Awans na mianowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Awans na mianowanego

Postautor: edzia » 2009-05-16, 21:58

Po zakończeniu stażu kandydat na mianowanego ma 30 dni na złożenie u dyrektora sprawozdania ze stażu (może oczywiście ten termin przyśpieszyć), a dyrektor ma 21 dni na napisanie oceny dorobku zawodowego. Mając pozytywną ocenę dorobku zawodowego składasz wniosek do OP o podjęcie postępowania egzaminacyjnego. Przy dobrych układach z dyrekcją może to być, powiedzmy, połowa czerwca. Ale jeśli sam nie przyśpieszysz sprawozdania i dyrekcja będzie się ociągać z oceną, to dopiero około 20 lipca będzie wszystko gotowe, ale oczywiście nie warto zwlekać, warto złożyć wniosek do 30 czerwca.

Jeśli więc złożysz wniosek przed 30 czerwca, to egzamin na mianowanego musi się odbyć do 31 sierpnia - tak jest w przepisach. Kiedy konkretnie - w każdym OP może być inaczej. Zapytaj po prostu w swoim OP, kiedy zwykle robią takie egzaminy i kiedy mniej więcej w tym roku planują robić - możesz zapytać przy składaniu wniosku, ale możesz i teraz, jeśli chcesz wiedzieć wcześniej. Dyrekcja Twojej szkoły też może co nieco wiedzieć na ten temat - w końcu dyrektor zasiada w komisji. Pytaj więc u źródła, na forum nie znamy zwyczajów konkretnego OP w zakresie terminów egzaminów awansowych.

gigi1981
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-27, 16:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: gigi1981 » 2009-05-17, 10:48

Mam pytanie co to jest OP?

Dzięki serdeczne i pozdrawiam!

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: marakuja » 2009-05-17, 10:51

gigi1981 pisze:Mam pytanie co to jest OP?

organ prowadzący

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Basiek70 » 2009-05-19, 18:30

też zamierzam wnioskować o termin nie od-do, jadę z dzieckiem na wyjazd terapeutyczny i nie przerwę go, bo załatwiałam wszystko w styczniu i to dla mnie ważniejsze od egzaminu

dobija mnie ta radosna twórczość na własny temat, robić mogę, ale te opisy, brrrrrrrrr
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans na mianowanego

Postautor: koma » 2009-05-19, 20:32

Jolly Roger pisze:Kiedyś było, że trzeba było siedzieć dwa lata w jednej szkole i w niej zacząć staż. Dopiero w trakcie stażu mozna było zmienić szkołe. jak teraz nie wiem.


Dopiro teraz to widzę

A skąd Ty takie rzeczy wiesz?? Nigdy tak nie było! Zawsze młody nauczyciel zaczynał staż na poczatku pierwszej pracy OBLIGATORYJNIE.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Jolly Roger » 2009-05-27, 20:03

koma

Temat jest o awansie na mianowanego. Tam był (jest?? dwuletni przestój)
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Jolly Roger » 2009-05-27, 20:19

Kończe staż na mianowanego. Zacząłem mysleć o dokończeniu spraw formalnych. Zacząłem szukać informacji i....... wszędzie trafiam na płatene serwisy albo poglady osob trzecich. Pytania do bardziej wprawionych

1. czy sprawy awansu reguluje KN i rozporządzenie z 1 grudnia 2004 czy jeszcze coś?
2. Czy jest gdzieś napisane ile ma być konspektów i hospitacji?
3. Czy sprawozdanie trzeba napisać w postaci epistoły czy można tabelarycznie? Plan mam w formie tabelki to teraz bym tylko wklepał co faktycznie robiłem
4. Czy dobrze rozumiem, ze staż kończę z dniem 31 maja i mam 30 dni na sprawozdanie.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: malgala » 2009-05-27, 20:37

Jolly Roger pisze:. czy sprawy awansu reguluje KN i rozporządzenie z 1 grudnia 2004 czy jeszcze coś?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 14 listopada 2007 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego
przez nauczycieli

Jolly Roger pisze:Czy jest gdzieś napisane ile ma być konspektów i hospitacji?

Nie jest to nigdzie określone (co najwyżej może być tylko zawarte w kontrakcie z opiekunem stażu. Stażysta nie hospituje lekcji tylko je obserwuje.

Jolly Roger pisze:Czy sprawozdanie trzeba napisać w postaci epistoły czy można tabelarycznie? Plan mam w formie tabelki to teraz bym tylko wklepał co faktycznie robiłem

Forma sprawozdania jest dowolna.

Czy dobrze rozumiem, ze staż kończę z dniem 31 maja i mam 30 dni na sprawozdanie.

To musiałabym sprawdzić, bo nie pamiętam. Opiekunem stażysty byłam 3 lata temu.

matmeg3
Posty: 154
Rejestracja: 2008-09-06, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Awans na mianowanego

Postautor: matmeg3 » 2009-05-27, 20:58

malgala pisze: Opiekunem stażysty byłam 3 lata temu.

Szczęśliwiec z tego stażysty...

Powodzenia życzę wszystkim oczekującym wsparcia i tym, którzy wspierają :flower:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Awans na mianowanego

Postautor: edzia » 2009-05-27, 22:12

Jolly Roger pisze:2. Czy jest gdzieś napisane ile ma być konspektów i hospitacji?
Przy odbywaniu stażu na mianowanego żaden przepis nie wymaga w ogóle obserwacji lekcji u opiekuna stażu ani przeprowadzania lekcji w obecności opiekuna. No, ale do czego byłby potrzebny ten opiekun stażu, gdyby przez 3 lata nawet nie dał się wprosić do siebie na lekcję? :wink: Jednak nie musisz tego dokumentować. Teraz to już nawet dyrektorzy nie zbierają takiej makulatury, jak konspekty lekcji, do sprawozdania. A do wniosku o podjęcie postępowania egzaminacyjnego tym bardziej nie trzeba.

Jolly Roger pisze:4. Czy dobrze rozumiem, ze staż kończę z dniem 31 maja i mam 30 dni na sprawozdanie.
Dobrze rozumiesz. Z tym, że potem jeszcze dyrektor ma 21 dni na ocenę dorobku zawodowego. Jeśli więc sam nie przyśpieszysz tego terminu, możesz nie zdążyć złożyć wniosku do OP do 30 czerwca. A warto zdążyć, bo wówczas egzamin zrobią w wakacje, a od 1 września nowa pensja :) Jeśli nie zdążysz, to egzamin dopiero pod koniec roku, a podwyżka (z tytułu awansu) od 1 stycznia.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Jolly Roger » 2009-05-28, 16:00

dzieki za odpowiedzi.

Sprawozdanie mam zamiar napisać na weekendzie, żeby sprawy w mięre szybko pozamykać. Tylko koleżanka mi zrobiła zamęt, ze do końca maja mam oddać sprawozdanie. Tymczasem mam tydzień sprawdzianów, projektów i takich tam. Do tego pikniki familijne z okazji dnia dziecka matki i łojca i jakoś sprawozdanie nie szło upchać w kalendarzu.

Z tymi obserwacjami i konspektami to właśnie pytałem po przeglądnięciu dwóch teczek koleżanek gdzie miały tego papieru sporo, a mnie się wydaje fikcyjną produkcją. Szkoda lasu, ale też żeby mnie z powodów formalnych nie wygnali na kolejny rok stażowania.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-15, 19:21

Dopiąłem już pewne sprawy.
A ugiąłem się i napisałem sprawozdanie jako pisemny raport. Wyszło 10 stron samochwały :wink:
B W teczce na podstawie rozporządzenia z 14 listopada 2007 roku
1) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe, a w przypadku nauczyciela oraz akt nadania stopnia awansu zawodowego
- poświadczone kopie;
2) zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o:
a) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie
b) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,
c) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
d) uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu oraz dacie jej
dokonania


Na podpunkt d czekam, bo wiadomo teraz jest jazda

I wyszło wszystkiego z 10 stron. W papierowej teczce głupio wyglądało, a w twardej oprawie jeszcze głupiej. Dlatego wrzuciłem sprawozdanie i opinię opiekuna, a także w aneksie zaświadczenia ze szkoleń, oraz parę rzeczy, które robiłem w szkole jak szkolny program profilaktyki czy analizy egzaminów gimnazjalnych. Konspektów ani kart obserwacji nie dawałem choć parę z opiekunem nawet wyprodukowaliśmy, ale ostatecznie poszły w kosz. Aneks na tyle pogrubił teczkę, ze cienki segregator się choć w jednej trzeciej zapełnił. Jak będą chcieli to obejrzą, jak nie to zostawią w spokoju, a mnie nie będzie gryzło, że dałem 5 kartek komisji kwalifikacyjnej.

Nie omieszkam się podzielić jak poszło. mam nadzieje, że tym co wkrótce będa przechodzić ścieżkę to się przyda.
na pohybel płatnym serwisom :pirat:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Basiek70 » 2009-06-22, 18:31

na pohybel!
moja teczka nieco grubsza, no ale ja humanistka...
do tego pisałam Bookmanem 14 i odstępy 1,5 :D
w załączniki daję to co zrobiłam sama twórczo, np scenariusz ślubowania samodzielnie stworzony, materiały konkursowe dla wydawnictwa; zadnych zaświadczeń i listów pochwalnych, tylko to co moje
też się podzielę wrażeniami po :)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

Entropia
Posty: 30
Rejestracja: 2007-08-28, 18:54

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Entropia » 2009-06-22, 19:03

Kurczę, a ja miałam nic nie dawać, ponad to co mówi rozporządzenie... Zakręciliście mi w głowie... :-) A plany rozwoju dajecie? I te dodatkowe materiały jakoś opisujecie? Czy tylko w koszulki i koniec?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Awans na mianowanego

Postautor: Basiek70 » 2009-06-22, 19:24

daje plan rozwoju, wg niego przecież jest sprawozdanie
dodatkowe materiały: w dokumentacji daję odnośnik: patrz załącznik nr, a załączniki tytułuję: załącznik nr 1, 2..., w sumie mam tych załączników 7
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”