Awans zawodowy od razu na nauczyciela kontraktowego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Menora
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-20, 18:25
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Awans zawodowy od razu na nauczyciela kontraktowego

Postautor: Menora » 2018-09-20, 18:48

Witajcie,
mam następujący problem/pytanie. Osoba, która pracuje od ponad 9 lat jako wychowawca, a od 6 również jako pedagog w placówce opiekuńczej. Od tego roku będzie zatrudniona jako wychowawca/nauczyciel w internacie, w związku z czym zaczyna pracę na Kartę Nauczyciela. W międzyczasie, oprócz swoich obowiązków służbowych, zajmowała się opieką merytoryczną nad studentami, brała udział (jeszcze także od czasu studiów) w wolontariacie (różne akcje związane z pomocą dla dzieci, organizowała udział podopiecznych w wolontariacie - będąc ich opiekunem, wolontaryjnie prowadziła w klubie dla młodzieży zajęcia pedagogiczne dla wychowanków, była współorganizatorem różnych wyjazdów wakacyjnych/feryjnych dla dzieciaków - także jako opiekun, również wolontaryjnie), udział w kilku konkursach dla placówek - w jednym z nich ośrodek otrzymał wysokie miejsce, dyplomów jednak ma mało, a jedynie zaświadczenia o tych rzeczach. Oprócz tego: certyfikaty/dyplomy różnych szkoleń.
W związku z tym, że będzie wychowawcą, a nie nauczycielem danego przedmiotu - takie rzeczy mają szansę być zakwalifikowane jako znaczący dorobek, czy jednak nie?
art. 9a ust. 3-4 Karty Nauczyciela

pioska76
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-02, 23:49
Lokalizacja: pomorskie

Re: Awans zawodowy od razu na nauczyciela kontraktowego

Postautor: pioska76 » 2019-02-03, 00:00

wg przepisu art. 9a pkt 3 - możesz zostać "z dniem zatrudnienia" nauczycielem kontraktowym. Przepis jest niestety "uznaniowy", co oznacza że dyrektor placówki uzna lub nie. Kwestią jest kiedy należy to udokumentować? Rozumiem, że wystarczy świadectwo pracy - przecież tam jest staż pracy i stanowiska oraz ewentualnie CV - czyli również osiągnięcia. Jak będzie mało to można dostarczyć szerszą dokumentację.
Na tej podstawie, specjalista (mam nadzieję) kadr podpowie dyrektorowi iż należy przeanalizować status kandydata.

Z doświadczenia wiemy, że ten "specjalista" - wie mniej niż my. Proponuję pilnować sprawy i dopytywać przed zatrudnieniem.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”