Zbyt długie L4 ze szpitala i mój koniec stażu

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Zbyt długie L4 ze szpitala i mój koniec stażu

Postautor: silije » 2017-05-02, 21:42

Witajcie. Dawno mnie tu nie było, a mój staż na mianowanego przepięknie zmierzał ku szczęśliwemu zakończeniu do czasu wykrycia guza i ustalenia terminu operacji. Właśnie wyszłam ze szpitala. Nie dziwcie się, że nie czekałam z operacją do połowy maja, bo każdy woli mieć usuniętego guza łagodnego a nie złośliwego i już znać wyniki, prawda? Do szpitala przyjęto mnie 26 kwietnia, operacja 28, miałam nadzieję, że 25 maja wrócę do szkoły i skończę staż w terminie.
Ale operowano mnie w szpitalu akredytowanym. Mają swoje procedury, nie dają krótszych zwolnień po laparotomii :roll: . Proszę, nie każcie mi szukać po prawie pracowniczym i oświatowym, bo jeszcze ledwie siedzę przy biurku. Poradźcie, co robić. Podobno nie tak łatwo skrócić zwolnienie lekarskie trwające dłużej niż miesiąc. ZUS sobie nie życzy. A jak nie wrócę, to rozumiem, że mój staż skończy się jakoś w początkach lipca. Co wtedy z egzaminem itp? Czy to może jakoś wpłynąć na to, że później otrzymam awans? Będę rozmawiać telefonicznie w czwartek ze swoją dyrekcją, ale już teraz się martwię.
P.S. Porad odnośnie zdrowia nie potrzebuję :wink: a za konkrety i przykłady dziękuję z góry serdecznie.

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zbyt długie L4 ze szpitala i mój koniec stażu

Postautor: silije » 2017-05-24, 12:51

Sama sobie odpowiem, bo już wszystko wiem. Wystarczyło zadzwonić do szpitalnego sekretariatu, gdzie było moje czerwone L4 i przyjechać od księgowej z zielonym L4, a następnie wprowadzić na obu egzemplarzach korektę z pieczątką lekarza. Tym sposobem wracam jutro do pracy i niepotrzebnie się martwiłam.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”