Re: Kwalifikacje

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

KasiaNik
Posty: 7
Rejestracja: 2021-07-16, 14:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: KasiaNik » 2021-07-16, 14:16

Witam, może ktoś będzie potrafił odpowiedzieć na pytanie które mnie od dawna nurtuje. Skończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną. Studia magisterskie podjęłam na niepedagogicznym kierunku administracja, wtedy była jeszcze taka możliwość. Obecnie jestem na studiach podyplomowych etyka dla nauczycieli. Pracuje w szkole podstawowej publicznej jako nauczyciel świetlicy. Mam stopień nauczyciela kontraktowego. Moje pytanie dotyczy moich kwalifikacji. Czy ktoś może podważyć moje kwalifikacje ponieważ mój magister nie jest pedagogiczne? Czy na mianowaniu ktoś może mi je podważyć?

Awatar użytkownika
Multifachlehrer
Posty: 50
Rejestracja: 2018-07-30, 02:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Łacina, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: Multifachlehrer » 2021-07-17, 05:03

KasiaNik pisze:Witam, może ktoś będzie potrafił odpowiedzieć na pytanie które mnie od dawna nurtuje. Skończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną. Studia magisterskie podjęłam na niepedagogicznym kierunku administracja, wtedy była jeszcze taka możliwość. Obecnie jestem na studiach podyplomowych etyka dla nauczycieli. Pracuje w szkole podstawowej publicznej jako nauczyciel świetlicy. Mam stopień nauczyciela kontraktowego. Moje pytanie dotyczy moich kwalifikacji. Czy ktoś może podważyć moje kwalifikacje ponieważ mój magister nie jest pedagogiczne? Czy na mianowaniu ktoś może mi je podważyć?



Szanowna Pani,
na podstawie powyższej wypowiedzi mogę zapewnić, że nikt nie podważy Pani kwalifikacji - ani podczas stażu na nauczyciela mianowanego, ani po jego zakończeniu.

Podsiada Pani kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i szkołach podstawowych (gwarantuje to dyplom ukończenia studiów licencjackich z przygotowaniem pedagogicznym), tj. jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel świetlicy.

Po ukończeniu studiów podyplomowych „Etyka dla nauczycieli” uzyska Pani kwalifikacje do nauczania etyki w kl. 1-8 SP oraz w zerówce (o ile szkoła ma etykę w swojej ofercie dla oddziały przedszkolnego).

Widzę u Pani możliwość uzyskania kwalifikacji do zajmowani stanowiska nauczyciela w liceum ogólnokształcącym, technikum, branżowej szkole I i II stopnia oraz w szkołach policealnych. Należałoby w tym przepadku ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego do dyplomu ukończenia studiów magisterskich z administracji. Wtedy uzyskałaby Pani kwalifikacje do nauczania przedmiotów w zakresie kierunku „technik administracji” (w technikum oraz szkole policealnej). Przygotowanie pedagogiczne do studiów magisterskich, w połączeniu ze studiami podyplomowymi z etyki, zapewniłoby Pani również możliwość uczenia etyki w szkołach średnich.

Pozdrawiam serdecznie
Multifachlehrer
_______________________________
Nauczyciel
języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, etyki, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, HiT-u, WOS-u, techniki

Oligofrenopedagog, Terapeuta autyzmu

Arteterapeuta, Muzykoterapeuta

Specjalizowanie się w standardach kształcenia nauczycieli określanych przez MNiSW oraz w kwalifikacjach wymaganych przez MEN

KasiaNik
Posty: 7
Rejestracja: 2021-07-16, 14:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: KasiaNik » 2021-07-17, 09:25

Bardzo dziękuję za odpowiedź. W placach oczywiście też muszę być traktowana jako mgr z pp?

Awatar użytkownika
Multifachlehrer
Posty: 50
Rejestracja: 2018-07-30, 02:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język niemiecki, Łacina, ...
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: Multifachlehrer » 2021-07-18, 04:50

KasiaNik pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedź. W placach oczywiście też muszę być traktowana jako mgr z pp?


W kwestii wynagrodzenia, kwalifikuje się Pani do drugiej grupy pod względem wykształcenia: „Tytuł zawodowy magistra bez przygotowania pedagogicznego, tytuł zawodowy licencjata (inżyniera) z przygotowaniem pedagogicznym” (tabela w załączniku).

Aby móc otrzymywać płace jako magister z pp, musi Pani ukończyć studia podyplomowe z pp do posiadanego dyplomu magistra.
Załączniki
Tabela wynagrodzeń n-li od 01.09.2021 r..jpg
Multifachlehrer
_______________________________
Nauczyciel
języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, etyki, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, historii, HiT-u, WOS-u, techniki

Oligofrenopedagog, Terapeuta autyzmu

Arteterapeuta, Muzykoterapeuta

Specjalizowanie się w standardach kształcenia nauczycieli określanych przez MNiSW oraz w kwalifikacjach wymaganych przez MEN

KasiaNik
Posty: 7
Rejestracja: 2021-07-16, 14:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: KasiaNik » 2021-07-18, 19:58

W tej kwestii bardzo się zaniepokoiłm dlatego, że mam wynagrodzenie jako mgr z pp. Koleżanka, która skończyła ekonomię lic i mgr a pedagogike wczesnoszkolną ukończyła tylko na studiach podyplomowych również jest uznawana jako mgr z pp. A jeszcze dodam, że na podyplomowych studiach etyka dla nauczycieli zdobywam również możliwość uczenia w liceach i technikach taka informację otrzymałam na uczelni. :( Teraz to sama już nie wiem :(

KasiaNik
Posty: 7
Rejestracja: 2021-07-16, 14:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: KasiaNik » 2021-07-20, 10:04

Witam, wydaje mi się, że zostałam wprowadzona w błąd. Dzwoniłam do kuratorium oświaty w Warszawie, uzyskałam informacje, że wynagrodzenie dostaje się z tytułu najwyższego posiadanego tytułu bez względu na to czy jest to mgr z pp czy bez.

KasiaNik
Posty: 7
Rejestracja: 2021-07-16, 14:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: KasiaNik » 2021-07-20, 10:06

Witam chyba zostałam wprowadzona w błąd. Dzwoniłam do kuratorium oświaty w Warszawie. Powiedziano mi, że wynagrodzenie dostaje się z tytułu najwyższego posiadanego wykształcenie. Bez względu czy to mgr z pp czy nie. Mgr to mgr.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron