Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Smiejka
Posty: 36
Rejestracja: 2007-11-12, 13:34

Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: Smiejka » 2007-11-23, 12:16

Opiszę swój problem.
Jak już pisałam jestem w 6 miesiącu ciąży, czuję się dobrze chce pracowac do końca. Termin porodu mam na koniec lutego. Mam umowe na zastepstwo. Rozpoczęłam tez staż na nauczyciela kontraktowego.
Wczoraj dowiedziałam sie że w lutym przed moim porodem wraca nauczycielka którą zastępuję.
Z przepisów wiem, że umowa mi się automatycznie rozwiązuje i nici z urlopu i zasiłku macierzyńskiego.
Ale co będzie z moim stażem i egzaminem na kontraktowego???
Skoro umowa zostaje zerwana no to stażu tez nie ukonczę??!!
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?? Moze zmiana umowy??
Może ktoś z Was był lub jest w podobenj sytuacji.
Prosze jeżeli ktoś z Was bardziej zna sie na przepisach to prosze o pomoc i odpowiedź, bo nie wiem co robić.
Dziękuję!
Bogusia

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: Marzena82 » 2007-11-23, 12:43

Hej Smiejka, . Z tego co mi wiadomo,to staż na nauczyciela kontaktowego trwa 9 miesięcy ( wrzesień - czerwca) i jeżeli tak jak piszesz
Smiejka pisze:umowa mi się automatycznie rozwiązuje
to jest to jednoznaczne moim zdaniem z przerwaniem stażu,ale mogę się mylić. Myślę,że na pewno na forum znajdzie się osoba znająca prawo oświatowe, która pomoże Ci. Pozdrawiam:)
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: koma » 2007-11-23, 16:01

Niestety, z awansu nic nie wyjdzie - przerywasz pracę->przerywasz staż na kontraktowego w dotychczasowym miejscu pracy i po powrocie do szkoły będziesz go musiała zaczynać od początku.

Natomiast jeśli chodzi o termin porodu i powrotu dziewczyny, którą zastępujesz....Może udałoby się tej koleżance przedłużyć nieobecność?? Chyba wystarczy kilka dni? Jakieś zwolnienie? A może urodzisz wcześniej?? :lol:

Smiejka
Posty: 36
Rejestracja: 2007-11-12, 13:34

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: Smiejka » 2007-11-23, 17:03

dziekuję za odpowiedzi.
Tak myślałam, ze mi się staż przerwie. Trudno!
Pozdrawiam!

[ Dodano: 25 Listopad 2007, 05:11 ]
Mam dodatkowe pytanie:
a gdyby faktycznie ta nauczycielka przyszła kilka dni po moim rozwiązaniu, to czy przysługiwałby mi zasiłek macierzyński, a potem wychowawczy???


Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: chiczi » 2007-11-25, 15:26

Pierwszy post maxia, ale już zniechęca do czytania innych :? :? :?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: malgala » 2007-11-25, 18:53

chiczi pisze:Pierwszy post maxia, ale już zniechęca do czytania innych :? :? :?

Właśnie z tego względu go usunęłam.

Smiejka
Posty: 36
Rejestracja: 2007-11-12, 13:34

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: Smiejka » 2007-12-03, 17:35

Dowiedziałam się nieco więcej o mojej sytuacji.
Tzn. nauczycielka którą zastępuję, a która jest na urlopie zdrowotnym od września chce wrócić w 2 semestrze do pracy (rezygnuje z urlopu).

Podobno chce wrócić po moim porodzie i w związku z tym mam pytania:

1. czy jeżeli ona faktycznie wróci po moim porodzie to na umowie którą obecnie mam czyli na zastępstwo, będę mogła skorzystać z zasiłku macierzyńskiego?

2. czy mimo tej sytuacji będe mogła ciągnąć nadal staż, który mi się w związku z tym przedłuży i pewnie egzamin przed komisją zdam dopiero ok października?

3. gdyby wróciła przed moim porodem to czy mogę iść L-4 do dnia porodu, bo wtedy przynajmniej dostanę zapłaconą pensję (bo nikt nie moze mnie zwolnić gdy bedę na L-4)?

Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

[ Dodano: 7 Grudzień 2007, 15:37 ]
Dowiedziałam się że otrzymam zasiłek macierzyński płacony z ZUS-u jeżeli w dniu porodu będę ubezpieczona, czyli najlepiej będzie żeby osoba którą zastępuję przyszła po moim porodzie. :D

jarlo
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-06, 06:56

potwierdźcie czy dobrze rozumię przepisy...

Postautor: jarlo » 2007-12-06, 17:16

Witam!
Moja żona pracuje od wrzesnia w szkole na zastępstwie do czasu powrotu nauczyciela który jest na urlopie do poratowania zdrowia.

Gdy rozpoczynała pracę była w 4 miesiącu ciąży, ale dyrektor ją przyjął.
Rozpoczął też jej staż na kontraktowego.

Nauczycielka którą żona zastępuje poszła na urlop już na początku czerwca 2007 (poważna choroba).
Jej powrót najdzie na urlop macierzyński żony. Rozmawiała z nią i ona napewno chce wrócić. Okazało się że nawet myśli o powrocie w marcu. A moja żona ma termin porodu 3 marca.

Wiem, że mając umowę na zastępstwo moja żona nie otrzyma zasiłku macierzyńskiego

Ale co będzie z jej rozpoczętym stażem??? Czy nadal go pociągnie?? Ona teraz biega z tym brzuszkiem na warszaty, hospitacje itp, bo będąc na umowie na zastępstwo z dniem kiedy wraca poprzedniczka traci status pracownika. Czyli i staż jej sie przerwie???

Proszę powiedzcie czy mój tok myślenia jest dobry?? Czy dobrze rozumie przepisy dotyczące umowy na zastępstwo??
A może znalazło by sie jakieś wyjście z tej sytuacji??

Prosze Was o radę bo nie chce aby ona teraz za wszystkim biegała a potem nic z tego nie będzie. Wielkie dzięki!

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-06, 22:00

jesli będzie przerwa w zatrudnieniu to niestety staż przepadnie

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: koma » 2007-12-06, 22:45

...tak niestety jest w przypadku nauczyciela-stażysty:(

Smiejka
Posty: 36
Rejestracja: 2007-11-12, 13:34

Re: Co będzie z rozpoczętym stażem???? Pomocy!!!

Postautor: Smiejka » 2007-12-07, 16:40

Jeżeli Twoja żona w dniu porodu będzie zatrudniona (ubezpieczpona) otrzyma zasiłek macierzyński wypłacona przez ZUS. Jeżeli osoba która zastępuje przyjdzie po jej porodzie wszystko będzie dobrze. Tak mi powiedzieli w ZUS-ie. Pozdrawiam i powodzenia.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”