Awans na dyplomowanego-Kuratorium podważa kwalifikacje .

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Zdzislawa
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-20, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Awans na dyplomowanego-Kuratorium podważa kwalifikacje .

Postautor: Zdzislawa » 2017-07-15, 10:59

Od 1.09.1983 r. pracuję jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym . Jestem absolwentką UJ w zakresie pedagogiki specjalnej (Kraków 13.06.1983 r.) oraz 4-semestralnego Podyplomowego Studium Logopedii w WSP w Krakowie (Kraków 1990 r.) . Dawno temu zostałam mianowana z urzędu . Dopiero 31.05.2017 r. zakończyłam staż na nauczyciela dyplomowanego ( wcześniej nie ubiegałam się o awans ) . 30 czerwca 2017 r. złożyłam w Kuratorium Oświaty wymaganą dokumentację na dyplomowanie wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego .
W dniu 14.07.2017 r. otrzymałam pismo z Kuratorium Oświaty , że posiadam braki formalne w dokumentacji , a mianowicie ,,Brak dokumentu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela pracującego z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną '' . Polecono mi , abym w ciągu 14 dni uzupełniła wniosek . W przeciwnym wypadku wniosek pozostanie bez rozpatrzenia .
Nadmieniam , że nie posiadam wymaganego przez KO dokumentu .
Bardzo proszę o pomoc. Czy KO ma prawo żądać ode mnie dodatkowego dokumentu potwierdzającego moje kwalifikacje (?) , skoro paragraf 27 obowiązującego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli wyraźnie mówi , że "... Nauczyciele zatrudnieni w dniu wejścia w życie rozporządzenia na podstawie mianowania, którzy spełniali wymagania kwalifikacyjne na podstawie dotychczasowych przepisów, zachowują nabyte kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela ''.
Czy coś się zmieniło w przepisach oświatowych o czym ja nie wiem ? . Z góry dziękuję za szybką pomoc .

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na dyplomowanego-Kuratorium podważa kwalifikacje .

Postautor: malgala » 2017-07-16, 19:50

Każde KO rządzi się swoimi prawami.
Jedynym wyjściem jest chyba zaświadczenie z uczelni o posiadanych kwalifikacjach.
Z tego, co się orientuję było już sporo takich przypadków i uczelnie zaświadczenia wydają.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Awans na dyplomowanego-Kuratorium podważa kwalifikacje .

Postautor: linczerka » 2017-07-16, 20:05

Obawiam się, że tu chodzi o oligofrenopedagogikę.
Po pedagogice specjalnej ma ograniczone uprawnienia.
Rewalidacja ok, ale inne?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na dyplomowanego-Kuratorium podważa kwalifikacje .

Postautor: malgala » 2017-07-16, 22:01

linczerka pisze:Obawiam się, że tu chodzi o oligofrenopedagogikę.

Raczej tak, ale chyba oligo w programie studiów było i w odpowiednim wymiarze.
Wtedy nie było jeszcze suplementów do dyplomów i dlatego tylko zaświadczenie z uczelni może sprawę wyjaśnić.

U nas koleżanka kończyła WSP w latach, kiedy jeszcze tylko kierunki nauczycielskie tam były i na dyplomie brak informacji, że ukończyła kierunek nauczycielski. KO zakwestionowało jej przygotowanie pedagogiczne. Brała zaświadczenie z uczelni.

Maryska80
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-26, 20:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Awans na dyplomowanego-Kuratorium podważa kwalifikacje .

Postautor: Maryska80 » 2018-03-26, 20:45

Niestety ale to często spotykane. Mój znajomy z pracy też dostał takie pismo. Musiał prosić uczelnię o wystawienie zaświadczenia. Oczywiscie, uczelnia to zrobiła.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”