Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pryzma
Posty: 37
Rejestracja: 2010-10-05, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: pryzma » 2015-07-14, 19:36

No ja własnie miałam ogromny dylemat. Robić prezentację multimedialną czy nie. Przy moich działaniach dot. 3-go wymagania (m.in. prowadzę bloga szkolnego) aż się prosi o takową ale stwierdziłam, ze znając moje "szczęście" to na egzaminie zabraknie prądu lub wydarzą się inne nieprzewidziane sytuacje (czego oczywiście nikomu nie życzę:-) U Was na stówę wszystko będzie hulać jak należy). Dlatego zrobiłam fotoksiążkę ze zdjęciami i print screenami z bloga i mam nadzieję, ze komisja się czepiać nie będzie:-)

A z tym poczęstunkem to pierwsze słyszę. U mnie na południu nie ma raczj takiego zwyczaju. No ale co region to obyczaj:-)

Iza2109
Posty: 50
Rejestracja: 2015-07-01, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iza2109 » 2015-07-14, 19:54

U mnie w centrum jest poczestunek, poniewaz zdaje sama to musze wydac kase na ciasto, owoce,soki kawe itp.
Jezeli chodzi o mnie to prezentacja mi bardzo pomaga bo wiem co po czym mam mowic no i co najwazniejsze wzrok czlonkow komisji nie bedzie skupiony caly czas na mnie a moj na nich.
No tak, kolejny stres co bedzie jak braknie pradu a ja mam w laptopie slaba baterie :(
Juz sama nie wiem, projekty mam, stypendia, sukcesy uczniow w konkursach i co najwazniejsze wyniki na egzaminie a i tak sie boje tego cholernego egzaminu :(

pryzma
Posty: 37
Rejestracja: 2010-10-05, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: pryzma » 2015-07-14, 22:19

A podpowiedzcie mi proszę: wynikami egzaminu gimn. z mojego przedmiotu w mojej szkole pochawlić się raczej nie mogę bo na całą szkołę były to dwie osoby z upośledzeniem lekkim (bez orzeczenia!), które pisały egzamin "normalny" tylko dlatego by nie pisać rozszerzenia z j. angielskiego. Poza tym to pierwszy egzamin w naszej szkole, w której do tej pory była podstawówka.
Ale przez cały rok miałam naucznanie indywidualne w innej szkole (specjalnej)z jednym uczniem, też z upośledzeniem w stopniu lekkim i on napisał egzamin na 75%, więc tu już jest powód do dumy.
I teraz pytanie, mogę o tym wspomnieć przed komisją, mimo, ze to była inna szkoła?

pryzma
Posty: 37
Rejestracja: 2010-10-05, 20:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: pryzma » 2015-07-14, 22:21

BTW iza, nie stresuj się, nie chciałam Cię martwić moim postem, to takie moje wynurzenia bo też z chęcią bym prezentację przygotowała ale strasznie się tremuję przed wystąpieniami publicznymi i stwierdziłam, ze zaoszczędzę sobie dodatkowego stresu. Obym miała rację ;-)

Iza2109
Posty: 50
Rejestracja: 2015-07-01, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iza2109 » 2015-07-14, 22:59

Chimera moglabys podac tytul tej ksiazki i napisac pare zdan co w niej bylo?
Czytam jakies streszczenia w internecie ale nie moge przez nie przebrnac- mozg nie chce chyba juz przyjmowac wiedzy.
Znajac moje szczescie to mnie zapytaja o literature.

chimera
Posty: 47
Rejestracja: 2013-03-26, 21:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: chimera » 2015-07-15, 10:16

pryzma pisze:I teraz pytanie, mogę o tym wspomnieć przed komisją, mimo, ze to była inna szkoła?


Pewnie! To część Twojego dorobku zawodowego, a o nim będziesz opowiadać, więc śmiało możesz się pochwalić.

Iza, książka, którą ostatnio przeczytałam to "Koniec epoki kredy" Aleksandry Pezdy. Opisuje w niej wykorzystanie nowych technologii (tu wtrąciłam kilka uwag na temat tego, jak ja to robię) - Youtube, Wikipedia, blogi i Facebook i to jak można je wykorzystywać w pracy z uczniami. Temat bardzo przyjemny. Jeśli ktoś z tego korzysta na co dzień w celach prywatnych to bardzo łatwo może powiedzieć kilka słów na temat ewentualnego wykorzystania w pracy. Na Youtubie zamieszczam filmiki promujące szkołę, a z Wikipedii korzystam na lekcjach (mam komputer i tablicę multimedialną, więc mam ten komfort). Jeśli ktoś tego nie wykorzystuje to może powiedzieć, że książka zainspirowała go do tego, żeby stworzyć np. klasowego bloga.

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: sweet.home.alabama » 2015-07-15, 10:45

Mikilukasza

Mi prezentacja B pomogła.wiedziałam on czym gadać

Sama przerzucalam slajdy.przy jednych gadalam dłużej abinne były w tle i obawiałam np jedna pozycje-np książkę

Zdjęcia były nieruchome. Były ilustracjami do rzeczy które odmawiam np wychowawstwo to ja z dzieciakami czy imprezybszkolne czy zdjęcia pomocy czy gazetek

Jakby prąd padł to ja nadal bym miała lapka który by mi pomógł w gadaniu

Co do ciasta to dla mnie jest niestosowne.tak samo czekoladki
zwłaszcza ze komisja jest oplacana-siedzieliśmy w pokoju gdzie podpisywali dokumenty. Chyba koło 300 zl tam było!

Komisja zresztą miała ciasta i kawy A my wodę.sponsorowana szkoła organizująca egzamin

Iza2109
Posty: 50
Rejestracja: 2015-07-01, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iza2109 » 2015-07-15, 11:42

Wiadomo ze z tym ciastem tak jest, ale jak dyrektor kaze przyniesc to co? nie ma innego wyjscia :(

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-15, 13:55

Dziękuję Wam Kochani.! Z Wami o wiele łatwiej przez to wszystko przebrnąć.
Nie mogę już skupić myśli a jeszcze tyle przede mną...
Książka, dokumentacja, rozporządzenia... niby to wszystko przewija się w pracy na codzień a tak jakby umyka.
A jeszcze mam pytanie...
-Jeśli w wakacje pracowałam z dziećmi (na umowę zlecenie-prowadziłam dla dzieci animacje w hotelu) a w mojej miejscowości organizowałam zawody dla dzieci na dzień dziecka i zabawy dla dzieci podczas festynu wiejskiego, czy o takich prywatnych przedsięwzięciach też warto wspomnieć przed komisją? Do którego punktu ewentualnie to wcisnąć? I czy wypadałoby mieć jakieś pisemne potwierdzenia tych faktów (od hotelu i np.pani sołtysowej), które można zamieścić w prezentacji? Podpowiedzcie...

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-15, 14:03

A jeszcze jedno...
Na zakończenie studiów podyplomowych pisałam pracę-projekt do przeprowadzenia w szkole, dotyczył zajęć pozalekcyjnych angażujących rodziców i dziadków uczniów, którzy reprezentując wykonywane zawody (np. fotograf, kwiaciarka, krawcowa...) czy zainteresowania (majsterkowanie, robótki ręczne) mogliby przekazywać dzieciom swoje umiejętności w grupach a po wskazanym okresie finałem były wspólny festyn czy gala, na którym dzieci dzieliłyby się swoimi dokonaniami. Przygotowanie projektu zajęło mi dużo czasu. Niestety nie zrealizowałam go podczas stażu, mimo, że podyplomówkę zakończyłam (i projekt powstał) w trakcie trwania stażu. Bardzo chcę wdrożyć w życie ten projekt gdyż wiem ile może przynieść korzyści, w czasach kiedy dzieci nie wiedzą jak zorganizować sobie wolny czas. Czy warto o tym wspominać?; W którym miejscu w prezentacji?; Czy wziąćś wydrukowany egzemplarz projektu? Ufff.... Im dłużej główkuję nad tym egzaminem tym więcej wymyślam. Kiedy ja o tym opowiem....

Iza2109
Posty: 50
Rejestracja: 2015-07-01, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iza2109 » 2015-07-15, 15:43

Jaki akt prawny reguluje wybor programu nauczania?

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: silije » 2015-07-15, 19:01

Mikilulaksza, mi jeszcze do mianowanego daleko, ale tak na zdrowy rozum: szkoda by było nie wspomnieć o takim ciekawym projekcie prawda? Możesz przecież któryś punkt zakończyć snuciem swoich konkretnych planów na najbliższą przyszłość. Nie sądzę, by ci przerwali. (Ale nie mam doświadczenia w egzaminach :mrgreen: )

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-15, 19:20

silije pisze:Mikilulaksza, mi jeszcze do mianowanego daleko, ale tak na zdrowy rozum: szkoda by było nie wspomnieć o takim ciekawym projekcie prawda? Możesz przecież któryś punkt zakończyć snuciem swoich konkretnych planów na najbliższą przyszłość. Nie sądzę, by ci przerwali. (Ale nie mam doświadczenia w egzaminach :mrgreen: )

To jest myśl... :D Dzięki :* .

teacherka_a
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-13, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: teacherka_a » 2015-07-15, 20:58

USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw - to odnośnie aktu regulującego wybór programu nauczania:)

Iza2109
Posty: 50
Rejestracja: 2015-07-01, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iza2109 » 2015-07-15, 21:10

teacherka_a pisze:USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw - to odnośnie aktu regulującego wybór programu nauczania:)

Dziekuje.
Trzymajcie za mnie kciuki jutro o 10.
Stres niestety siega zenitu :(


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”