Nasze studia

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Nasze studia

Postautor: dushka » 2006-09-30, 13:15

Tak z ciekawości pytam: jakie studia konczyliście? Jakie z własnego wyboru, a jakie z konieczności? Które były najmilsze, najciekawsze, które obfitowały w nadmiar wrażeń?

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Nasze studia

Postautor: Nosferata » 2006-10-01, 06:36

Historia - swiadomy wybór ....nie znaczy, ze dobry.....

rozbłysk fascynacji i wycofanie układa sie falowo :)

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 157
Rejestracja: 2006-08-14, 21:36

Moje studia i moje fascynacje.

Postautor: Piotr » 2006-10-01, 11:33

:lol: {ODPOWIEDŻ NA WEZWANIE DUSHKI} :roll: Skończyłem matematykę.Dodatkowo kilka studiów podyplomowych. Uczyłem również statystyki i wówczas się nią "zaraziłem".W tym czasie byłem aktywnym członkiem :Polskich Towarzystw = Matematycznego , = Pedagogicznego, =Statystycznego , = Cybernetycznego ; dużo jeżdziłem (np. Zjazdy Matematyków - Węgry i Krajowe , naukowy 14 dniowy pobyt w Słowackim środowisku naukowym matematyków ; udział w Sympozjach Cybernetycznych + publikacje i wystąpienia z referatami ) + publikacje + udział z uzdolnionioną młodzieżą w renomowanych konkursach (w "Delcie", w Katowicach) .Obecnie - opracowania statystyczne do prac magisterskich i doktorskich ; pomoc konsultacyjna do prac magisterskich z matematyki . Jestem w świecie filozofii matematyki - poznaję ją , aby być bogatszym wewnętrznie . Ta dbałość o nowe przygody intelektualne (obecnie zaczynam nowe studia podyplomowe !) pozwala mi bywać w świecie naukowym , ubogacać się wewnętrznie , obcować z NOWOŚCIAMI. Teraz pragnę ( i życzę sobie!!) , aby mieć sposobności dzielenia się swoimi naukowymi i dydaktycznymi dokonaniami !!! :oops: Piotr ("matematycznie i statystycznie zmanierowany na plus") .

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

studia i kariera zawodowa

Postautor: renati23 » 2007-06-10, 11:26

Kiedy pomyślę o wyborze zawodu kiedy się ma 19 lat, to zastanawiam się ile osób wie wtedy czego chce :!:
Ja po szkole podstawowej chciałam zostać nauczycielem, ale do liceum pedagogicznego na jedno miejsce było 9 chętnych. A ja niestety nie byłam mocna z muzyki ( niestety słoń mi na ucho nadepnął :oops: ) nie dostałm się i poszłam do ekonomię. potem studia ekonomiczne. natępnie praca w banku, w kilku biurach ... W końcu postanowiłam realizować swoje marzenia i poszłam na studia podyplomowe w celu zdobycia uprawnień pedagogicznych. A potem poszukiwanie pracy ..... Udało się ( to już całkiem inna historia :twisted: )
Teraz uczę podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych w liceum profilowanym.
I WIEM ŻE ROBIĘ TO CO SPRAWIA MI SATYSFAKCJĘ I RADOŚĆ :!: :!: :!:
Przynajmniej narazie :idea:

Awatar użytkownika
beatus
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-09, 00:43

Re: Nasze studia

Postautor: beatus » 2007-06-10, 21:52

Skończyłam matematykę. Ukończenia tych studiów dało mi wiele satysfakcji, ale nie uważam, żeby były one fascynujące. Mimo wszystko, gdybym miała wybierać kiedrunek studiów po raz drugi, postąpiłabym dokładnie tak samo (to powołanie do nauczycielstwa ;) )

Joanna
Posty: 15
Rejestracja: 2006-08-21, 18:41

Re: Nasze studia

Postautor: Joanna » 2007-06-16, 21:39

Ja skończyłam polonistykę na UJ i zawsze chciałam uczyć języka polskiego. Na swoją wymarzoną pracę czekałam 1,5 roku i teraz szczęśliwie kończę staż w podstawówce.I dobrze mi z tym:)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Nasze studia

Postautor: renati23 » 2007-06-26, 20:11

to na prawdę bardzo miło przeczytać że nauczanie sprawia ci radość
ja też z radością witam każdy dzień - z niecierpliwością oczekuję co przyniesie
i choć ten rok szkolny był dla mnie bardzo trudny :twisted: i cieszę się że są WAKACJE :lol: to pewnie już w sierpniu nie będę mogła się już doczekać września :wink:

Awatar użytkownika
beatus
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-09, 00:43

Re: Nasze studia

Postautor: beatus » 2007-06-27, 23:16

Joanna pisze:teraz szczęśliwie kończę staż w podstawówce.


Joanna, jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej czy jeszcze przed Tobą ta przyjemność?

Awatar użytkownika
dzierlatka87
Posty: 5
Rejestracja: 2007-08-02, 14:45

Re: Nasze studia

Postautor: dzierlatka87 » 2007-08-02, 15:22

renati23 pisze:Kiedy pomyślę o wyborze zawodu kiedy się ma 19 lat, to zastanawiam się ile osób wie wtedy czego chce :!:

Zapewniam, że przynajmniej jedna... :wink:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Nasze studia

Postautor: renati23 » 2007-08-02, 19:32

To należysz do mniejszości :lol:
Uczę w liceum podstaw przedsiębiorczości i kiedy omawiam rynek pracy to tak naprawdę bardzo niewielu uczniów wie na jakie studia się potem wybierze, a jeszcze mniejsza ilość wie jaki zawód w przyszłości chcą wykonywać ( oczywiście mam tu namyśli real a nie marzenia :wink: )

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze studia

Postautor: malgala » 2007-08-02, 20:48

Od zawsze fascynowała mnie matematyka, ale nawet na studiach nie myślałam, że trafię do szkoły jako nauczyciel matematyki. Skończyłam sekcję teoretyczną, myślałam o pracy naukowej. Życie jednak lubi płatać nam figle. Zamiast kariery naukowej musiałam szybko podjąć pracę i na dodatek zdobyć jakieś mieszkanie. Tak trafiłam do szkoły. Myślałam, że tymczasowo, że wrócę na uczelnię. Już po roku wiedziałam, że zostanę. Po 30 latach pracy wiem, że postąpiłam słusznie. Wiele dzieciaków zaraziłam swoją pasją, niektórzy pokończyli studia matematyczne, uczniowie lubią moje lekcje i z niecierpliwością oczekują każdych zajęć koła matematycznego. To cieszy i pobudza do działania. I nadal chce mi się chcieć.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Nasze studia

Postautor: chiczi » 2007-08-02, 21:22

malgala pisze:Skończyłam sekcję teoretyczną, myślałam o pracy naukowej.


Ja w tej chwili rozważam możliwość "robienia" doktoratu :roll: , jakoś nie jestem do końca przekonana do tej drogi życiowej :wink: . Bardziej skłaniam się ku szkole w realu :mrgreen:
Ale..czas pokaże :wink:

ewka
Posty: 12
Rejestracja: 2007-07-27, 20:10

Re: Nasze studia

Postautor: ewka » 2007-08-03, 19:38

Skończyłam Technikum Budowlane - po maturze nie było dla mnie pracy w wyuczonym zawodzie ! Znalazłam pracę w szkole małej wiejskiej szkółce ! Myślałm ,że to na trochę !
Zostałam- skończyłam studium ,potem studia -pracowałam w podstawówce w różnych klasach ! Po studiach w kl I-III i tak jest do dziś !
25 lat pracy- nigdy nie myślałam o zmianie ! Chociaż z upływem lat nie wiem czy na staruszkę będą chciały jeszcze patrzeć maluchy ! Dzieci chcą żeby ich pani była ładna i młoda !

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze studia

Postautor: malgala » 2007-08-03, 19:58

Chyba, że dzieci się aż tak bardzo zmieniły. Pamiętam doskonale swoje pierwsze szkolne lata. Nasza wychowawczyni była najstarszą nauczycielką w szkole, ale dla nas Nasza Pani i tak była najfajniejsza. Może więc nie w wieku i wyglądzie leży problem?

Awatar użytkownika
marika
Posty: 170
Rejestracja: 2007-08-03, 18:13

Re: Nasze studia

Postautor: marika » 2007-08-05, 16:03

Skończyłam muzykę, potem była jeszcze podyplomówka z historii (bo za mało godzin muzyki), potem wiedza o kulturze (skoro chciałam pracowac w liceum), a teraz (w styczniu) kończę plastykę . Wszystko po to, aby uzbierać etat w podstawówce i dorobić w liceum :razz:


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”