Jak wyglada rozmowa na dyplomowaniu?

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kwiatuszek_30
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-18, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Jak wyglada rozmowa na dyplomowaniu?

Postautor: Kwiatuszek_30 » 2018-06-20, 19:12

Z gory przepraszam za brak polskich liter ale mam doslownie minut 5 i pisze z telefonu :-) Mam jedno pyganie ktore bardzo mnie nurtuje. Moj dyrektor twierdzi ze na rozmowie na dyplomowaniu wchodze, prezentuje swoja teczke czyli w zasadzie opowiadam o tym co napisalam w sprawozdaniu i potem odpowoadam na ich pytania. Twierdzi ze wyglada to tak samo jak na mianowaniu tylko odbywa sie w kuratorium. Pytalam kilka osob z naszej szkoly, ktore zaliczaly to w zeszlym roku i mowia zupelnie co innego. Ze wchodzi najpierw dyrektor przegladaja teczke potem wchodzi zdajacy i odpowoada tylko na pytania i koniec. Jak to z tym jest? Czy to zalezy od kuratorium? Czy cos sie zmienilo w przepisach od zeszlego roku? Bede wdzieczna za odpowiedzi :-)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Jak wyglada rozmowa na dyplomowaniu?

Postautor: koma » 2018-06-21, 00:30

Nie zależy od kuratorium, tylko od przepisów prawa. Twój dyrektor coś kręci...
Na mianowanego jest egzamin, mogą pytać o wszystko - na dyplomowanego jest rozmowa kwalifikacyjna na temat dokonań, prezentowanych w dokumentacji. Najpierw przeglądają teczkę, sprawdxają, czy nauczyciel spełnił wymagania, określone w rozporządzeniu dot.zdobywania stopni awansu, które są opisane w teczce. Czytają opisy i analizy, a potem poproszą i rozmawiają na temat dokonań - głównie efektów działań.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron