Kontynuacja stażu w innej szkole - do kiedy sprawozdanie

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Alex121

Kontynuacja stażu w innej szkole - do kiedy sprawozdanie

Postautor: Alex121 » 2021-05-29, 19:35

Dzień dobry,

Chcę kontynuować staż na n mianowanego od 1 września w innej szkole. Obecną umowę mam do 31 sierpnia. Do kiedy powinienem złożyć sprawozdanie z dotychczasowego stażu dyrektorowi i ile ma czasu na wystawienie opinii? Czy powinienem też starać się o opinię opiekuna stażu?

Pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Kontynuacja stażu w innej szkole - do kiedy sprawozdanie

Postautor: koma » 2021-05-31, 16:58

Sprawozdanie powinno obejmować czas do 31 sierpnia, a od 1 września zaczniesz kontynuację w drugiej szkole. Terminy przy sprawozdaniu cząstkowym są w zasadzie takie same, jak przy normalnym zakończeniu, czy masz na to 7 dni. Jeśli złożysz sprawozdanie wcześniej (kwestia umówienia się z dyrektorem), to może złożysz wszystko razem 1 września. Data oceny i zaświadczenia powinna jednak być wrześniowa.
Projekt oceny powinien też być od opiekuna. W nowej szkole złóż wniosek o kontynuację z dniem 1 września, dołącz aneks do planu rozwoju, dołącz ocenę dorobku i zaświadczenie z poprzedniej szkoły.

RybkaP
Posty: 11
Rejestracja: 2021-07-02, 12:29
Kto: student
Przedmiot: Chemia, Biologia, Geografia, ...
Lokalizacja: śląskie

Re: Kontynuacja stażu w innej szkole - do kiedy sprawozdanie

Postautor: RybkaP » 2021-07-02, 12:32

A orientuje się może ktoś jak to wygląda jeśli aktualnie jestem na ostatnim semestrze studiów, ale już przyjęli mnie na stanowsiko (skończę we wrześniu studia) i od 01.09.2021 r. zaczynam już posiadając kwalifikacje, od kiedy liczony będzie staż?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Kontynuacja stażu w innej szkole - do kiedy sprawozdanie

Postautor: koma » 2021-07-12, 13:25

RybkaP pisze:A orientuje się może ktoś jak to wygląda jeśli aktualnie jestem na ostatnim semestrze studiów, ale już przyjęli mnie na stanowsiko (skończę we wrześniu studia) i od 01.09.2021 r. zaczynam już posiadając kwalifikacje, od kiedy liczony będzie staż?

Aby rozpocząć staż, musisz posiadać pełne kwalifikacje.
Staż można rozpocząć w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć w szkole
Jesli uzyskasz do tego dnia kwalifikacje, to rozpoczniesz staż. Jeśli nie - staż dopiero w przyszłym roku.

RybkaP
Posty: 11
Rejestracja: 2021-07-02, 12:29
Kto: student
Przedmiot: Chemia, Biologia, Geografia, ...
Lokalizacja: śląskie

Re: Kontynuacja stażu w innej szkole - do kiedy sprawozdanie

Postautor: RybkaP » 2021-07-14, 16:17

koma pisze:
RybkaP pisze:A orientuje się może ktoś jak to wygląda jeśli aktualnie jestem na ostatnim semestrze studiów, ale już przyjęli mnie na stanowsiko (skończę we wrześniu studia) i od 01.09.2021 r. zaczynam już posiadając kwalifikacje, od kiedy liczony będzie staż?

Aby rozpocząć staż, musisz posiadać pełne kwalifikacje.
Staż można rozpocząć w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć w szkole
Jesli uzyskasz do tego dnia kwalifikacje, to rozpoczniesz staż. Jeśli nie - staż dopiero w przyszłym roku.


Dziękuję serdecznie :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”