Różne etapy edukacji a awans na nauczyciela mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

domi.nika
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-06, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Różne etapy edukacji a awans na nauczyciela mianowanego

Postautor: domi.nika » 2015-09-06, 21:57

Witam.
Piszę tu pierwszy raz, a że sprawa pilna nie miałam okazji przewertować gruntownie forum żeby sprawdzić czy podobny temat już się pojawił. Sprawa dotyczy awansy na stopień nauczyciela mianowanego. Pracę zaczęłam jako polonistka i ucząc polskiego zrobiłam staż na nauczyciela kontraktowego. Po drodze skończyłam, studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i po tym jak zostałam nauczycielem kontraktowym przepracowałam rok jako polonistka i rok jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Chciałabym zacząć staż na kolejny stopień i pojawiły się wątpliwości czy mogę rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego w przedszkolu jeśli tylko rok pracowałam w tej placówce na stanowisku nauczyciela, czy powinnam przepracować dwa lata w placówce w której mam odbyć staż na nauczyciela mianowanego.
Będę wdzięczna za wyjaśnienia :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Różne etapy edukacji a awans na nauczyciela mianowanego

Postautor: dushka » 2015-09-06, 22:02

Ale awans nie ma związku z rodzajem placówki. Sama zaczynałam staż jako rewalidator w sp i gim, a będe kończyła (akurat na dyplomowanie) w klasach 1-3.

domi.nika
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-06, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Różne etapy edukacji a awans na nauczyciela mianowanego

Postautor: domi.nika » 2015-09-06, 22:25

W moim przypadku wszystko rozbija się o to, że te dwa lata pomiędzy zdobyciem kontraktowego a zaczęciem stażu na mianowanego nie przepracowałam w przedszkolu. Tak na logikę wydaje mi się, że to bez znaczenia bo nigdzie nie znalazłam przepisu mówiącego, że te dwa lata musi się przepracować - w moim przypadku - w przedszkolu skoro tam chce zacząć staż na kolejny stopień awansu.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Różne etapy edukacji a awans na nauczyciela mianowanego

Postautor: koma » 2015-09-07, 22:36

Nie ma znaczenia, gdzie pracowałaś wcześniej.
Plan piszesz na 3 kolejne lata w placowce, w której aktualnie pracujesz. Jeżeli zmienisz miejsce pracy, robisz aneks, którym wprowadzisz do planu działania, jakie będziesz chciała wdrożyć w nowym miejscu pracy.
Sporządzając dokumentację na egzamin, uwzględnisz wszystkie działania ze wszystkich miejsc pracy.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”