Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Akademik
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-16, 13:45
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubuskie

Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: Akademik » 2015-11-16, 13:59

Mam pytanie dotyczące zatrudnienia, a właściwie awansu.
13 lat pracowałam na uczelni jako nauczyciel akademicki. Podczas pracy odbyłam wiele szkoleń i po egzaminie awansowałam z lektora na wykładowcę. Jednostka uczelni uległa likwidacji i pół roku przebywałam na bezrobociu. Następnie znalazłam pracę w szkole i zostałam zatrudniona jako nauczyciel kontraktowy (Pani Dyrektor uznała Art. 9a). Jednak przez jej niedopatrzenie a moją niewiedzę, nie otrzymałam z dniem zatrudnienia aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego. Po roku szkoła uległa rozwiązaniu i znalazłam nową pracę z zachowaniem ciągłości w kolejnej szkole na tym samym stanowisku (tam również nie zażądano ode mnie aktu). W trakcie pracy rozpoczęłam staż na nauczyciela mianowanego. Po prawie 20 latach pracy w oświacie mam stanąć latem do egzaminu i tu... pojawił się problem brakiem aktu nadania z pierwszej szkoły. Organ nadzorujący byłą szkołę, twierdzi, że nie może go wydać, bo nie pracowałam już na uczelni zatrudniając się w szkole, ani nie są tez w stanie ocenić mojego dorobku. Tak wiec podważone zostały kompetencje dyrektora nieistniejącej już szkoły i kolejnego.
Niebawem otrzymam odpowiedz na piśmie.
Jak interpretować to prawo, czy jedynym rozwiązaniem jest sad administracyjny czy może kuratorium? Pomocy:(

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: koma » 2015-11-16, 19:45

Akademik pisze:Organ nadzorujący byłą szkołę, twierdzi, że nie może go wydać, bo nie pracowałam już na uczelni zatrudniając się w szkole, ani nie są tez w stanie ocenić mojego dorobku.

Organ dał dziwna odpowiedź...;)
Jak mogłaś pracować na uczelni, skoro zatrudniałaś się w szkole. Wprawdzie art. KN dość dziwnie to formułuje, ale taka interpretacja, jaką wydal twój organ, jest błędna bo nielogiczna.

Zapytaj w KO.

Akademik
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-16, 13:45
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubuskie

Re: Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: Akademik » 2015-11-19, 11:02

No i dostałam odp na piśmie- odmowną. Twierdzą, że nie byłam pracownikiem uczelni zatrudniając się w sszkole, sami sobie w ten sposób zinterpretowali art.9a. Tylko sąd?

Akademik
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-16, 13:45
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: lubuskie

Re: Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: Akademik » 2016-01-31, 19:06

Wracam do tematu jak wyżej, czy ktoś spotkał sie z podobną sytuacją?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: oramge » 2016-01-31, 19:27

Moja sytuacja była trochę inna. Dyrektor cofnął akt nadania uzasadniając tym, że nadając naruszył przepisy. Napisałam do ministerstwa. Rozstrzygnięcie było dla mnie korzystne , ale nie wiem czy dzisiaj jest jakaś podstawa prawna.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: koma » 2016-01-31, 22:28

Akademik pisze:Wracam do tematu jak wyżej, czy ktoś spotkał sie z podobną sytuacją?

A Ty probowałaś to wyjaśnić?
Napisałaś do ministerstwa?

makapu
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-12, 20:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Były nauczyciel akademicki a awans Art. 9a

Postautor: makapu » 2016-09-12, 21:06

Po pracy na uczelni, kilku latach przerwy otrzymalem stopien awansu kontraktowego, w mysl wykladni z tego wyroku: http://www.znp.edu.pl/element/316/Wyrok ... tracyjnego

Jak Pani sprawy się potoczyly?


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron