Awans na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: malgala » 2009-08-26, 17:40

:mrgreen:

marysia550
Posty: 10
Rejestracja: 2007-08-23, 13:22

Re: Awans na mianowanego

Postautor: marysia550 » 2009-08-26, 20:21

Witajcie?
Czy nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na moje pytania??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: malgala » 2009-08-26, 20:32

marysia550 pisze:Mam takie pytanie: czy studia podyplomowe , które zrobiłam w ubiegłym roku będą miały jakieś znaczenie, tzn w którym momencie się mam nimi pochwalić- w sprawozdaniu, na egzaminie??
czy jeden opiekun stażu może mieć dwóch stażystów??

Zależy czy te studia w jakiś sposób wykorzystujesz w pracy. W sprawozdaniu zamieścisz tylko to, co zrobiłaś realizując plan rozwoju zawodowego. W autoprezentacji zawrzeć możesz wszystkie dokonania od momentu uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.
Jeden opiekun może mieć dwóch stażystów. Nigdzie nie ma zakazu.

inka230
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-26, 10:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: inka230 » 2009-08-31, 10:42

Witam wszystkich, ja mam inny problem, Jestem nauczycielem kontraktowym, który ubiega się o stopien nauczyciela mianowanego. Problem w tym, że w 2007 roku rozpoczęłam staż, ale zaszłam w ciążż i chodziłam do pracy do dnia 12 czerwca 2008 roku, bo we wrześniu 2008 ( 30 września urodziłam córeczkę:)) Potem jak wiadomo poszłam na urlop macierzyński, który trwał do dnia 17 lutego 2009 roku. Potem do pracy już nie mogłam wrócić. Problem w tym, że po urlopie macierzyńskim umowa o pracę wygasła, to znaczy nie pracowałam - byłam jakby zwolniona do nia 31 sierpnia. Z dniam jutrzejszym, to znaczy 1 września 2009 roku znów wracam do pracy do tej amej szkoły. W związku z powyższym pytanie....- czy mój staz mam rozpocząć od nowa, czy ten czas od pierwszego wrześ nia 2007 roku do dnia 12 czerwca 2008 roku mam jakoś zaliczony????? CO teraz zrobić????

inka230
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-26, 10:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: inka230 » 2009-08-31, 10:44

Dziekuje serdecznie za pomoc:)

Lete
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-03, 09:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Lete » 2009-09-03, 09:58

Podłączę się do wątku jeśli można, może coś wiecie na ten temat.

W czerwcu tego roku zakończyłam staż, ale dowiedziałam się również, iż jestem w ciąży.
Ponieważ jest to ciąża zagrożona lekarz kazał mi się oszczędzać i absolutnie unikać sytuacji stresowych.
Do końca czerwca napisałam sprawozdanie ze stażu i zostało ono ocenione pozytywnie (21.07).
Niestety, nie odebrałam jeszcze oceny, a potem (od 20.08) poszłam na zwolnienie.
I tu się pojawia moje pytanie. Czy będąc na zwolnieniu ze względu na ciąże mam zdawać egzamin (przy czym lekarz zabrania mi się denerwować)?
Termin porodu mam na koniec lutego/początek marca, a z tego co wiem powinnam zdać egzamin do końca 2009 roku.
Czy jest jakaś możliwość przełożenia tego egzaminu na po porodzie/macierzyńskim? Czy po prostu przepada mi wszystko i po powrocie do szkoły powinnam zacząć kolejny staż?

Poza tym wyczytałam, że dokumenty o postępowanie egzaminacyjne należy złożyć w ciągu 14 dni od odebrania oceny stażu.
Jeśli nie odebrałam tej oceny jeszcze czy to oznacza, ze jak ja odbiorę będę miała 2 tygodnie na złożenie papierów w UM? Czy może chodzi o datę wystawienia oceny przez dyr?

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Wzór wniosku o rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego.

Postautor: Paweł Ł. » 2009-09-06, 09:39

Szukałem w internecie, ale albo trzeba się rejestrować, albo w każdym jakieś inne artykuły są podawane ...

Może ktoś mi podać opcję poprawną. Chodzi mi tylko o samą treść zasadniczą. Bez imię nazwisko, miejscowości. Z tym nie problem

junji
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-09, 19:19
Lokalizacja: lubuskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: junji » 2009-09-09, 19:29

edzia pisze:Basiek, zapis o przerwie pomiędzy stażami funkcjonuje od 31 sierpnia 2004 i cały czas do tej pory brzmi on jednakowo:
"Art. 9d. 4. Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, a nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego."

