Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

disnemar
Posty: 22
Rejestracja: 2007-12-17, 18:58

Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: disnemar » 2008-03-06, 10:35

Witam.
Mam pytanko.
W maju zamierzam złożyc sprawozdanie ze stażu dla dyrektora szkoła.
Czy po złożeniu i zaakceptowaniu przez dyrekcję sprawozdania muszę automatycznie wystąpić z prośbą o egzamin czy nadal mam na to 3 lata czasu??

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: edzia » 2008-03-06, 12:33

KN: Art 9d.7. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

A więc możesz, ale po co czekać tak długo?

"Art. 9b.3. Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 30 czerwca danego roku, właściwy organ, o którym mowa w ust. 4, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 sierpnia danego roku.
3a. Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 31 października danego roku, właściwy organ, o którym mowa w ust. 4, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku."
- przeszeregowanie w wynagrodzeniu masz odpowiednio: od 1 września lub od 1 stycznia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: koma » 2008-03-06, 17:47

Disnemar...małe sprostowanie: na dyplomowanego nie ma egzaminu, lecz rozmowa kwalifikacyjna. Egzamin jest na mianowanego.

disnemar
Posty: 22
Rejestracja: 2007-12-17, 18:58

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: disnemar » 2008-03-06, 23:11

edzia pisze:A więc możesz, ale po co czekać tak długo?


Zeby zebrać jakąkolwiek dokumentację. :jupi:

Sprawozdanie można napisać, a "teczuszkę" złożyć też jakoś trzeba.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: koma » 2008-03-06, 23:21

Do teczki nie potrzebujesz żadnej dokumentacji - najważniejsza jest ocena dorobku, którą dostaniesz za sprawozdanie ( i ewentualne dowody realizacji przedstawione dyrektorowi) i której tak naprawdę nie wkładasz do teczki. Robisz opisy i analizy i koniec!
Nie ma sensu teraz czekać z teczką:)

Magdalena///
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-10, 21:03

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: Magdalena/// » 2008-03-10, 21:13

Witam. Moje pytanie dotyczy awansu na dyplomowanego. Czy w ramach (rozp. § 8 ust. 2 pkt 4a) tj:
opracowanie i wdrożenie programu dotyczącego działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich

mogę opracować program konkursu chemicznego dla klas II gimnazjum?? Czy może taki program jest za mało "efektowny" dla komisji?
Magdalena

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: edzia » 2008-03-10, 21:41

Moim zdaniem to stanowczo za mało! No, chyba, że konkurs miałby charakter międzyszkolny, jakiś powtarzalny, a nie jednorazowy.
Ja podobne działanie opisywałam w § 8 ust. 2 pkt 4 c), ale nie było to jedyne działanie w tym punkcie

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: koma » 2008-03-11, 23:00

Magdalena/// pisze:mogę opracować program konkursu chemicznego dla klas II gimnazjum?? Czy może taki program jest za mało "efektowny" dla komisji?


Zdecydowanie nie!
W tym punkcie chodzi o 'duży' program, posiadający odpowiednią strukturę.
Konkurs mógłby być co najwyżej metodą ewaluacji programu: masz kółko chemiczne - prowadzisz różnorodne zajęcia, współpracujesz z..., robisz doswiadczenia - uczysz długo wiedzy chemicznej w różnorodny sposób - a na koniec chcesz sie dowiedzieć, co to im dało, badasz realizację celów. Właśnie organizując konkurs.
Owszem, taki konkurs możesz dać - bez omawiania programu - do c).

ZOUZA
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-01, 09:48

Re: Sprawozdanie---->egzamin na dyplomowanego

Postautor: ZOUZA » 2008-03-12, 20:52

W tym punkcie chodzi o coś w stylu programu zajęć dodatkowych, np. przygotowanie uczniów do sprawdzianu czy egzaminu, program koła przedmiotowego, czy jeśli ktoś napisał program nauczania przedmiotu.
Poza odpowiednią formułą programu bardzo ważne jest też jego omówienie. Należy uzasadnić co nas skłoniło do jego napisania i na jakiej podstawie wiemy, że jego realizacja przyniosła zamierzone efekty.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”