Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-22, 15:51

Dziewczyny - moje gratulacje i ukłony! Pytania nie są złe, ale wiem, że przed komisją to trochę szczęka opada...jednak się człowiek stresuje. Ja właśnie idę do parku się uczyć, ćwiczyć prezentację. I kupię sobie kolorowe kartki techniczne, te sztywne, żeby wypisać najważniejsze hasła do poszczególnych wymagań, coby nie zapomnieć o niczym. Mianowane - pogoda Wam sprzyja, relaksujcie się! Jeszcze raz gratulacje! :mrgreen:

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-22, 21:41

Dziewczyny no właśnie, kiedy dać tę teczkę ze zdjęciami. I ci powiedzieć? Ze to uzupełnienie mojej prezentacji?

Jakie są regulaminy szkolne? Mam pustkę....

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: ania.j » 2016-08-22, 21:52

mama3 pisze:Ania- gratuluję!!!! :) To teraz ciesz się resztą wakacji.

Pytania- bajka! Też bym takie chciała. Nie pytali Cię o przepisy w ogóle? Miałaś dużo o przepisach w samej prezentacji? Ja mam nadzieję, że mi nie przerwą, bo się napracowałam nad prezentacją. 3 dni ją robiłam plus potem kilka poprawek jeszcze.


O przepisy mnie nie pytali może dlatego że w prezentacji mówiłam np. Po zapoznaniu się z Rozporządzeniem Ministra Edukacji z dnia 1 marca 2013 w sprawie uzyskiwania przez nauczycieli stopni awansu zawodowego opracowałam plan rozwoju zawodowego...... Dzięki znajomości rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji dokonywałam wpisów do dokumentacji szkolnej . Wycieczki organizowałam po zapoznaniu się z rozporządzeniem .....itd. Wspominałam o przepisach omawiając o co robiłam.

ania.j
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-01, 21:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: ania.j » 2016-08-22, 21:57

Adriana pisze:Dziewczyny - moje gratulacje i ukłony! Pytania nie są złe, ale wiem, że przed komisją to trochę szczęka opada...jednak się człowiek stresuje. Ja właśnie idę do parku się uczyć, ćwiczyć prezentację. I kupię sobie kolorowe kartki techniczne, te sztywne, żeby wypisać najważniejsze hasła do poszczególnych wymagań, coby nie zapomnieć o niczym. Mianowane - pogoda Wam sprzyja, relaksujcie się! Jeszcze raz gratulacje! :mrgreen:


Stres jest w czasie prezentacji. Miałam ze sobą opracowane streszczenie oraz sprawozdanie z realizacji planu rozwoju jednak ani razu nie spojrzałam na nie.
Siedziałam po drugiej stronie stołu - na przeciwko pań ekspertek i nie miałam odwagi zaglądać w "ściągi:
A przed samym egzaminem - za radą męża - poszłam pobiegać, wzięłam prysznic i poszłam na żywioł niczego już nie powtarzając.

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-22, 22:00

Jeszcze takie pytanie organizacyjne. Jak mogę nazwać pierwszą stronę tego folderu ze zdjęciami? Prezentacja ze stażu..... czy lepiej materiały dodatkowe do prezentacji ze stażu.... Czy jakoś inaczej? Jak wam się wydaje? Przez ten stres już nie myślę.

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-22, 22:07

Madziaczek pisze:Jeszcze takie pytanie organizacyjne. Jak mogę nazwać pierwszą stronę tego folderu ze zdjęciami? Prezentacja ze stażu..... czy lepiej materiały dodatkowe do prezentacji ze stażu.... Czy jakoś inaczej? Jak wam się wydaje? Przez ten stres już nie myślę.


Chyba wybrałabym opcję Materiały dodatkowe...albo zdjęcia do prezentacji dorobku...No, stres jest.

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-22, 22:10

ania.j pisze:
Adriana pisze:Dziewczyny - moje gratulacje i ukłony! Pytania nie są złe, ale wiem, że przed komisją to trochę szczęka opada...jednak się człowiek stresuje. Ja właśnie idę do parku się uczyć, ćwiczyć prezentację. I kupię sobie kolorowe kartki techniczne, te sztywne, żeby wypisać najważniejsze hasła do poszczególnych wymagań, coby nie zapomnieć o niczym. Mianowane - pogoda Wam sprzyja, relaksujcie się! Jeszcze raz gratulacje! :mrgreen:


Stres jest w czasie prezentacji. Miałam ze sobą opracowane streszczenie oraz sprawozdanie z realizacji planu rozwoju jednak ani razu nie spojrzałam na nie.
Siedziałam po drugiej stronie stołu - na przeciwko pań ekspertek i nie miałam odwagi zaglądać w "ściągi:
A przed samym egzaminem - za radą męża - poszłam pobiegać, wzięłam prysznic i poszłam na żywioł niczego już nie powtarzając.