Różnice są tylko w interpretacji słów "po przepracowaniu" - jedni uważają, że trzeba aktywnie te 2 lata czy rok przepracować, inni, że wystarczy w tym czasie pozostawać (choćby i biernie) w stosunku pracy. Trzeba by się teraz dowiedzieć, co ustawodawca miał na myśli. ;)


Witam,
jestem nowy więc od razu pytanie.
Jak interpretować zapis o którym wspomniałaś - mianowicie art. 9d ust 4 ustawy KN?
W mojej ocenie przestój - zgodnie z tym zapisem jest obligatoryjny tylko dla nauczyciela mianowanego, który może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego.
Znamienny jest w tej treści przecinek, który jasno odróżnia możliwość rozpoczęcia zarówno stażu na na stopień nauczyciela mianowanego oraz na stopień nauczyciela dyplomowanego.
Więc nie wiem czemu wszyscy mówią o przestojach w celu rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela mianowanego.
Brak wstawionej treści przed przecinkiem: "od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego" wyjaśnia wszystko. Ta właśnie treść tyczy się rozpoczęcia stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego.
Zapis wspomnianego artykułu jasno precyzuje możliwość rozpoczęcia stażu przez nauczyciela kontraktowego.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: krg54 » 2009-09-09, 20:16

UWAGA! Zosia zjadła dwa cukierki, a Mateusz co najmniej jeden cukierek od momentu otrzymania pudełka ze słodyczami. Czy oboje zaczęli jeść cukierki, gdy otrzymali pudełko? TAK! A więc i kontraktowy, i mianowany "oczekują" na rozpoczęcie stażu na kolejny stopień awansu odpowiednio: 2 lata lub 1 rok od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego!!! Przecież to jest tam jasno napisane! Czy tak trudno poprawnie zrozumieć zdanie złożone? A wymagamy od uczniów czytania ze zrozumieniem!

czarna 2
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-18, 18:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: czarna 2 » 2009-09-09, 22:01

uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego, dyrektor chce żebym napisała wniosek o przekształcenie umowy o pracę na umowę z tytułu mianowania (jeżeli chcę zmienić umowę, co potwierdziłam) Czy w waszych szkołach też tak jest?

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: agadanuta » 2009-09-09, 22:05

W mojej nie.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: krg54 » 2009-09-09, 22:38

W art.10 ust.5 KN :
5a. Stosunek pracy nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym:
1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;
2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w czasie trwania umowy o pracę zostały spełnione warunki, o których mowa w ust. 5.

5b. Przekształcenie podstawy prawnej stosunku pracy, o którym mowa w ust. 5a, potwierdza na piśmie dyrektor szkoły.

To dyrektor szkoły powinien wystawić Ci odpowiedni akt nawiązania stosunku pracy przez mianowanie i to bez jakiegoś tam wniosku. Ale skoro jest taki "pseudo - akuratny", to mu napisz jedno zdanie i po sprawie!

czarna 2
Posty: 5
Rejestracja: 2009-07-18, 18:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: czarna 2 » 2009-09-10, 20:27

mój "wodzu" jest strasznym biurokratą i uwielbia papierki dodatkowo chce żeby dostarczyć poświadczenie o niekaralności co kosztuje 50 zł.

Awatar użytkownika
agniesia76
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-29, 00:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: agniesia76 » 2010-01-03, 20:33

Witam wszystkich!!!!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
Proszę odpowiedzcie mi, czy obecnie nauczyciel kontraktowy na mianowanego musi składać teczkę, tak jak kiedyś?
Ja słyszałam, że żadnych teczek nie ma a składa się samo sprawozdanie.
Czy nauczyciel kontraktowy pisze opis i analizę?
Proszę odpiszcie mi bo każdy mówi coś innego :(

torbacz
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-05, 00:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

jak najaktualniej o mianowaniu

Postautor: torbacz » 2010-01-05, 01:24

Witam! Za pół roku kończę staż na nauczyciela mianowanego a moja opiekunka stażu swój egzamin na mianowanego miała jakies 10 lat temu. Wiem, że trzeba sie przygotować do egzaminu, ale jak to zrobić? I co z tą teczką? Trzeba ja przygotowywać? W ogóle jak wygląda teraz taki egzamin? Co trzeba mieć?

Pozdrawiam wszystkich wspaniałych nauczycieli. :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”