Teczka na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anielka
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-21, 17:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Teczka dyplomowany -> mianowany

Postautor: Anielka » 2008-06-21, 17:29

Witam Was!

Muszę poprosić Was o pilną poradę. Czy teczka na mianowanego ma
zawierać materiały w postaci zaświadczeń, scenariuszy zajęć, programów, podziekowań itp, czy tylko i wyłącznie dokumenty o kwalifikacji i zaświadczenia dyrektora? Najnowsze rozporządzenie właściwie o tym mówi, ale ono weszło w życie gdy ja byłam już w trakcie stażu. Jaka teczka na dziś będzie właściwa?

Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na tym forum, a potrzebuję wiedzieć na pewno jeszcze w ten weekend. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

doświadczony pedagog
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-13, 19:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Teczka na mianowanego

Postautor: doświadczony pedagog » 2009-04-04, 14:56

Tutaj znajdziesz wyczerpujące i praktyczne informacje o awansie zawodowym. Warto z tego skorzystać, bardzo pomocna rzecz. Fragment możesz przeczytać tutaj:

Awans zawodowy - darmowy fragment pdf

Awans zawodowy nauczyciela
http://awans-zawodowy-nauczycieli.zlote ... /silva.php
Ostatnio zmieniony 2009-05-14, 16:16 przez doświadczony pedagog, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Teczka na mianowanego

Postautor: Basiek70 » 2009-04-06, 16:43

bardzo chciałam skorzystać, ale mi się otworzyć nie chce :(
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

mianowanie w nauczaniu zintegrowanym

Postautor: Basiek70 » 2009-05-05, 18:23

Właśnie kończę staż...
Mam złożyć teczkę do końca maja.
I nie mam koncepcji, jak to ma wyglądać.
W mojej szkole wszyscy mianowali się na starych zasadach, z mega teczką z papierkami.
Jak to teraz zrobić? Jak to ma wyglądać?Jak mam napisać to wszystko?
Nie wiem, nie mam pomysłu, brakuje mi wzoru jakiegoś.
Proszę, pomóżcie! Mogę prowadzić zajęcia, robić z dziećmi wszystko, ale formalności papierkowe mnie dobijają.
Moe jakiś wzór, przykłady, cokolwiek...
Mam nadzieję, że znajdzie się dobra dusza co pomoże.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Jak powinna wyglądać teczka nauczyciela kontraktowego?

Postautor: grey_wolf2 » 2010-04-17, 17:11

Witam:)
Piszę w nowym wątku bo choć przeczytałam wiele postów na podobny temat nadal mam wątpliwości:(
W bieżacym roku kończę staż na mianowanie i chciałam zapytac jak powinna wyglądac moja teczka bo podobno teraz już nie trzeba wkładac tych wszystkich zaświadczeń i poświadczeń. Wiem, że mają tam się znaleźć dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, oraz akt nadania stopnia awansu zawodowego i zaświadczenie dyrektora szkoły. Nie wiem natomiast co więcej tam włożyć. W planie napisałam, w kolumnie sposoby dokumentowania: dyplomy, zaświadczenia, plany, analiza i teraz nie wiem co robić.
W ubiegłym roku byłam na szkoleniu, gdzie pani mówiła, że komisji daje się jedynie dokumenty wymienione w KN i sprawozdanie a dyrektor udzielając pozytywnej oceny dorobku swoim podpisem potwierdza wszystko co jest w sprawozdaniu.
Może ktoś mi coś doradzi:)
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

jaga111
Posty: 66
Rejestracja: 2010-03-23, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Teczka na mianowanego

Postautor: jaga111 » 2010-04-21, 13:37

Też się nad tym zastanawiam. Rozmawiałam z osobami, które miały egzamin w ubiegłym roku i jedni wkładali do teczki te wszystkie zaświadczenia, dyplomy, sprawozdania itp., a inni tylko dokumenty wymienione w przepisach. Nauczyciele maja chyba zakodowaną nadgorliwość w genach bo zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi tak na wszelki wypadek i stąd to całe zamieszanie. :D

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Teczka na mianowanego

Postautor: hanamat » 2010-04-23, 16:53

Do tzw. "teczki" wkładasz wyłącznie dokumentacje formalna, o której mówi rozporzadzenie z listopada 2007 oraz przygotowujesz prezentację dorobku zawodowego z okresu stażu (polecam multimedialną), dodatkowo, jednym z elementów prezentacji może być przygotowana "teczka" z ciekawymi materiałami z okresu stażu (ale nie musi) typu: kronika, jakieś specjalne podziekowania dla ciebie lub twoich uczniów, wypracowane twoje materiały, którymi chcesz się pochwalić. Wtedy takowa "teczkę" przynosisz ze soba na egzanmin i zaznaczasz komisji, że ta teczka jest elementem prezentacji.

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: Teczka na mianowanego

Postautor: grey_wolf2 » 2010-04-23, 17:19

Dzięki za opdpowiedź. Trochę się obawiam, ze dyrekcja będzie wołała na mnie taką teczkę jaką przedstawiałam po stażu na kontraktowego bo ona lubi takie rzeczy: zdjęcia itd.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Teczka na mianowanego

Postautor: motylek8 » 2011-06-28, 20:04

A co z planem rozwoju - czy się go dołącza? Wg rozporządzenia - nie. Natomiast koleżanka składała kilka dni temu teczkę i poproszono ją o PRZ. Ja chyba nie zamierzam tego składać.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”