No właśnie. Dziś byłam w Urzędzie sprawdzić, czy mi sprzęt zadziała i popytać, gdzie będzie komisja, a gdzie ja. No i też będę tak siedziała, jak Ty, czyli komisja, a ja naprzeciwko. Ale ja będę zaglądać do kartek, nie jestem w stanie nauczyć się tego na pamięć. Szkoda mi czegoś przeoczyć. Dyrekcja mi mówiła, że mogę popatrzeć na kartki. Ale tez będzie mi głupio, oni patrzą na mnie, a ja na kartki. Jezu, jak to będzie?

Monika S.
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-21, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Monika S. » 2016-08-22, 22:15

Adriana miło,że miałaś taką możliwość. Ja egzamin mam jutro i własnie nie mam pojęcia jak to wygląda - gdzie się siedzi,gdzie stoi laptop czy jest jakiś rzutnik, nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić,a nikt ze zdających z mojej szkoły nie wychylał się z pytaniem o cokolwiek.Miałam też nadzieję,że stres będzie mniejszy,ale niestety:(

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-22, 22:15

Tak właśnie napisałam - materiały dodatkowe do prezentacji....

Masakra, dziewczyny, mi tak ręce drżą, że nie jestem w stanie w klawiaturę stukać :shock:

Ja niby umiem swoją autoprezentację, ale w stresie różnie bywa. Jak trzeba będzie to będę zerkała. Nie chcę czegoś pominąć, bo potem się pogubię.

Te zdjęcia chyba dam na początku. Nie wiem, chyba jak zacznę mówić, to powiem, że przygotowałam materiały dodatkowe do mojej prezentacji w formie zdjęć. Jak sądzicie?

Monika S.
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-21, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Monika S. » 2016-08-22, 22:19

Ja myślę,że będzie dobrze jak tak powiesz.Ja też jestem w sporym stresie,także rozumiem jak się czujesz.

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-22, 22:22

Co ten stres potrafi zrobić z człowiekiem.

Powiedzcie mi jeszcze coś na temat programu wychowawczego i programu profilaktyki. Umiem na to zaledwie kilka zdań.

Monika S.
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-21, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Monika S. » 2016-08-22, 22:25

Ja też umiem tylko kilka zdań,w ogóle tych ustaw i regulaminów jest za dużo,także myślę,że jak pokażesz,że wiesz o co chodzi to wystarczy.

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-22, 22:26

Oby, oby ;)

Po co w ogóle są takie egzaminy? Już bym wolała składać teczki z tym co zrobiłam, masę zdjęć, pomocy i nie wiem czego, a nie się tak stresować.

Adriana
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 12:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Adriana » 2016-08-22, 23:55

Dokładnie, też wolałabym dać teczkę, jak kiedyś. I z głowy. Przed chwilą mówiłam prezentację, zajmuje mi godzinę. Nie wiem, tylko wymieniać te działania bez omawiania, czy co? Jakiś horror. W urzędzie nikt nawet się nie dziwił, że sprawdzałam, jak to wszystko działa. Akurat zdaję z kolegą. Ponoć zdający zawsze testują. Ja muszę jeszcze jutro kupić ciasto i śmietankę do kawy dla komisji. No i ćwiczę jutro cały dzień! Już się nie uczę, tylko prezentacja. O programie wychowawczym i profilaktyki też powiem po jednym zdaniu: zaopiniowany przez rodziców, przygotowywany z pedagogiem, jeden skierowany na działania wychowawcze, a drugi profilkaktykję uzależnień. Możecie powiedzieć coś jeszcze? To poproszę.

Madziaczek
Posty: 151
Rejestracja: 2007-08-24, 14:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego 2014 - pytania i odpowiedzi

Postautor: Madziaczek » 2016-08-23, 11:05

Dziewczyny to już jutro.

Siedzę u fryzjera i staram się zrelaksować ;)

Też muszę kupić ciasto na jutro. U nas też jest taki zwyczaj.

Moja prezentacja ma trwać max 10 minut. Ciezko było się zmieścić. Podobno nawet przerywają w trakcie. Wolałabym jednak aby mi nie przerwali.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”