na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

uby2
Posty: 3
Rejestracja: 2011-05-18, 11:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: śląskie

Re: na mianowanego

Postautor: uby2 » 2017-07-05, 12:17

mania 12 pisze:Sama sie zastanawiam ale karta nauczyciels ustawa o systemie oświaty i moja prezentacja trwa ok 20 minut


A to coś mówisz od siebie o KN o ustawie o systemie oświaty?

polaxon
Posty: 18
Rejestracja: 2017-05-20, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: na mianowanego

Postautor: polaxon » 2017-07-05, 14:23

kto zdaje w Kłodzku lub Polanicy?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: na mianowanego

Postautor: qjaf » 2017-07-05, 15:33

uby2 pisze:
qjaf pisze:Ustawa - pewnie to, ze jest tam struktura szkolnictwa, sposoby finansowania, kwestia szkolnictwa prywatnego i organy szkoly, obowiazek szkolny i nauki.
Z wypowiedzi forum wynika, ze rzadko pytano o aktualizacje KN. No na pewno trzeba wiedziec, ze nie ma juz wzmianki o godzinach karcianych, jest zapis o gratyfikacji profesora oswiaty, obowiązek tworzenia centralnego rejestru orzeczeń dyscyplinarnych, wymog niekaralnosci dotyczy kazdego nauczyciela :)


Dzięki wielkie
A czy mogę mieć swoje sprawozdanie ze sobą i inne notatki i do nich zaglądać w czasie egzaminu?


Pewnie, ze mozesz miec :D

Milka15
Posty: 12
Rejestracja: 2017-07-01, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: na mianowanego

Postautor: Milka15 » 2017-07-07, 12:57

Mam pytanie czy ma egzaminie sie stoi? Jak to wyglada formalnie?

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: na mianowanego

Postautor: qjaf » 2017-07-07, 22:39

Siedzi sie i woda do picia ponoc;)

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: na mianowanego

Postautor: silije » 2017-07-09, 14:23

Wiem, że będę miała egzamin pomiędzy 20 a 25 sierpnia, ale bardzo chętnie poznałabym dokładny termin. Zwłaszcza że córka ma zakładany aparat 23 sierpnia. Ale niestety - widziałam w przepisach, że wystarczy poinformować o terminie 14 dni przed. :(

P.S. Właśnie przeczytałam zeszłoroczną relację z egzaminu użytkowniczki mama3 i żyć mi się odechciało. Po co tak ludzi załamywać...

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: na mianowanego

Postautor: silije » 2017-07-09, 15:27

Jeszcze jedno pytanie, może ktoś z dobrym wyczuciem mi podpowie. Chciałabym podczas prezentacji wspomnieć o mojej książce dla dzieci wydanej w 2015 roku, ponieważ wykorzystuję ją czasem - czytam dzieciom fragmenty na lekcji albo rozdaję jako nagrody w konkursach z dedykacją. Wiadomo, że dzieciom to się podoba. A może nawet ją pokazać? Tylko jak to zrobić, żeby głupio nie wypadło? Będę mówić w prezentacji o tym, że piszę scenariusze do przedstawień, również wierszowane (np. jasełka), układam piosenki np. do lektur, piszę wierszyki utrwalające zagadnienia gramatyczne, bajki i baśnie dla dzieci (np. na Dzień Patrona). Może wtedy jakoś dodać? A książkę mieć w torebce? No co poradzicie?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: na mianowanego

Postautor: oramge » 2017-07-09, 17:22

Jestem już dawno po awansach i nie pamiętam w którym punkcie co się mieści. Moja luźna uwaga:jeśli mówisz o faktach i wydarzeniach to dlaczego ma być Ci głupio? Głupio może człowiek się czuć jak zrobi coś niestosownego do swojego wieku, statusu, sytuacji etc. Rzadko spotykamy nauczycieli, którzy samodzielnie tworzą teksty literackie i je publikują. To raczej powód do dumy i gratulacji.

Milka15
Posty: 12
Rejestracja: 2017-07-01, 18:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: na mianowanego

Postautor: Milka15 » 2017-07-10, 20:32

Jakie ustawy trzeba znac na egzamin?

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: na mianowanego

Postautor: silije » 2017-07-11, 10:30

Dzięki Oramge. Jestem okropnie nieśmiała, ta cecha nie ujawnia się w ogóle w otoczeniu dzieci, może ich być setka, a ja w swoim żywiole, natomiast w otoczeniu dorosłych (w dodatku egzaminatorów) to co innego. Zastanawiam się, czy w ogóle coś z siebie wykrztuszę, już nie mówiąc o słowach, które mogłyby zabrzmieć jak przechwałka. Małe porównanie: z przyjemnością gram na gitarze i śpiewam, ale tylko dla dzieciaków, obojętnie zerówka czy szóstoklasiści, śpiewamy na wycieczkach, dawniej w świetlicy, czasem na lekcji, nagrywamy coś. Wystarczy przysłuchujący się dorosły, inny nauczyciel, a ja już podziękuję.
To chyba źle wróży mojemu egzaminowi, prawda? :(

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: na mianowanego

Postautor: oramge » 2017-07-11, 11:18

Nieprawda!
Powody nieśmiałości mogą być różne. W Twoim przypadku lęk przed krytycznymi dorosłymi. Nie jest to miejsce, aby zadawać Ci jakiekolwiek pytania, aby wnioskować,diagnozować prorokować etc. Dziś i jutro tego lęku nie przepracujesz, więc zostaw go i zajmij się tym co najważniejsze.
Twoim celem jest zdać egzamin na mianowanego, komisja jest tylko elementem tego wydarzenia. Oni Cię nie znają, będą wiedzieli tylko tyle ile pośpiesznie przeczytają o Tobie w sprawozdaniach lub sama im powiesz. Dlatego prezentując się nie myśl o tym co oni o Tobie pomyślą, nie myśl o tym jak wyglądasz, myśl o tym co chcesz powiedzieć TYLKO. Naprawdę, wypisz sobie na czerwono, tylko dla siebie, swoje mocne strony. Poza tym członkowie komisji to nie są alfy i omegi, mają swoje arkusze, procedury i muszą się ich niewolniczo trzymać. Są mocni bo siedzą w kupce, ale każdy z nich osobno nie jest już taki mocny. W swoich ocenach mogą się mylić, a Ty możesz nie wyprowadzać ich z błędu, możesz pozwolić im błądzić. Sama jednak zaprezentuj się bezbłędnie rewelacyjnie, olśniewająco. Potrafisz?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: na mianowanego

Postautor: oramge » 2017-07-11, 11:27

Oczekiwana odpowiedź brzmi: tak potrafię i tak zrobię :*

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: na mianowanego

Postautor: silije » 2017-07-11, 19:44

Tak potrafię i tak zrobię :roll: ech...

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: na mianowanego

Postautor: ann » 2017-07-11, 20:04

silije pisze:Wiem, że będę miała egzamin pomiędzy 20 a 25 sierpnia

To jak ja :) Ale wzięłam sie za przygotowanie autoprezentacji. Po początkowych oporach wpadłam w tryb chwalipięctwa ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: na mianowanego

Postautor: qjaf » 2017-07-11, 22:28

Prezentacja to raptem 15-20 minut. Na efekty 5 wymagan z rozporzadzenia to tak akurat. :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”