Awans na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: biologica » 2014-02-03, 22:19

Plan rozwoju zawodowego - no tak PRZ dlaczego się nie domyśliłam :-) - chyba ostatnio odeszłam trochę myślami od mojego awansu :-)
Ok czyli statut dokładnie,
kartę ogarniam.
rozporządzenia analizowałam jakiś czas temu więc muszę sobie przypomnieć.
Co jeszcze?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Awans na mianowanego

Postautor: linczerka » 2014-02-03, 22:21

Co jeszcze?

Przeczytaj ten wątek od początku. Warto. Dziewczyny nawet zdawały relację z egzaminu i pisały pytania.
Ja bym od tego zaczęła. :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: biologica » 2014-02-03, 22:48

linczerka pisze:
Co jeszcze?

Przeczytaj ten wątek od początku. Warto. Dziewczyny nawet zdawały relację z egzaminu i pisały pytania.
Ja bym od tego zaczęła. :)

no to zabieram się doczytania:-)
dzięki wielkie

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: iluka » 2014-02-03, 22:51

I przeczytanie ma Cie podnieść na duchu:)
Tylu dało radę, musisz i Ty:)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: biologica » 2014-02-08, 23:41

Dobrnęłam do końca uff
mądrzejsza i spokojniejsza.
Jeszcze potrzebuje inspiracji do prezentacji - jak to ma wyglądać?

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Awans

Postautor: biologica » 2014-02-11, 11:26

Doczytałam info w kuratorium
"Ważna informacja dotycząca awansu zawodowego nauczycieli

Nauczyciele, dyrektorzy szkół i placówek

Corocznie w miesiącu czerwcu i październiku tutejszy urząd notuje zwiększoną ilość przyjmowanych wniosków o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. W związku z licznymi przypadkami błędów pojawiających się w składanej przez nauczycieli dokumentacji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na następujące kwestie:

W dniu 1 marca 2013 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli. W chwili obecnej nie ma potrzeby dołączania do wniosku planu rozwoju zawodowego, sprawozdania z jego realizacji oraz oceny dorobku zawodowego. Informacja o wyżej wymienionych dokumentach powinna być zawarta w zaświadczeniu wystawianym przez dyrektora szkoły lub placówki.

Zaświadczenie dyrektora powinno posiadać aktualną datę, możliwie bliską dacie złożenia wniosku, co pozwoli zweryfikować, czy osoba składająca wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego do Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty jest zatrudniona w szkole lub placówce. Jedynie czynni zawodowo nauczyciele mogą przystąpić do egzaminu lub rozmowy kwalifikacyjnej.

Wzór zaświadczenia jest dostępny na stronie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w zakładce zielonej dla nauczycieli w dziale awans zawodowy (załącznik nr 1).

Wymagania określone w § 8 ust. 2 powinny stanowić opis i analizę w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów. W chwili obecnej żadna z części wyżej wspomnianej dokumentacji nie powinna być przedstawiana jako sprawozdanie. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na tytuły poszczególnych części.

Należy pamiętać, aby do wniosku dołączyć dokument potwierdzający zmianę nazwiska – potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię dowodu osobistego, jeśli na części dokumentów wnioskodawcy widnieje nazwisko inne niż to, którym się on obecnie posługuje. Najczęściej sytuacja ta dotyczy kobiet, które wyszły za mąż po ukończeniu studiów, przyjęły nazwisko męża, a na dyplomie widnieje nazwisko rodowe, którym obecnie się nie posługują.

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy uprzejmie prosi o składanie wniosków o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego według zamieszczonego na stronie Kuratorium Oświaty wzoru wniosku (załącznik nr 2) w dwóch egzemplarzach co znacznie usprawni dalsze prace dotyczące złożonej dokumentacji. Wnioski powinny być wypełnione komputerowo lub czytelnie pismem drukowanym. "

tzn
że mam napisać sprawozdanie dyrektorowi i jeszcze coś?

poprawiłam, bo się bardzo tekst "rozlał" na stronie
Ostatnio zmieniony 2014-02-11, 11:46 przez biologica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Awans na mianowanego

Postautor: linczerka » 2014-02-11, 11:42

biologica pisze: na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego

To Ty na mianowanego czy dyplomowanego?
Klikaj tylko raz w wyślij. Lekceważ informację o błędzie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: biologica » 2014-02-11, 12:05

mianowany
nie umiem czytać ze zrozumieniem ehhh

satinepl
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-19, 22:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: satinepl » 2018-03-19, 22:43

Cześć wszystkim, jestem tu nowa.

Mam pytanie odnośnie terminów.
Czy te 21 dni, które ma dyrektor na ocenę dorobku zawodowego nauczyciela od złożenia przez niego sprawozdania, to są dni robocze?
Złożyłam sprawozdanie 14.12.2017 r. (wiem, że nietypowa data) a dyr wystawił mi ocenę 5.01.2018r. Czy to nie za późno?

Z góry dzięki za odpowiedź.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron