06

Yoka pisze:Znalazłam, ale tekst brzmi:

"W razie niezdania egzaminu nauczyciel może ponownie złożyć wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego po odbyciu, na wniosek nauczyciela i za zgodą dyrektora szkoły, dodatkowego stażu w wymiarze 9 miesięcy. Nauczyciel kontraktowy może przystąpić ponownie do egzaminu tylko jeden raz w danej szkole."

więc możesz raz powtórzyć i dopiero jak po powtórce po raz drugi nie zdasz, to już nie możesz w tej samej szkole.

Jeszcze można się odwoływać od oceny komisji - kolega odwoływał się 3 razy i zdał bez odbywania stażu

annika916
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-01, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: annika916 » 2014-06-17, 11:54

Lada dzień składam dokumentację do organu prowadzącego o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego. W związku z tym mam dylemat w kwestii załączanej dokumentacji. Chodzi mi konkretnie o poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe - czy wystarczy zwykłe ksero z adnotacją dyrektora, że on poświadcza prawdziwość tych dokumentów, czy muszę udać się do notariusza? Podejrzewam, że wystarczy to pierwsze, ale wolę się upewnić. Jak to było u was?

Ponadto przedstawić trzeba też akt nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego (domyślam się, że również wystarczy kopia). Awans na nauczyciela kontraktowego robiłam w innej placówce, czy w celu poświadczenia kopii tego dokumentu mam się udać do dyrektora placówki w której uprzednio pracowałam i robiłam awans na poprzedni stopień? Co prawda zatrudniając się w obecnej placówce, gdzie w całości odbyłam staż na obecny stopień (mianowanego), dyrektor uznał moje kwalifikacje oraz uzyskany wcześniej stopień awansu zawodowego n-la kontraktowego, więc domyślam się, że nie powinno być problemu z poświadczeniem i tego dokumentu przez mojego obecnego dyrektora, ale wolę chuchać na zimne i się upewnić. Jak myślicie?

Myślę, że mimo wszystko, składając dokumentację, wezmę ze sobą na wszelki wypadek oryginały, żeby w razie czego pokazać. Ostrożności nigdy za wiele.

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: biologica » 2014-06-17, 12:06

annika916 pisze:Lada dzień składam dokumentację do organu prowadzącego o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego. W związku z tym mam dylemat w kwestii załączanej dokumentacji. Chodzi mi konkretnie o poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe - czy wystarczy zwykłe ksero z adnotacją dyrektora, że on poświadcza prawdziwość tych dokumentów, czy muszę udać się do notariusza? Podejrzewam, że wystarczy to pierwsze, ale wolę się upewnić. Jak to było u was?

Ponadto przedstawić trzeba też akt nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego (domyślam się, że również wystarczy kopia). Awans na nauczyciela kontraktowego robiłam w innej placówce, czy w celu poświadczenia kopii tego dokumentu mam się udać do dyrektora placówki w której uprzednio pracowałam i robiłam awans na poprzedni stopień? Co prawda zatrudniając się w obecnej placówce, gdzie w całości odbyłam staż na obecny stopień (mianowanego), dyrektor uznał moje kwalifikacje oraz uzyskany wcześniej stopień awansu zawodowego n-la kontraktowego, więc domyślam się, że nie powinno być problemu z poświadczeniem i tego dokumentu przez mojego obecnego dyrektora, ale wolę chuchać na zimne i się upewnić. Jak myślicie?

Myślę, że mimo wszystko, składając dokumentację, wezmę ze sobą na wszelki wypadek oryginały, żeby w razie czego pokazać. Ostrożności nigdy za wiele.

od zeszłego roku według rozporządzenia poświadczenie kopii może wykonać organ wydający dane pismo np uniwerek może poświadczyć dyplomy ( dyrekcja w szkole może poświadczać tylko swoje papiery) ewentualnie notariusz ale to kasa.

annika916
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-01, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: annika916 » 2014-06-17, 14:05

biologica pisze:
annika916 pisze:Lada dzień składam dokumentację do organu prowadzącego o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego. W związku z tym mam dylemat w kwestii załączanej dokumentacji. Chodzi mi konkretnie o poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe - czy wystarczy zwykłe ksero z adnotacją dyrektora, że on poświadcza prawdziwość tych dokumentów, czy muszę udać się do notariusza? Podejrzewam, że wystarczy to pierwsze, ale wolę się upewnić. Jak to było u was?

Ponadto przedstawić trzeba też akt nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego (domyślam się, że również wystarczy kopia). Awans na nauczyciela kontraktowego robiłam w innej placówce, czy w celu poświadczenia kopii tego dokumentu mam się udać do dyrektora placówki w której uprzednio pracowałam i robiłam awans na poprzedni stopień? Co prawda zatrudniając się w obecnej placówce, gdzie w całości odbyłam staż na obecny stopień (mianowanego), dyrektor uznał moje kwalifikacje oraz uzyskany wcześniej stopień awansu zawodowego n-la kontraktowego, więc domyślam się, że nie powinno być problemu z poświadczeniem i tego dokumentu przez mojego obecnego dyrektora, ale wolę chuchać na zimne i się upewnić. Jak myślicie?

Myślę, że mimo wszystko, składając dokumentację, wezmę ze sobą na wszelki wypadek oryginały, żeby w razie czego pokazać. Ostrożności nigdy za wiele.

od zeszłego roku według rozporządzenia poświadczenie kopii może wykonać organ wydający dane pismo np uniwerek może poświadczyć dyplomy ( dyrekcja w szkole może poświadczać tylko swoje papiery) ewentualnie notariusz ale to kasa.



Możesz napisać o jakie rozporządzenie chodzi? Szukam i nic takiego, z zastosowaniem do oświaty, nie znalazłam.

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: biologica » 2014-06-17, 20:32

annika916 pisze:
Możesz napisać o jakie rozporządzenie chodzi? Szukam i nic takiego, z zastosowaniem do oświaty, nie znalazłam.

zgodnie z rozdziałem 3a ustawy Karta Nauczyciela oraz wymagania określonych rozporządzeniem MEN z dnia 1 marca 2013 w sprawie uzyskania stopnia awansu zawodowego ...
paragraf 1 punkt 3 rozporządzenia MEN z 12 marca 2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli(..) t.j. Dz.U. z 2013r poz.1207

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: edzia » 2014-06-17, 21:47

biologica pisze:od zeszłego roku według rozporządzenia poświadczenie kopii może wykonać organ wydający dane pismo np uniwerek może poświadczyć dyplomy ( dyrekcja w szkole może poświadczać tylko swoje papiery) ewentualnie notariusz ale to kasa.
Przecież w żadnym rozporządzeniu nie ma takiego zapisu! Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: linczerka » 2014-06-17, 21:52

Jednakże na niektórych stronach KO jest taki zapis o poświadczeniu notarialnym.
Warto sprawdzić na stronach własnego kuratorium lub wykonać telefon.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: biologica » 2014-06-17, 21:52

edzia pisze:
biologica pisze:od zeszłego roku według rozporządzenia poświadczenie kopii może wykonać organ wydający dane pismo np uniwerek może poświadczyć dyplomy ( dyrekcja w szkole może poświadczać tylko swoje papiery) ewentualnie notariusz ale to kasa.
Przecież w żadnym rozporządzeniu nie ma takiego zapisu! Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Tak mam napisane w wytycznych z wydziału edukacji a poza tym dyrektor o tym mówił na radzie.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: edzia » 2014-06-17, 22:03

biologica pisze:Tak mam napisane w wytycznych z wydziału edukacji a poza tym dyrektor o tym mówił na radzie.
Ani wytyczne wydziału edukacji, ani dyrektor nie są cytatem z rozporządzenia. To są po prostu ich interpretacje. Gdyby zaś taki był przepis prawny, byłby powszechnie obowiązujący.

Swoja drogą widzę, jak łatwo jest nauczycielom każdą bzdurę wbić do głowy. Wystarczy powiedzieć, że ostatnio zmieniło się rozporządzenie i według nowego już trzeba notarialnie poświadczać dokumenty. Nikt się nie pofatyguje, by sprawdzić u źródła, czyli właśnie w owym rozporządzeniu.

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: biologica » 2014-06-17, 22:18

edzia pisze:
biologica pisze:Tak mam napisane w wytycznych z wydziału edukacji a poza tym dyrektor o tym mówił na radzie.
Ani wytyczne wydziału edukacji, ani dyrektor nie są cytatem z rozporządzenia. To są po prostu ich interpretacje. Gdyby zaś taki był przepis prawny, byłby powszechnie obowiązujący.

Swoja drogą widzę, jak łatwo jest nauczycielom każdą bzdurę wbić do głowy. Wystarczy powiedzieć, że ostatnio zmieniło się rozporządzenie i według nowego już trzeba notarialnie poświadczać dokumenty. Nikt się nie pofatyguje, by sprawdzić u źródła, czyli właśnie w owym rozporządzeniu.

Zwracam honor, bo nie mogę znaleźć...
Jednak u nas w wydziale dali dokładne wytyczne a propos poświadczania kopi i sprawdzali przy składaniu teczki.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na mianowanego - nurtujące pytania

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2014-06-18, 14:21

W kwestii poświadczeń, jestem zdania, że poświadczanie dokumentów na podstawie których jest się zatrudnionym to kosmiczna bzdura, jednak organa władzy powołują się na kodeks postępowania administracyjnego art. 76a


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron