Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

magdawal3
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-18, 17:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: magdawal3 » 2015-08-18, 17:51

Witam serdecznie, przeglądam to inspirujące forum ;-), ponieważ za tydzień mam egzamin. Wspominaliście drodzy koledzy i koleżanki, że możecie przesłać materiały przydatne podczas egzaminu??? Bardzo proszę !!!!! Pozdrawiam serdecznie :-).

Gabi83
Posty: 12
Rejestracja: 2015-08-13, 16:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Gabi83 » 2015-08-18, 18:36

Mam jeszcze jedno ważne pytanie : Czy podczas swojej prezentacji do każdego działania mówiliście o efektach tego działania ?

ewkabca
Posty: 24
Rejestracja: 2008-08-27, 17:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: ewkabca » 2015-08-18, 19:17

Ja nie mówię o efektach wszystkiego co zrobiłam, niech mnie dopytają jak chcą. I tak najgorsze są pytania....ja dziś dostałam przykładowe pytania z poprzednich lat, i muszę znać kompetencje RP, SU, organu prowadzącego, RR....dużo tego wszystkiego a i tak padnie dużo różnych pytań. JUż bym chciała mieć to za sobą....no cóż..jutro o tej porze będzie po wszystkim

Gabi83
Posty: 12
Rejestracja: 2015-08-13, 16:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Gabi83 » 2015-08-18, 21:15

ewkabca trzymam kciuki :lol:
Koniecznie napisz jak poszło i jakie miałaś pytania.

asiulajda1983
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-26, 09:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: asiulajda1983 » 2015-08-18, 22:14

U nad zdawało 6osób, 5 osób przedstawiło efekty, jedna nie i przez to zarzucono jej, ze to nie była ptezentacja tylko sprawozdanie i potem dłużej ją maglowano. Ja prezentację miałam na 40 minut, ale na egz byłam tak zestresowana, że wyszło 20 minut.O efektach trzeba powiedzieć, jeśli nie po każdym działaniu to chociaż po każdej z pięciu umiejętności!

vikiviki
Posty: 11
Rejestracja: 2015-07-24, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: vikiviki » 2015-08-19, 07:26

Witam!
Wszystko zależy od komisji. Ja prezentowałam się zaglądając do prezentacji, którą przygotowałam na kartkach. Mówiłam ogólnie, bo stres był taki, że i tak połowy zapomniałam. Najważniejsze to chyba trzymać się tych wymagań, np organizacja warsztatu pracy, wypiszcie sobie to na kartce, żebyście w tym wszystkim nie zapomnieli. Ktoś wcześniej skakał z tematu na temat i wyszło trochę kiepsko, ale zdał.
Wcześniej urzędnik przechodząc i widząc jak się denerwujemy powiedział, że dla komisji największym stresem jest byłoby kogoś oblać.

Gabi83
Posty: 12
Rejestracja: 2015-08-13, 16:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Gabi83 » 2015-08-19, 08:21

vikiviki jeśli chodzi o tą organizację warsztatu pracy to powiedziałaś co składa się na twój warsztat pracy i jak go wykorzystujesz podczas pracy? Ja już sama nie wiem co mam powiedzieć a co nie :( a najgorszej jest to, że tak jak mówicie stres zrobi swoje i polecę tylko ogólnie i na marne moje "klepanie" prezentacji pięć razy dziennie :|

Gabi83
Posty: 12
Rejestracja: 2015-08-13, 16:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Gabi83 » 2015-08-19, 11:30

Kochani jeszcze jedno pytanie :) Po skończonej prezentacji a mianowicie wymaganiu nr 5, czy dodawaliście coś jeszcze, jakieś podsumowanie? Czy podziękowaliście od razu za uwagę?

AdamDragan
Posty: 3
Rejestracja: 2010-04-18, 22:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: AdamDragan » 2015-08-19, 13:23

Witam.

Już po egzaminie. Miałem dziś o 11.00

Miła, sympatyczna komisja, ale z wymaganiami.

Organ
2 ekspertów
Kuratorium
Dyrektor

Ok. 30 min - przedstawienie dorobku ze szczegółowymi przykładami.

Pytania:
1. Na podstawie czego wystawia Pan oceny?
2. Pytanie dot. szkolenia nt. aktywizujących metod nauczania. Jakie i jak stosuję?
3. Co musi zaistnieć, żeby uchwała RP była obowiązująca?
4. Organy sprawujące nadzór pedagogiczny i ich nazwa.

Ps. W zakończeniu proponuję krótko podsumować, że analizując plan rozwoju zawodowego, który zrealizowałem, stwierdzam, iż udało mi się osiągnąć cel, nabyć umiejętności niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Ponadto ja przytoczyłem 2 cytaty nawiązujące do pracy nauczyciela i jego rozwoju, doskonalenia. Jeden Edwarda Blishena, a drugi Johna C. Dana. "Życie jest cudem, a nauczyciel powinien być przygotowany do bycia medium tego cudu" oraz "Nauczyciel jest skazany na wieczne samodoskonalenie". Taka ciekawa puenta :)

Stres jest, ale jak się wyraził nauczyciel egzaminowany przede mną, "to formalność, oni muszą to mi dać". Tak się też stało mimo tego, że powiedział komisji: "jak będzie chciał znaleźć dane rozporządzenie to sobie poszuka w internecie...". Poszedł do domu z zaświadczeniem o nadaniu stopnia pod pachą... ;)

Pozdrawiam, życzę udanych egzaminów.
Ostatnio zmieniony 2015-08-19, 14:46 przez AdamDragan, łącznie zmieniany 2 razy.

promus
Posty: 18
Rejestracja: 2010-12-26, 12:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: promus » 2015-08-19, 13:53

AdamDragan pisze:Witam.

Już po egzaminie. Mialem dzis o 11.00

Mila, sympatyczna komisja, ale z wymaganiami.

Organ
2 ekspertow
Kuratorium
Dyrektor

Ok. 30 min - przedstawienie dorobku ze szczegolowymi przykladami.

Pytania:
1. Na podstawie czego wystawia Pan oceny?
2. Pytanie dot. szkolenia nt. aktywizujacych metod nauczania. Jakie i jak stosuję?
3. Co musi zaistnieć, żeby uchwała RP była obowiazująca?
4. Organy sprawujące nadzór pedagogiczny i ich nazwa.

Ps. W zakończeniu proponuje krótko podsumować, że analizując plan rozwoju zawodowego, który zrealizowałem, stwierdzam, iż udało mi się osiągnąć cel, nabyć umiejętności niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Ponadto ja przytoczyłem 2 cytaty nawiązujące do pracy nauczyciela i jego rozwoju, doskonalenia. Jeden Edwarda Blishena a drugi Johna C. Dana. "Życie jest cudem, a nauczyciel powinien być przygotowany do bycia medium tego cudu" oraz "Nauczyciel jest skazany na wieczne samodoskonalenie". Taka ciekawa puenta :)

Stres jest, ale jak się wyraził nauczyciel egzaminowany przede mną, "to formalność, oni muszą to mi dać". Tak się też stało mimo że powiedział komisji, że "jak bedzie chciał znaleźć dane rozporządzenie to sobie poszuka w internecie...". Poszedł do domu z zaświadczeniem o nadaniu stopnia pod pachą... ;)

Pozdrawiam, życzę udanuch egzaminów.

Końcówka twojego posta jest.... pocieszająca i dająca nadzieję :P

AdamDragan
Posty: 3
Rejestracja: 2010-04-18, 22:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: AdamDragan » 2015-08-19, 14:49

Jeden Dyrektor miał kiedyś powiedzieć, że to on zdał ten egzamin a nie jego nauczyciel :)) Tak więc różnie bywa, ale Dyrektor jest tam przede wszystkim po to, żeby bronić nauczyciela. Mój nie musiał tego robić...

Pozdrawiam.

asia78
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-26, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: asia78 » 2015-08-19, 15:09

Witam,
zazdroszczę wszystkim , którzy są już "po".
Mnie stres już dopadł a egzamin mam w piątek :(
Wchodzę jako pierwsza, nie wiem czy to dobrze czy nie :?:
Forum bardzo ciekawe, pomogliście mi przygotować się , a pocieszający jest fakt, że wszyscy tutaj zdają :D

Awatar użytkownika
manx2
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-23, 10:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: manx2 » 2015-08-19, 15:32

Ja też już po, choć ciągle mnie głowa boli, ale stresik już zjeżdża.
Pytania:
1) Jaka jest różnica między KN a Ustawą o systemie oświaty?
2) Jak zbudowana jest uchwała (wymieniłam elementy)?
3) Co uważam za największy sukces?
4) Jakie aplikacje na urządzenia mobilne (z tych co wymieniłam w prezentacji) bym poleciła?
5) Jakimi metodami pracuję z uczniem, który ma trudności w nauce?
6) Czy obecny stan przepisów prawa zachęca nauczycieli do interdyscyplinarnego działania edukacyjnego?

Co do 'końcówki' prezentacji - pytasz Gabi83: miałam slajd z wnioskami z tego, co się wydarzyło podczas stażu (krótko, hasłowo), zrobiłam slajd z koncepcją dalszego rozwoju, potem slajd z cytatem Einsteina (taki akurat pasował do treści całości) i na koniec "dziękuję za uwagę".

Atmosfera była sympatyczna.
Trzymam kciuki za pozostałe koleżeństwo. Będzie dobrze!

Gabi83
Posty: 12
Rejestracja: 2015-08-13, 16:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Gabi83 » 2015-08-19, 15:54

1) Jaka jest różnica między KN a Ustawą o systemie oświaty???

Gabi83
Posty: 12
Rejestracja: 2015-08-13, 16:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Gabi83 » 2015-08-19, 16:14

manx2 fajny pomysł z tym cytatem :D Może jak coś znajdę interesującego to dorzucę. Chciałabym, aby to już był po. Pozdrawiam :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”