Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-17, 22:06

Iza i Slim -Dziękuję!
Chimera-tak chyba właśnie zrobię; ja wypisałam niby całe wymaganie ale widzę, że to bez sensu bo nie chce mi się cytować, czytać nie będę a nauczyć się dokładnie na pamięć nie zdążę. Ufff... mam dość.
A tak z ciekawości zapytam Slim, jak funkcjonuje Samorząd Świetlicowy? U nas nie ma, a tak sobie myślę, że to genialny pomysł! A działacie tak jak SU dla całej społeczności szkolnej czy tylko wewnątrz-świetlicowo?
Dzięki za wszystko Kochani :* !

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-18, 15:15

Znalazłam gdzieś takie pytanie... Według jakich aktów prawnych działa rada pedagogiczna, podać zewnętrzne i wewnętrzne...
-Wewnętrzny to Statut Szkoły a zewnętrzny...?

chimera
Posty: 47
Rejestracja: 2013-03-26, 21:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: chimera » 2015-07-18, 17:22

Na pewno Ustawa o Systemie Oświaty.

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-18, 18:50

A jeszcze jeśli mogę prosić o podpowiedź, jak sprytnie opowiedzieć o wymaganiu: § 7 ust. 1 pkt 3 oraz ust. 2 pkt 5. Tak żeby w miarę wyczerpać temat z nadzieją, że nie dopytają... "- Dokonałam analizy dokumentów regulujących funkcjonowanie szkoły.
- Zapoznałam się z dokumentami prawnymi dotyczącymi awansu zawodowego.
- Przeanalizowałam podstawowe akta prawne takie jak: Karta Nauczyciela, Ustawa o Systemie Oświaty, Rozporządzenie MEN z 7 września 2004r.- - Znajomość prawa oświatowego pozwoliła mi tworzyć właściwą dokumentację oraz udzielać odpowiedniej do sytuacji pomocy." Czy Wy opowiedziałybyście o tym wymaganiu podobnie. Poratujcie proszę. Dziękuję i pozdrawiam!

slim13
Posty: 27
Rejestracja: 2015-06-20, 22:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: slim13 » 2015-07-18, 21:06

mikilukasza
odnośnie Samorządu Świetlicowego to w świetlicy ułożyłyśmy regulamin. Mamy przewodniczącego, zastępcę i 3 sekcje: porządkową, dekoracyjną i pomocy koleżeńskiej po 4 osoby w każdej sekcji. Współpracujemy z SU i organizujemy np akcje charytatywne np "Zakręcona akcja" "Szlachetna paczka" czy taka typowo świetlicowa akcja "Skorzystałem i oddałem", redagujemy gazetkę świetlicową czy np osoby z samorządu zasiadają w jury w naszych konkursach

chimera
Posty: 47
Rejestracja: 2013-03-26, 21:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: chimera » 2015-07-18, 21:47

mikilukasza pisze:A jeszcze jeśli mogę prosić o podpowiedź, jak sprytnie opowiedzieć o wymaganiu: § 7 ust. 1 pkt 3 oraz ust. 2 pkt 5. Tak żeby w miarę wyczerpać temat z nadzieją, że nie dopytają... "- Dokonałam analizy dokumentów regulujących funkcjonowanie szkoły.
- Zapoznałam się z dokumentami prawnymi dotyczącymi awansu zawodowego.
- Przeanalizowałam podstawowe akta prawne takie jak: Karta Nauczyciela, Ustawa o Systemie Oświaty, Rozporządzenie MEN z 7 września 2004r.- - Znajomość prawa oświatowego pozwoliła mi tworzyć właściwą dokumentację oraz udzielać odpowiedniej do sytuacji pomocy." Czy Wy opowiedziałybyście o tym wymaganiu podobnie. Poratujcie proszę. Dziękuję i pozdrawiam!



Nie widzę w tym nic złego :) Ale... Byłam na szkoleniu dotyczącym awansu prowadzonym przez metodyka, który również zasiada w komisjach i kazano nam mówić o konkretach. Komisja domyśla się, że analizowaliśmy najważniejsze dokumenty ;) Warto przemycać swój dorobek w oparciu o akty prawne. Np. Znajomością prawa musiałam wykazać się podczas... Tworząc autorski program, zaznajomiłam się z... Rozporządzenie w sprawie... pomogło mi sprawnie zorganizować... Interweniowałam w sytuacji kryzysowej w oparciu o...

