Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

disnemar
Posty: 22
Rejestracja: 2007-12-17, 18:58

Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: disnemar » 2007-12-17, 19:04

Witam serdecznie.
31maja2008 roku kończy mi się staż na nauczyciela dyplomowanego.

Czy ktoś mógłby mi pomóc z kolejnością i terminami tego co powinienem zrobić dalej?

Rozumiem,że pierwszym krokiem jest sprawozdanie ze stażu dla dyrektora i prośba o ocenę pracy(?).......przed końcem stażu trzeba to złożyć?
Potem ile mam czasu na złożenie wniosku o postępowanie egzaminacyjne?
Rozumiem tez ,ze tych teczek/olbrzymów już nie muszę dostarczać, ponieważ obowiązują w zasadzie trzy rzeczy:
-dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe oraz akt nadania stopnia awansu zawodowego
-zaświadczenie dyrektora szkoły(........)
-opis i analizę realizacji wymagań w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów


Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki....

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: Jolcik » 2007-12-17, 21:25

Zajrzyj do rozporządzenia w sprawie awansu - tam jest wszystko.

[ Dodano: 17 Grudzień 2007, 20:33 ]
W terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu nauczyciel zobowiązany jest do złożenia dyrektorowi szkoły sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego - § 4 ust. 4 rozporządzenia.
W terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o dokonywanej ocenie dorobku zawodowego nauczyciela – rada rodziców powinna przedstawić swoją opinię. Nie przedstawienie opinii rady rodziców nie wstrzymuje postępowania dotyczącego dokonania oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu– art. 9c ust. 7 KN.
W terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego - dyrektor szkoły ustala ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu - § 9c ust. 6 KN.
W terminie 14 dni od dnia otrzymania oceny dorobku zawodowego – nauczycielowi służy odwołanie do organu sprawującego nadzór pedagogiczny. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny rozpatruje odwołanie w terminie 21 dni - art. 9c ust. 9 KN.

Terminy składania wniosków o podjęcie postępowania w sprawie nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela – art. 9d ust. 7 KN
a)nauczyciel mianowany w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu składa wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego – do organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosku, o których mowa w ppkt. a i b, nauczyciel zobowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze –art. 9d ust. 7 KN.
Nauczyciel, który złoży wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 30 czerwca danego roku - właściwy organ wydaje decyzję o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 sierpnia danego roku – art. 9b ust. 3 KN.
Nauczyciel, który złoży wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 31 października danego roku - właściwy organ wydaje decyzję o nadaniu lub odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku – art. 9b ust. 3a KN.
W terminie 14 dni od otrzymania decyzji w sprawie nadania stopnia awansu zawodowego lub odmowie nadania nauczycielowi przysługuje prawo wniesienia odwołania do organu wyższego stopnia, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję – art. 9b ust. 7 KN w związku z art. 129 k.p.a.

[ Dodano: 17 Grudzień 2007, 20:38 ]
Co do zawartości teczki masz rację.
Pozdrawiam - Jola

disnemar
Posty: 22
Rejestracja: 2007-12-17, 18:58

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: disnemar » 2007-12-17, 23:29

Dziekuję bardzo. :)

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: monia58 » 2008-01-10, 10:53

1 grudnia 2007r. weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące awansu zawodowego, Warto przeczytać je :)

arvenaa
Posty: 19
Rejestracja: 2007-09-12, 21:21

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: arvenaa » 2008-01-13, 19:33

Ja tez kończę staż w maju. Również zastanawiam się, co "wrzucić" do teczki, czy dawać tam jakies zdjęcia, płyty, kopie artykułów, czy ktśmoz epowiedzieć o swoich doświadczeniach?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: koma » 2008-01-13, 20:39

Właściwie zdjęc i innej makulatury nigdy nie powinno sie wkładać. 'Teczka' to nie kronika, ale poważna dokumentacja.
W tej chwili w zasadzie nie wkłada sie zadnych załączników, tylko opisy i analizy realizacji wymagań. (no i oczywiscie dokumenty formalne)
Przeczytaj rozporządzenie - tam wszystko masz.

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: Jolcik » 2008-01-13, 20:46

arvenaa pisze:Ja tez kończę staż w maju. Również zastanawiam się, co "wrzucić" do teczki, czy dawać tam jakies zdjęcia, płyty, kopie artykułów, czy ktśmoz epowiedzieć o swoich doświadczeniach?

Nie dajemy teraz załączników tego typu.
Pozdrawiam - Jola

arvenaa
Posty: 19
Rejestracja: 2007-09-12, 21:21

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: arvenaa » 2008-01-13, 20:54

TAk niby jest. Ale druga strona medalu, kórą znam, to teczki moich koelgów, którzy awansowali się w ostatnich "sesjach egzaminacyjnych" i były one "napuchnięte" od tego typu gadżetów. Dlatego pytam - bo sama nie wiem, co mam zrobić - czy ulec tutejszej (miejscowej) tendencji, czy stosowac się do przepsiów. Oczywiście, muszę to rozważyć we własnym "sumieniu", ale glosy innych są tez nie do pogardzenia.

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: monia58 » 2008-01-13, 20:59

arvenaa, poczytaj nowe rozporządzenie. U nas jest moda od 2 czy 3 sesji na chude teczki bez załączników :lol: I tak powinno być.

arvenaa
Posty: 19
Rejestracja: 2007-09-12, 21:21

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: arvenaa » 2008-01-13, 21:14

:) Czytałam. Ale jednak Ci z teczkami-grubaskami w kilku tomach uzyskują stopnie awansu. Obawiam sie więc, że jeśli się zastosuję, szanowna komisja moze nie być usatysfakcjonowana. A komisji pouczać nie mam jak :(
No cóż, dylematy są zawsze.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: malgala » 2008-01-14, 19:23

Dwa lata temu już miałam chudziutką teczkę. Opasłe teki też widziałam, ale tych było niewiele.
Nie ma potrzeby dawać załączników. Możesz złożyć teczkę z samymi załącznikami dyrektorowi, jeżeli sobie zażyczy udokumentowania działań.

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: monia58 » 2008-01-15, 11:27

arvenaa pisze:Czytałam. Ale jednak Ci z teczkami-grubaskami w kilku tomach uzyskują stopnie awansu. Obawiam sie więc, że jeśli się zastosuję, szanowna komisja moze nie być usatysfakcjonowana. A komisji pouczać nie mam jak
No cóż, dylematy są zawsze.

Wiem, ale nie przejmuj się 8) Ja robiłam dyplomowanego zaraz na początku w pierwszej turze i ludzie dawali takie teczki, że mi było wstyd iść z moją, bo była taka średnia, ani bardzo chuda ani bardzo gruba. Oddając ją do kuratorium pani przyjmująca teczki pyta się mnie tak: Ile ma pani teczek? A ja zrobiłam oczy jak spodki i nieśmiało bąknęłam: jedną. To był dopiero szok. Niektórzy oddawali po dwa opasłe tomiska :shock: A ja ze swoją chudziną i tak zrobiłam awans :P Teraz nieraz konsultują się ze mną różni nauczyciele i nie mają wcale tych teczek rewelacyjnych, a awnas i tak robią :wink: Jeśli dobrze opiszesz realizację zadań, wymagań, wytłuścisz co trzeba, podkreślisz niektóre zdania będzie na pewno wszystko ok. Tylko teczkę przed oddaniem przejrzyj pod względem zawartości formalnych dokumentych, ułożenia dokumentów itp., żeby nie kazali Ci jej uzupełniać. I zachowaj spokój i zimną krew, bo można oszaleć i dać się ponieść emocjom pod wpływem awansujących się nauczycieli :roll:

Lucyna Hanusiak
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-20, 12:05

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: Lucyna Hanusiak » 2008-02-20, 12:16

Proszę mi podpowiedzieć jak według nowego rozporządzenia układać teczkę na dyplomowanego krok po kroku. Dziękuję z góry

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Koniec stazu na dyplomowanego 31maja2008

Postautor: Jethro Tull » 2008-02-20, 12:20

Lucyna Hanusiak pisze:Proszę mi podpowiedzieć jak według nowego rozporządzenia układać teczkę na dyplomowanego krok po kroku. Dziękuję z góry

krok po kroku jest napisane w rozporządzeniu
§ 9. (1) 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje:

1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela kontraktowego lub nauczyciela mianowanego także akt nadania stopnia awansu zawodowego - poświadczone kopie;
2) zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:
a) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze niższym niż połowa obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązkowego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu,
b) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,
c) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
d) uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej dokonania, a w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia - także o ocenie dorobku zawodowego za okres stażu odbytego w poprzednim miejscu zatrudnienia;

3) w przypadku nauczyciela mianowanego:
a) opis i analizę realizacji wymagań określonych w § 8 ust. 2, w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów,
b) dyplom lub świadectwo potwierdzające zaawansowaną znajomość języka obcego w rozumieniu przepisów w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli - jeżeli nauczyciel realizował zadanie, o którym mowa w § 8 ust. 2 pkt 4 lit. d - poświadczoną kopię.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron