Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-07-05, 10:42

linczerka dziękuję :)

Ja byłam wczoraj w urzędzie miasta, to podobno egzaminy mają być dopiero po 22 sierpnia. O losie, ile czekania i stresu.

Zacznę chyba od przeczytania karty nauczyciela i ustawy o systemie oświaty. Może jakieś notatki porobię.

Paula zazdroszczę, że masz tak szybko. Tyle wakacji jeszcze w spokoju.

U mnie dyr też kazała na 10 minut sobie prezentację ustną przygotować. Ja też nie robię pokazu slajdów. Myślę, ze wejdę z kartką, aby w razie co, zerknąć.

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aculatraxas » 2016-07-05, 11:06

Madziaczek pisze:linczerka dziękuję :)

Ja byłam wczoraj w urzędzie miasta, to podobno egzaminy mają być dopiero po 22 sierpnia. O losie, ile czekania i stresu.

Zacznę chyba od przeczytania karty nauczyciela i ustawy o systemie oświaty. Może jakieś notatki porobię.

Paula zazdroszczę, że masz tak szybko. Tyle wakacji jeszcze w spokoju.

U mnie dyr też kazała na 10 minut sobie prezentację ustną przygotować. Ja też nie robię pokazu slajdów. Myślę, ze wejdę z kartką, aby w razie co, zerknąć.



O ja Cie! To może i ja jutro wybiorę się zorientować kiedy u mnie będą egzaminy. Chociaż koleżanka z drugiej szkoły już 24 czerwca wiedziała kiedy będzie mieć. A ja wciąż nic.

Ja bałabym się robić prezentacje multimedialną bo znając moje szczęście albo prądu by nie było albo komputer by się zaciął :lol:

Madziaczek jak masz zamiar prezentować się? będziesz przytaczała każdy punkt? (np omówię teraz "Umiejętność organizacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy, analizowania i dokumentowania własnych działań, a także oceniania skuteczności i dokonywania stosownych korekt w tym działaniu" i opowiadasz o tym czy będziesz po prostu wszystko streszczała bez podawania tych punktów?)
Mam nadzieję, że zrozumiałaś o co chodzi i nie pokręciłam za bardzo :P

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-07-05, 11:22

Właśnie nie wiem, ale wydaje mi się, że chyba nie trzeba przytaczać tych punktów. Ja bym mówiła tak ciągiem.

oskaryna
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-06, 01:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: oskaryna » 2016-07-06, 01:34

Witam,
jestem nowa na forum, egzamin mam 11.07 . Nie wiem czy się cieszyć :D że już niedługo i będzie to za mną, czy płakać T_T bo stres przeogromny.
Przejrzałam poprzednie wpisy (chyba wszystkie). Chciałam prosić o przesłanie opracowanych pytań i odpowiedzi (jeżeli ktoś ma i może udostępnić) - autorką chyba jest "biologica". Ktoś, coś ...? oskaryna@poczta.fm
Z góry dziękuję.

amarantas
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-01, 07:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: opolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: amarantas » 2016-07-07, 06:15

Mój egzamin coraz bliżej, uczę się i uczę. Jeżeli ktoś pracuje w świetlicy (i nie tylko) to polecam jeszcze grupę na fb "świetlicowe inspiracje", ale przede wszystkim "awans mianowany - świetlica" gdzie z dziewczynami stworzyliśmy miejsc do dyskusji na temat spraw dotyczących awansu :)

Scooter1983
Posty: 1
Rejestracja: 2016-07-07, 20:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Scooter1983 » 2016-07-07, 20:17

Witam. Jestem nowym forumowiczem. Egzamin mam 14.07 a więc nie długo:) Czy ktoś posiada opracowane pytania o których mowa na forum? Byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie. Mój mail: krzysiekscooter@interia.pl Chętnie podzielę się wrażeniami i pytaniami :)

oskaryna
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-06, 01:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: oskaryna » 2016-07-09, 19:54

Czy ktoś miał ostatnio egzamin i może podzielić się wrażeniami I pytaniami?

wiolek23
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-09, 19:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: wiolek23 » 2016-07-09, 20:05

Witam jestem tu osoba nowa- w srode zdaje egzamin na n-la mianowanrgo- 13.07, godz. 9.00 - z tego co wiem to jestem pierwsza!!!! ogromny stres, nieprzespane i zarwane noce- mam obcykna prezentacje - napisałąm autoprezentacje- teraz czytam statut szkoły- jestem załąmana- przejrzałąm forum i stwierdziłam, ze jestem jakas głupia:-/ jeli mogłabym prosic kogos o przesłanie opracowanych pytań to bede tej osobie bardzo wdzieczna- poratujcie, plissssss- mój meil: wiolek23@op.pl

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aculatraxas » 2016-07-11, 17:12

oskaryna pisze:Witam,
jestem nowa na forum, egzamin mam 11.07 . Nie wiem czy się cieszyć :D że już niedługo i będzie to za mną, czy płakać T_T bo stres przeogromny.
Przejrzałam poprzednie wpisy (chyba wszystkie). Chciałam prosić o przesłanie opracowanych pytań i odpowiedzi (jeżeli ktoś ma i może udostępnić) - autorką chyba jest "biologica". Ktoś, coś ...? oskaryna@poczta.fm
Z góry dziękuję.



I jak Ci poszło? zapewne możemy gratulować MIANOWANIA :lol: :lol: jakie pytania miałaś? :)

Jolanta22
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-11, 17:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Jolanta22 » 2016-07-11, 17:51

Witam,
Dziś miałam egzamin, wynik: 10/10 i pochwała przewodniczącego komisji! Do egzaminu przygotowywałam się kilka dni, przeczytałam najważniejsze akty prawne, przejrzałam cały wątek na forum i wypisałam sobie pytania na które wcześniej nie umiałam odpowiedzieć. Właściwie wszystko znajduje się w Statucie Szkoły, Karcie Nauczyciela, Ustawie o Systemie Oświaty, ewentualnie orientować w najważniejszych rozporządzeniach. Uważam, że trzeba dobrze zaprezentować swój dorobek zawodowy według wymagań z rozporządzenia MEN - zwrócić uwagę na to co Wam dały podjęte działania oraz Waszym uczniom.
Moje pytania:
1. Jak badam efektywność metod i form pracy stosowanych na lekcji.
2. Organizacja wycieczki (jakie akty prawne to regulują oraz jakie działania należy podjąć)
3. Kompetencje Rady Pedagogicznej (czekałam na to pytanie, ponieważ wiele razy pojawiło się na forum!)
4. Jakie najwyższe odznaczenie może dostać nauczyciel (najpierw powiedziałam, że tytuł Profesora Oświaty, ale Pani nie o to chodziło, zatem dodałam, że medal od MEN (nie znałam dokładnej nazwy i nie chciałam strzelać) - jest to Medal Komisji Edukacji Narodowej - może komuś się przyda.

Życzę wszystkim powodzenia!

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: linczerka » 2016-07-11, 18:00

:flower: :flower: :flower: GRATULUJĘ
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Jolanta22
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-11, 17:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Jolanta22 » 2016-07-11, 18:01

wiolek23 pisze:Witam jestem tu osoba nowa- w srode zdaje egzamin na n-la mianowanrgo- 13.07, godz. 9.00 - z tego co wiem to jestem pierwsza!!!! ogromny stres, nieprzespane i zarwane noce- mam obcykna prezentacje - napisałąm autoprezentacje- teraz czytam statut szkoły- jestem załąmana- przejrzałąm forum i stwierdziłam, ze jestem jakas głupia:-/ jeli mogłabym prosic kogos o przesłanie opracowanych pytań to bede tej osobie bardzo wdzieczna- poratujcie, plissssss- mój meil: wiolek23@op.pl


Nie masz czym się denerwować, musiałabyś bardzo się postarać, żeby nie zdać tego egzaminu. Przeczytaj cały wątek, od pierwszej strony - to naprawdę bardzo ułatwia. Ja przeczytałam raz wszystkie dokumenty, a później już tylko pytania z forum i po pewnym czasie wszystko zaczęło się powtarzać. Prawie wszyscy zamieszczają pytania z odpowiedziami, więc od razu można się nauczyć. I na pocieszenie - na tym forum nie widziałam żadnego wpisu osoby, która by nie zdała! Powodzenia!

Jolanta22
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-11, 17:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Jolanta22 » 2016-07-11, 18:19

Podaję jeszcze pytania moich koleżanek, które zdawały kilka dni temu:

Jedna miała:
1. Coś o ocenianie kształtujące, ale to dlatego, że miała takie szkolenie - to pytanie od eksperta
2. Sposoby motywacji do języka niemieckiego.
3. Jakie uprawnienia nabędzie Pani, gdy zostanie nauczycielem mianowanym.
4. Wymień dokumenty regulujące pracę szkoły.
5. I standardowo uprawnienia Rady Pedagogicznej.

Druga:
1. Procedura wyboru programu nauczania
2. Jak Pani widzi się w zawodzie za 5 lat
3. Praca z uczniem trudnym
4. Wymień najważniejsze rozporządzenia wykorzystywane w pracy ( można tu wymienić podstawę programową, Rozporządzenie MEN w sprawie uzyskania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów; Rozporządzenie MEN w sprawie prowadzenia dokumentacji oraz odnośnie organizacji wycieczek - Rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizacji przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki)

minohiki
Posty: 9
Rejestracja: 2016-07-11, 20:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: minohiki » 2016-07-11, 20:55

Witam, dzisiaj dostałem powiadomienie o dacie egzaminu: 27 lipca 2016r. o godz. 12.00.
Mam autoprezentację na 10 minut - nie chcę przynudzać przed Komisją więc będę się streszczał.
Pozdrawiam.

lanaa
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-12, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: lanaa » 2016-07-12, 14:58

:lol: :lol: :lol: Witam,śledzę ten wątek. Ja mam egzamin 18.07. Denerwuję się, jak to przed egzaminem bywa . Każdy mówi,oj tam,oj tam,zdasz,ale nerwy robią swoje. W tym roku cisza,jeśli chodzi o przyszłych mianowanych.Może wątek się rozkręci. Tym,którzy mają już za sobą, szczerze gratuluję!


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”