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-18, 22:33

Chimera bardzo Ci dziękuję. "Otworzyłaś mi oczy" na ważne aspekty. Uświadomiłam sobie ile braków, niedociągnięć... coraz bardziej umyka mi pewność siebie i odwaga, że to co skonstruowałam nie jest najlepsze. A przez minione lata robiłam bardzo dużo dla uczniów, dla szkoły, cieszyłam się, że będę miała co zaoferować komisji. Tylko, że ja... taka "szara myszka" nie umiem tego "ładnie sprzedać". Próbowałam opowiedzieć mężowi moją prezentację i już przy drugim slajdzie albo dostałam ataku śmiechu albo zacięłam się i nic nie wydusiłam. Tak się martwię. Co to będzie? Dziękuję, że mogę na Was liczyć.
Ostatnio zmieniony 2015-07-18, 22:39 przez mikilukasza, łącznie zmieniany 1 raz.

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-18, 22:38

slim13 pisze:mikilukasza
odnośnie Samorządu Świetlicowego to w świetlicy ułożyłyśmy regulamin. Mamy przewodniczącego, zastępcę i 3 sekcje: porządkową, dekoracyjną i pomocy koleżeńskiej po 4 osoby w każdej sekcji. Współpracujemy z SU i organizujemy np akcje charytatywne np "Zakręcona akcja" "Szlachetna paczka" czy taka typowo świetlicowa akcja "Skorzystałem i oddałem", redagujemy gazetkę świetlicową czy np osoby z samorządu zasiadają w jury w naszych konkursach

Wspaniała inicjatywa. Doskonale reguluje Waszą pracę, miejsce i przynależność a przy tym odpowiedzialność. Podoba mi się, muszę chyba zainicjować podobny układ u nas. Zawsze w wakacje obiecuję sobie, że wrócę we wrześniu z nowymi pomysłami a jak się okazuje pomysłów nie brak tylko w zderzeniu z rzeczywistością udaje się zrealizować niewiele z nich. Zawsze to ciut więcej niż poprzednio ale ja ciągle mam niedosyt. Okropne to uczucie przed egzaminem. Wolałabym już być po... Niech się dzieje wola nieba.

Iza2109
Posty: 50
Rejestracja: 2015-07-01, 12:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iza2109 » 2015-07-19, 08:28

Jak wejdziesz na egzamin to bedziesz wiedziala ze musisz powiedziec prezentacje- lepiej mi wyszla na egzaminie niz w domu, chociaz i tak z kilka razy sie zastanawialam-wiadomo stres.
A egzamin jak szybko sie zacznie tak szybko sie skonczy. Bedzie dobrze.

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-19, 22:34

Iza2109 pisze:Jak wejdziesz na egzamin to bedziesz wiedziala ze musisz powiedziec prezentacje- lepiej mi wyszla na egzaminie niz w domu, chociaz i tak z kilka razy sie zastanawialam-wiadomo stres.
A egzamin jak szybko sie zacznie tak szybko sie skonczy. Bedzie dobrze.

Dziękuje za słowa otuchy ale jak sama pewnie dobrze Wiesz dopóki się nie przeżyje na własnej skórze to się nie przekona i żadne słowa tu nie pomogą. Stresuję się na maksa...

mikilukasza
Posty: 37
Rejestracja: 2010-03-06, 20:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikilukasza » 2015-07-19, 22:37

Właśnie skończyłam próby mowy prezentacji. Za nic nie wyrobię się w 20minut. Pierwsze 3wymagania mam na 20minut a co z resztą? Co skrócić?, co wyrzucić?, o czym nie powiedzieć?.
A może mówić aż sami nie przerwą?
-Pomóżcie... - Ile Wy mówiliście przed komisją o swoim dorobku?

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: sweet.home.alabama » 2015-07-20, 00:03

W domu mówiłam 20 minut
Ale sama do siebie bo też bym się wygłupiala przy sluchaczach
Komisja kazała mi się streszczać więc myślę ze 15 minut.

Daj mi maila swojego na priv to Ci przesle moja przezenacje jutro

chimera
Posty: 47
Rejestracja: 2013-03-26, 21:16
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: chimera » 2015-07-20, 10:57

mikilukasza pisze: - Ile Wy mówiliście przed komisją o swoim dorobku?


Moja prezentacja trwała 10 - 15 minut. Początkowe wersje były dłuższe, ale stopniowo wyrzucałam kolejne fragmenty. Wiedziałam od moich poprzedników, że nasze komisje preferują krótsze wystąpienia, więc się dostosowałam.

Będzie dobrze :)

slim13
Posty: 27
Rejestracja: 2015-06-20, 22:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: slim13 » 2015-07-20, 11:13

moje przemówienie ;) w domu trwało 20-25 min a na egzaminie przerwali mi po 3 wymaganiu i chwała im za to ;)

n_f@o2.pl
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-02, 15:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: n_f@o2.pl » 2015-07-20, 11:22

Hej, przede mną jutrzejszy egzamin, stres jest nieziemski. Czy wiecie jakie pytania może otrzymać nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej? Zaczynam już panikować, mam wrażenia czy nic nie wiem i nie pamiętam.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron