Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aculatraxas » 2016-07-16, 15:34

lanaa pisze:Trzymajcie kciuki za mnie w poniedzialek☺ Troche pozmienialam prezentacje,poprawilam to i owo. Juz nie chce mi sie uczyć!


Będę trzymać! :* daj znać później jak CI poszło! Chociaż i tak wszyscy dobrze wiemy, że zdasz :D
Powiedz mi czy wymieniasz w autoprezentacji szkolenia i kursy jakie ukończyłaś? Czy wspomnisz tylko o tym, który utkwił CI najbardziej w pamięci?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: linczerka » 2016-07-16, 16:42

aculatraxas pisze:1. Przygotowując autoprezentację wymieniacie wszystkie szkolenia, kursy w jakich brałyście udział czy mówicie o jednym, które szczególnie zapadło Wam w pamięć? jeśli uczę języka mogę powiedzieć o szkoleniu np o agresji czy tym podobne?

Wymień liczbę wszystkich szkoleń, omów te, które najbardziejcenisz. Jak komisja będzie chciała więcej, to dopyta.
aculatraxas pisze:2. jestem wychowawcą i powiem szczerze, że nie miałam żadnej trudnej sytuacji wychowawczej. I co w takim razie? Powiedzieć im, że nie miałam czy coś wymyślić byle rozwinąć temat?

Może nie tak. Zawsze są jakieś trudności. Powiedz, że nie masz większych problemów wychowawczych, ale borykasz się np. z problemem spóźnień, ze słabym czytelnictwem..., zawsze coś znajdziesz, nie ma tak idealnie. Przemyśl.
aculatraxas pisze:3. Uczycie się dat rozporządzeń? Tyle ich jest, że co jak co ale na moją głowę tych dat jest za dużo i mylą mi się. Zwłaszcza, że nigdy nie byłam dobra historii z zapamiętywani dat

Szczegółowych dat nie musisz znać. W najważniejszych rozporządzeniach podaj miesiąc i rok, albo chociażby sam rok.
aculatraxas pisze:Mam również pytania od koleżanki na które nie jestem pewna co do poprawnej odpowiedzi, także jakbyście mogły/mogli pomóc: "Mogłabyś się zapytać czy komisja sprawdza wcześniej, wie w jakich szkoleniach i kursach brałam udział? Mają to gdzieś zapisane? Mogłabyś mi podać po jednej według Ciebie ciekawej książce w zakresie psychologii, pedagogiki i dydaktyki?"

Komisja nie sprawdza. W Ogłoszeniach drobnych na forum znajdziesz tytuły i streszczenia wszelkich nowości (Oficyna Wydawnicza ...)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

lanaa
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-12, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: lanaa » 2016-07-16, 16:48

aculatraxas pisze:
lanaa pisze:Trzymajcie kciuki za mnie w poniedzialek☺ Troche pozmienialam prezentacje,poprawilam to i owo. Juz nie chce mi sie uczyć!


Będę trzymać! :* daj znać później jak CI poszło! Chociaż i tak wszyscy dobrze wiemy, że zdasz :D
Powiedz mi czy wymieniasz w autoprezentacji szkolenia i kursy jakie ukończyłaś? Czy wspomnisz tylko o tym, który utkwił CI najbardziej w pamięci?

Powiem szczerze,ze o niektórych zupelnie zapomnialam. Dopiero jak siedzę w tym temacie otwierają mi sie klapki. Ale to jestem cala ja. zamiast gdzies w kalendarzu notować,to ja wychodzilam z zalozenia,ze na pewno zapamiętam hehe. W prezentacji wymienię z cztery,nie bede czytać wszystkich...szkoda czasu. Jak ktoś będzie chcial mnie dopytać,to wtedy rozwinę

wiolamar
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-15, 01:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: wiolamar » 2016-07-16, 23:15

lanaa pisze:Trzymajcie kciuki za mnie w poniedzialek☺ Troche pozmienialam prezentacje,poprawilam to i owo. Juz nie chce mi sie uczyć!


Bedzie dobrze. Trzymam kciuki

lanaa
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-12, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: lanaa » 2016-07-18, 13:46

Drogie koleżanki jestem już mianowanym! Pytania miałam: PPP, metody pracy, podstawa programowa sp, zajęcia pozalekcyjne, dokumenty,którymi sie posługuję w swojej pracy. Powodzenia !!!

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aculatraxas » 2016-07-18, 13:57

lanaa pisze:Drogie koleżanki jestem już mianowanym! Pytania miałam: PPP, metody pracy, podstawa programowa sp, zajęcia pozalekcyjne, dokumenty,którymi sie posługuję w swojej pracy. Powodzenia !!!


gratulacje! :)
mogłabyś mniej wiecej powiedzieć jak brzmiały pytania dot PPP i podstawy programowej?

a.kot88
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-10, 15:29
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: a.kot88 » 2016-07-18, 22:38

Witam serdeczenie :)

Jestem tu nowa i przepraszam, że od razu przechodzę do meritum ale czy moglibyście polecić mi jakąś ciekawą książkę z zakresu dydaktyki, pedagogiki? Według Was która jest najlepsza? Do której często wracacie?

Pozdrawiam

lanaa
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-12, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: lanaa » 2016-07-19, 09:09

Jak przygotowuje zajęcia,wiedząc,ze dziecko ma opinie,pytanie o orzeczenia czego dotyczą i o ipety.

lanaa
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-12, 14:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: lanaa » 2016-07-19, 09:17

Podstawa programowa dot. Form pisemnych. Banalne pytanie. Zakręciłam się nieco. Dodatkowo mialam pytanie oforme pamiętnika. Jak przedstawiam uczniom,co musi zawierać. Ogólnie było bardzo milo ☺ Nie warto się stresowac! W innen komisji dziewczyna miala pytanie o ucznia z dysleksja,dysgrafia,dyskalkulia. Pytano o tworcow metod. Byla przerazona w trakcie oczekiwania na wynik,ale zdala☺

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aculatraxas » 2016-07-19, 16:47

Mam jeszcze pytanie.
Czy mogę mieć ze sobą tekst autoprezentacji? By zerkać sobie? Czy lepiej by było aby wypunktować...?

wiolek23
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-09, 19:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: wiolek23 » 2016-07-19, 17:09

Jolanta22 pisze:
wiolek23 pisze:Witam jestem tu osoba nowa- w srode zdaje egzamin na n-la mianowanrgo- 13.07, godz. 9.00 - z tego co wiem to jestem pierwsza!!!! ogromny stres, nieprzespane i zarwane noce- mam obcykna prezentacje - napisałąm autoprezentacje- teraz czytam statut szkoły- jestem załąmana- przejrzałąm forum i stwierdziłam, ze jestem jakas głupia:-/ jeli mogłabym prosic kogos o przesłanie opracowanych pytań to bede tej osobie bardzo wdzieczna- poratujcie, plissssss- mój meil: wiolek23@op.pl


Nie masz czym się denerwować, musiałabyś bardzo się postarać, żeby nie zdać tego egzaminu. Przeczytaj cały wątek, od pierwszej strony - to naprawdę bardzo ułatwia. Ja przeczytałam raz wszystkie dokumenty, a później już tylko pytania z forum i po pewnym czasie wszystko zaczęło się powtarzać. Prawie wszyscy zamieszczają pytania z odpowiedziami, więc od razu można się nauczyć. I na pocieszenie - na tym forum nie widziałam żadnego wpisu osoby, która by nie zdała! Powodzenia!


Zdałam! mam wakacje- w końcu- zadali mi az 10 pytań- przetrzepali niezle- zreszta sami potem stwierdzili" ale Pania wymęczyliśmy"- nie spodziewałąm sie tylu pytań- odpowiedziałam na 8/10- prezentacja bardzo przypadłą do gustu komisji- a pytali mnie o:
1. Mierzenie jakości pracy szkoły
2. ewaluacja- co to jest, cele
3. Prawa i obowiazki n-la
4. oststnio przeczytana lektura pedagogiczna- strescic
5. procedura awansu zawodowego- krok po kroku jak wyglada
6. podstawa programowa i jej tresci
7. statut ( nie pamietam dokladnie co)
8. rola cele i funkcje oceniania
9. karta n-la
10. i tu cos bylo jeszcze, ale za cholere nie moge przypomniec.

Stresik był ogromny, ale wyszłąm zadowolona z siebie!!!!!!

wiolek23
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-09, 19:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: wiolek23 » 2016-07-19, 17:17

wiolek23 pisze:
Jolanta22 pisze:
wiolek23 pisze:Witam jestem tu osoba nowa- w srode zdaje egzamin na n-la mianowanrgo- 13.07, godz. 9.00 - z tego co wiem to jestem pierwsza!!!! ogromny stres, nieprzespane i zarwane noce- mam obcykna prezentacje - napisałąm autoprezentacje- teraz czytam statut szkoły- jestem załąmana- przejrzałąm forum i stwierdziłam, ze jestem jakas głupia:-/ jeli mogłabym prosic kogos o przesłanie opracowanych pytań to bede tej osobie bardzo wdzieczna- poratujcie, plissssss- mój meil: wiolek23@op.pl


Nie masz czym się denerwować, musiałabyś bardzo się postarać, żeby nie zdać tego egzaminu. Przeczytaj cały wątek, od pierwszej strony - to naprawdę bardzo ułatwia. Ja przeczytałam raz wszystkie dokumenty, a później już tylko pytania z forum i po pewnym czasie wszystko zaczęło się powtarzać. Prawie wszyscy zamieszczają pytania z odpowiedziami, więc od razu można się nauczyć. I na pocieszenie - na tym forum nie widziałam żadnego wpisu osoby, która by nie zdała! Powodzenia!


Zdałam! mam wakacje- w końcu- zadali mi az 10 pytań- przetrzepali niezle- zreszta sami potem stwierdzili" ale Pania wymęczyliśmy"- nie spodziewałąm sie tylu pytań- odpowiedziałam na 8/10- prezentacja bardzo przypadłą do gustu komisji- a pytali mnie o:
1. Mierzenie jakości pracy szkoły
2. ewaluacja- co to jest, cele
3. Prawa i obowiazki n-la
4. oststnio przeczytana lektura pedagogiczna- strescic
5. procedura awansu zawodowego- krok po kroku jak wyglada
6. podstawa programowa i jej tresci
7. statut ( nie pamietam dokladnie co)
8. rola cele i funkcje oceniania
9. karta n-la
10. i tu cos bylo jeszcze, ale za cholere nie moge przypomniec.

Stresik był ogromny, ale wyszłąm zadowolona z siebie!!!!!!


no i meczyli mnie godzine!!! pol godziny prezentowałam sie, a grugie poł maglowali i zadawali pytania!
Ci co maja egzaminy przed soba- to tylko pro-forma, nie stresujcie sie- mój dyr. po wszystkim juz powiedział- to zdaja wszyscy!!!!! po co sie tak stresowałąs! oni sprawdzaja twoj stan wiedzy pod tym katem- czy wiesz i masz jakiekolwiek pojecie o prawie oswiatowym, czy wiesz gdzie tego szukac itp.
Wiec glowa do gory, ludzie! ja jestem panikara, ale jesli zdałam i byłąm zadowolona z siebie- to nie macie sie czym przejmowac- wiem ze łątwo sie mówi/pisze, ale uwierzcie mi... komisja jest miła, przesympatyczna, bo doskonale zdają sobie sprawe, ze sie stresujemy!

wiolamar
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-15, 01:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: wiolamar » 2016-07-19, 17:22

Trzymajcie za mnie kciuki jutro o 9.00 :?

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: aculatraxas » 2016-07-19, 17:33

wiolek23 pisze:
Jolanta22 pisze:
wiolek23 pisze:Witam jestem tu osoba nowa- w srode zdaje egzamin na n-la mianowanrgo- 13.07, godz. 9.00 - z tego co wiem to jestem pierwsza!!!! ogromny stres, nieprzespane i zarwane noce- mam obcykna prezentacje - napisałąm autoprezentacje- teraz czytam statut szkoły- jestem załąmana- przejrzałąm forum i stwierdziłam, ze jestem jakas głupia:-/ jeli mogłabym prosic kogos o przesłanie opracowanych pytań to bede tej osobie bardzo wdzieczna- poratujcie, plissssss- mój meil: wiolek23@op.pl


Nie masz czym się denerwować, musiałabyś bardzo się postarać, żeby nie zdać tego egzaminu. Przeczytaj cały wątek, od pierwszej strony - to naprawdę bardzo ułatwia. Ja przeczytałam raz wszystkie dokumenty, a później już tylko pytania z forum i po pewnym czasie wszystko zaczęło się powtarzać. Prawie wszyscy zamieszczają pytania z odpowiedziami, więc od razu można się nauczyć. I na pocieszenie - na tym forum nie widziałam żadnego wpisu osoby, która by nie zdała! Powodzenia!


Zdałam! mam wakacje- w końcu- zadali mi az 10 pytań- przetrzepali niezle- zreszta sami potem stwierdzili" ale Pania wymęczyliśmy"- nie spodziewałąm sie tylu pytań- odpowiedziałam na 8/10- prezentacja bardzo przypadłą do gustu komisji- a pytali mnie o:
1. Mierzenie jakości pracy szkoły
2. ewaluacja- co to jest, cele
3. Prawa i obowiazki n-la
4. oststnio przeczytana lektura pedagogiczna- strescic
5. procedura awansu zawodowego- krok po kroku jak wyglada
6. podstawa programowa i jej tresci
7. statut ( nie pamietam dokladnie co)
8. rola cele i funkcje oceniania
9. karta n-la
10. i tu cos bylo jeszcze, ale za cholere nie moge przypomniec.

Stresik był ogromny, ale wyszłąm zadowolona z siebie!!!!!!


Gratulacje! :) co odpowiedziałas na 1, 4, 8?

wiolamar
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-15, 01:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: wiolamar » 2016-07-19, 18:33

Ja mam egzamin jutro o 9.00 trzymajcie kciuki żeby stres mnie nie zjadł :?


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”