Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pumka
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-26, 14:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: pumka » 2019-07-26, 14:28

czołem, dziś zdałam egzamin, atmosfera bardzo przyjemna, moja prezentacja (czytałam) oraz odpowiedzi na pytania trwały około 20 minut.
pytania:
1. jak dbam o dyscyplinę w czasie lekcji
2. metody aktywizujące które stosuję - ich wpływ na uczniów
3. pokazać strony internetowe z jakich korzystam w związku z dydaktyką, prawem oświatowym itp
4. jakie efekty odnośnie pracy z uczniami przyniósł jeden z ukończonych przeze mnie kursów
5. jakich programów komputerowych używam podczas lekcji
udzieliłam wyczerpujących odpowiedzi, otrzymałam po 10 punktów
uczyłam się sporo, czytałam rozporządzenia, powtarzałam zagadnienia z dydaktyki, ale wszystkie pytania były bezpośrednio powiązane z moją prezentacją :)

natalii70
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-26, 13:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: natalii70 » 2019-07-26, 19:40

Witajcie!
Moje pytania z dzisiejszego egzaminu:
1. Jakich wartości uczę swoich uczniów?-ekspert-j.ang.
2. Jak skonstruować egzamin klasyfikacyjny z języka angielskiego? -ekspert- j.ang.
3. Kto sprawuje nadzór nad szkołą?-przewodniczący komisji
4. Ewaluacja wlasnej pracy-P.z kuratorium
5. Korzyści płynące dla uczniów z udziału w projekcie Erasmus+. -dyrektor
6. Wskazanie 1 strony www z której korzystam- ekspert- j.pol.
7. Problem wychowawczy:bójka na korytarzu podczas mojego dyżuru-reakcja,procedury itd.
W połowie (długiej:) prezentacji poproszono mnie o Przedstawienie swoich sukcesów oraz wyróżniających inicjatyw - ekspert- j.pol.
Egzamin zdany!
Powodzenia wszystkim zdającym!

sylwiia
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-29, 14:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: sylwiia » 2019-07-29, 15:06

Witam egzamin na mianowanego mam w sierpniu.Mam takie zapytanie rozpoczełam staż po staremu a kończę po nowemu. Sprawozdanie napisałam po staremu ale bez paragrafów tylko tytuły''tak na szkoleniu kazała nam pani zrobic'' .Moje pytanie brzmi czy prezentacja jak mam po staremu ma być też bez paragrafów z samymi tytułami tak jak w sprawozdaniu ? CZy z paragrafami a jak z paragrafami to tak jak były po staremu?

gemma
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-22, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: gemma » 2019-08-06, 21:39

BASIA1985 pisze:Wszystkie pytania które zostały mi zadane dotyczyły moich działań podjętych podczas stażu.


Przede wszystkim gratulacje :) I miło, że wstawiłaś pytania. Czy to polecenie zmiany w prezentacji to było to zadanie multimedialne? Jak z tego wybrnęłas?

gemma
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-22, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: gemma » 2019-08-07, 19:44

sylwiia pisze:Witam egzamin na mianowanego mam w sierpniu.Mam takie zapytanie rozpoczełam staż po staremu a kończę po nowemu. Sprawozdanie napisałam po staremu ale bez paragrafów tylko tytuły''tak na szkoleniu kazała nam pani zrobic'' .Moje pytanie brzmi czy prezentacja jak mam po staremu ma być też bez paragrafów z samymi tytułami tak jak w sprawozdaniu ? CZy z paragrafami a jak z paragrafami to tak jak były po staremu?


Hej sylwiia, jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, czyli też zaczęłam na starych zasadach a kończę po nowemu. Nie rozumiem, czemu ktoś Ci zalecił napisać sprawozdanie bez paragrafów. Przecież sprawozdanie piszesz z realizacji planu rozwoju zawodowego a tam na pewno miałaś paragrafy z rozporządzenia podane.Sprawozdanie powinnaś napisać po staremu, jedynie w prezentacji należy już ująć nowe paragrafy czyli 8 punktów. Treści tak naprawdę pokrywają się z tymi ze starych, tylko niektóre działania trzeba w innych punktach umiejscowić. Piszę to na podstawie tego co mi przekazały koleżanki, które sa już po nowym egzaminie.

gemma
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-22, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: gemma » 2019-08-07, 19:46

natalii70 pisze:Witajcie!
Moje pytania z dzisiejszego egzaminu:
1. Jakich wartości uczę swoich uczniów?-ekspert-j.ang.
2. Jak skonstruować egzamin klasyfikacyjny z języka angielskiego? -ekspert- j.ang.
3. Kto sprawuje nadzór nad szkołą?-przewodniczący komisji
4. Ewaluacja wlasnej pracy-P.z kuratorium
5. Korzyści płynące dla uczniów z udziału w projekcie Erasmus+. -dyrektor
6. Wskazanie 1 strony www z której korzystam- ekspert- j.pol.
7. Problem wychowawczy:bójka na korytarzu podczas mojego dyżuru-reakcja,procedury itd.
W połowie (długiej:) prezentacji poproszono mnie o Przedstawienie swoich sukcesów oraz wyróżniających inicjatyw - ekspert- j.pol.
Egzamin zdany!
Powodzenia wszystkim zdającym!


Gratulacje!!! :) jak odpowiedziałaś na drugie pytanie?

BASIA1985
Posty: 5
Rejestracja: 2019-07-25, 13:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Przyroda
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: BASIA1985 » 2019-08-07, 19:54

gemma pisze:
BASIA1985 pisze:Wszystkie pytania które zostały mi zadane dotyczyły moich działań podjętych podczas stażu.


Przede wszystkim gratulacje :) I miło, że wstawiłaś pytania. Czy to polecenie zmiany w prezentacji to było to zadanie multimedialne? Jak z tego wybrnęłas?




Zmiana prezentacji to było zadanie multimedialne oraz znajomość przepisów dotyczących awansu , tak więc miałam dwa pytania w jednym. Wyszukałam w internecie rozporządzenie z 2018 r. a następnie zmieniałam paragrafy z mojej prezentacji. Nie zmieniła wszystkiego, bo trwałoby to zbyt długo. Pan z KO i jeden z ekspertów stwierdzili, że w mojej prezentacji jest błąd odnośnie wymagań, ale wyjaśniłam komisji, że prezentację przygotowywałam wg wymagań z rozporządzenia z 2013 r.i dlatego zadano mi takie zadanie.

gemma
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-22, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: gemma » 2019-08-11, 21:01

Witam, mam pytanie. Widzę, że większość osób pisze swój plan rozwodu zawodowego a potem adekwatnie sprawozdanie wg par.7.2 czyli wg wymagań, niektórzy z kolei wg par.7.1 czyli powinności. A czy ktoś z Was pisał zarówno wg 7.1 i 7.2 oczywiście nie powtarzając działań? Czy taka formuła jest w ogóle dozwolona? Proszę o odpowiedź.

gemma
Posty: 13
Rejestracja: 2010-08-22, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: gemma » 2019-08-19, 14:40

Halo, halo, czy jest tu ktoś? szkoda, że nikt nie kontynuuje wątku i nie pisze swoich pytań...

Anar
Posty: 1
Rejestracja: 2019-08-15, 20:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: Anar » 2019-08-22, 18:18

Witam! Właśnie dzisiaj zdałam egzamin na mianowanego. Moje pytania: Jak rozwiązuję konflikty w grupie? Które szkolenie podniosło jakość mojej pracy oraz placówki? Jakie informacje zwrotne otrzymywałam od osób obserwujących moje zajęcia i jak to wykorzystywałam? Jakie są procedury kiedy dziecko ma wypadek w placówce i jakie przepisy to reguluje?

Moniaaa89
Posty: 12
Rejestracja: 2014-12-08, 18:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: Moniaaa89 » 2019-08-24, 15:51

gemma pisze:Witam, mam pytanie. Widzę, że większość osób pisze swój plan rozwodu zawodowego a potem adekwatnie sprawozdanie wg par.7.2 czyli wg wymagań, niektórzy z kolei wg par.7.1 czyli powinności. A czy ktoś z Was pisał zarówno wg 7.1 i 7.2 oczywiście nie powtarzając działań? Czy taka formuła jest w ogóle dozwolona? Proszę o odpowiedź.

Z tego co wiem powinno się pisać albo według powinnosci albo według wymagań, błędem jest pisanie według obu jednocześnie


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”