Zmiana zawodu a staż - PILNE

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aga.l7
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-29, 20:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: aga.l7 » 2008-08-29, 21:12

Witam wszystkich. Mam pewien problem związany ze stażem, szukam wszędzie odpowiedzi, ale nie spotkałam się z takim przypadkiem jak mój. Trzy lata temu pracując w szkole przez okres jednego roku uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego, po czym miałam trzy dwa lata przerwy pracy w oświacie. W tym czasie zrobiłam sobie studia podyplomowe uzyskując nowy zawód (zbliżony do poprzedniego). W tym roku ponownie zaczynam od 1.09 pracę w oświacie, ale już w nowym zawodzie i właśnie zastawiam się czy będę musiała robić od nowa staż na kontraktowego? Czy może tamten staż zostaje mi zaliczony, mimo, że jest to inny przedmiot? Jeszcze jedno pytanie, czy dwusemestralny kwalifikacyjny pedagogiczny jest wystarczający, żeby stwierdzić, że mam przygotowanie pedagogiczne, czy konieczne są studia podyplomowe? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi, bo nie wiem na czym stoję, a do kuratorium niestety nie mogę się dodzwonić. Pozdrawiam.

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: marianka » 2008-08-29, 21:43

Piszesz nieskładnie: zdobyłaś nowy zawód? czy kwalifikacje do nauczania innego przedmiotu? Jak długo trwała przerwa dwa czy trzy lata?
Tak czy inaczej - obecnie masz status n-la kontraktowego. Aby móc podjąć staż na stopień n-la mianowanego musisz pracować na stanowisku n-la kontraktowego dwa lata.
Skoro uzyskałaś stopień n-la kontraktowego to musiałaś wcześniej mieć przygotowanie pedagogiczne. Nie rozumiem....

aga.l7
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-29, 20:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: aga.l7 » 2008-08-30, 09:25

W zasadzie zdobyłam nowy zawód, wcześniej pracowałam jako pedagog, teraz - logopeda. Nauczyciela kontraktowego uzyskałam jako pedagog. Wątpliwości mam dlatego, że w obecnej szkole powiedziano mi, że będę musiała zaczynać wszystko od nowa, niezależnie od tego gdzie wcześniej pracowałam i że nie przysługuje mi żaden dodatek stażowy. Dlatego próbuję sprawdzić, czy faktycznie tak jest...

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: Boguś » 2008-08-30, 10:20

Jesteś nauczycielem kontraktowym i tak powinnas być zatrudniona, a skoro uzyskałaś nowe kwalifikacje to dyrektor powinien się cieszyc ze ma pracownika , który się kształci i dodatkowo go nagrodzić, a nie obedrzec ze wszystkiego i znizyć do parteru
Ale niestety jesteśmy w Polsce...............

jomi
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-28, 12:52

Re: Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: jomi » 2008-09-02, 22:18

Też się kiedyś tym interesowałam -w kuratorium powiedziano, że nie trzeba robić drugi raz stażu po nabyciu nowych kwalifikacji. Jeśli dyrektor ma wątpliwości to niech się skontaktuje z kuratorium z wydziałem do spraw awansu.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: koma » 2008-09-02, 23:11

Niech ten dyrektor się douczy....

aga.l7
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-29, 20:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zmiana zawodu a staż - PILNE

Postautor: aga.l7 » 2008-09-05, 20:11

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogły. Nie miałam ostatnio kontaktu z pracą w oświacie, muszę się ponownie w to wszystko wdrożyć, pozdrawiam :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”