problemy z kontraktowym

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

rota_9
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-13, 13:41

problemy z kontraktowym

Postautor: rota_9 » 2007-11-13, 13:52

Dzień dobry,
1 września zatrudniono mnie na stanowisku nauczyciela stażysty. Teraz okazało się (zebrałam dokumenty, w tym opinię wojewódzkiego kuratorium oświaty oraz z MENu), że spełniam warunki konieczne do uzyskania tytułu nauczyciela kontraktowego. Spełniałam te warunki już we wrześniu, ale wtedy jakiś urzędnik z miejscowej delegatury kuratorium stwierdził że nie należy mi się kontraktowy. Wreszcie uzyskałam pozytywne dla mnie opinie z wyższych instancji. Dyrektor przychylił się do wniosku i mam uzyskać stopień nauczyciela kontraktowego już w grudniu. Pytanie, co z 3 miesiącami, które powinnam była przepracować już jako kontraktowy? Chodzi o wynagrodzenie, ale przede wszystkim o to, co będzie ze mną, gdy rozpocznę staż na mianowanego. Tytuł kontraktowego uzyskam w grudniu, mimo że zgodnie z prawem powinnam była go uzyskać we wrześniu. Staż na mianowanego mogę zacząć po 2 latach od tego dnia, ale jednocześnie nie mogę rozpocząć tego stażu po 15 września. To oznacza, że przez głupotę lokalnego urzędnika będę musiała przepracować cały dodatkowy rok, aby móc zacząć staż na mianowanego. Co mam zrobić? Pisać do ministerstwa w tej sprawie? Do dyrektora nie ma pretensji, bo zastosował się do rady miejscowego kuratorium. Kogo winić za to, że 3 miesiące trwało uzyskanie pozytywnej dla mnie opiniii na piśmie? Czy domagać się data wrześniowej na dokumencie nadającym mi tytuł kontraktowego? Czy mam do tego prawo? A co z wynagrodzeniem, które przez ostatnie 3 miesiące powinno było być wyższe? Pomozy!

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: problemy z kontraktowym

Postautor: Boguś » 2007-12-01, 20:47

Niestety winny jest dyrektor, ponieważ to on Ciebie zatrudniał. A obowiązkiem dyrektora jest zatrudnianie nauczycieli zgodnie z obowiązującymi przepisami- najwyraźniej Twój dyrektor tych przepisów nie zna.
Miałem podobną sytuację, gdy sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego złożyłem 30 czerwca , a ocenę za staż dyrektora otrzymałem dopiero po 4 miesiącach. Na prośby dyrektorka nie reagowała, dopiero gdy postanowiłem zmienić szkołę dała mi ocenę i mogłem ruszyć z miejsca. Ale niestety awans dostałem dopiero 15 listopada . I w ten sposób mogę jej "podziękować " , że rok mam w plecy

magdzia2
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-13, 13:25

Re: problemy z kontraktowym

Postautor: magdzia2 » 2007-12-07, 19:51

Wiam,

JA mam troszke inne pytanie otóz... robie staz na nauczyciela kontraktowego od wrzesnia w specjalnym osrodku wychowawczym, w chwili obecnej jestem na etapoe dowiadywania sie czy mam odpowiednie kwalifikacje do pracy w osrodku. Czy jesli tak nie jest staz automatycznie ulegnie przerwaniu?Posiadam kwalifikacje z pedagogiki specjalnej na podstawie którym zostalam zatrudniona nie sa one jednak dokladnie takie jak wymagane ale to juz gdzies indziej wyjasnialam.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”