stażysta na kontraktowego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kluska512
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-14, 00:46
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: kluska512 » 2009-06-14, 22:33

Dziękuję za odpowiedż:)ale ma jeszcze pytanko: Mój opiekun stażu z powodów zdrowotnych może nie być obecny na postępowaniu kwalifikacyjnym. Czy jest jakieś rozporządzenie mówiące że są wyjątki od reguły i nie musi być koniecznie obecny? Chodzi mi o jakieś konkretne rozporządzenie.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: edzia » 2009-06-15, 07:54

Nie ma takiego rozporządzenia.

Awatar użytkownika
agappe86
Posty: 40
Rejestracja: 2008-08-28, 14:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: agappe86 » 2009-06-18, 05:40

Kurczę, dziś moja rozmowa .... i strasznie się boję :( mam nadzieje ze pójdzie wszystko OK:( dam znać o co mnie zapytali

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-07-09, 12:17

agappe86, podzielże się wrżeniami
Jak Ci poszło?

agnnyk
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-09, 14:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: agnnyk » 2009-07-09, 14:25

Witam wszystkich, ja mam egzamin na kontraktowego w poniedziałek strasznie się boje, jakie mogą być pytania dla wychowawcy świetlicy :( , pozdrawiam

Awatar użytkownika
agappe86
Posty: 40
Rejestracja: 2008-08-28, 14:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: agappe86 » 2009-07-09, 17:56

:) pisałam już w innym temacie na ten temat :D

Ta cała rozmowa to rzeczywiście ejst formalność :) chociaż kilka pytań otrzymałam a oto one:

1. praca z uczniem słabym
2. praca z uczniem zdolnym
3. co pani robi jeśli uczeń przeszkadza rozmawiając
4. czy pani studia maja odzwierciedlenie w pracy
5. czy należy motywować ucznia wstawiając mu ocene nidostateczną

chyba to wszystko nie pamiętam :)

Było bardzo miło, heh takich ciast nakupowaliśmy ze wszyscy byli rozanieleni na tej całej rozmowie.

Do wszystkich, którzy są przed rozmową, NIE MA SIE CZEGO BAĆ



a co do teh świetlicy to może być pytanie np. jak dbasz o bezpieczeństwo w świetlic. Jakie zadania musisz wykonywać, co nalezy do twoich obowiązków, może też być ze statutu itp :)

kagiee
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-30, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

awans na nauczyciela kontraktowego

Postautor: kagiee » 2009-08-22, 16:40

Witam. Od września rozpoczynam awans na nauczyciela kontraktowego( pracuje w p-lu), przeglądałam KN, rozporządzenie, jakieś przewodniki przebiegu tego awansu, ale nigdzie nie mogłam "wyłapać" informacji odnośnie scenariuszów jakie powinnam umieścić w teczce.
Mam pytanie: ile na miesiąc takich scenariuszów zajęć powinnam napisać? Czy może muszę pisać tylko scenariusze z zajęć hospitowanych?
Z czego składa się dokładnie "teczka"?
- planu rozwoju zawodowego
- sprawozdanie z awansu
- wnioski z realizacji planu rozwoju zawodowego??
- dokumenty potwierdzające moje wykształcenie
- zaświadczenia z kursów???
- scenariusze?? ile??
- wnioski z hospitowanych przeze mnie zajęć?


Bardzo dziękuje za poświęcony mi czas i udzielenie mi wskazówek. Pozdrawiam

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: olla » 2009-08-28, 15:33

Dołączam się do wypowiedzi. Moja opiekunka stażu powiedziała, bym zastanowiła się, co zamierzam zrobić na stażu (zrobić / osiągnąć itd). Przeglądałam dostępne w sieci plany rozwoju zawodowego i przyznam szczerze jestem negatywnie rozczarowana. Wszystkie są niemalże takie same - poznanie dokumentów dotyczących szkoły, hospitacja zajęć, nawiązanie współpracy z opiekunem itd itp :ble:
Czy w takim planie naprawdę nie pisze się nic ambitnego? ( dla mnie wymienione wyżej czynności nie należą do ambitnych)

karollaz
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-27, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: karollaz » 2009-08-30, 10:12

Ja dopiero zaczynam prace jako nauczyciel stażysta i kompletnie nie wiem co mam zrobić, żeby starać się o awans. Czy to teraz, czy za rok, kto może być moim opiekunem, jak napisać plan rozwoju zawodowego, sprawozdanie z awansu, wnioski z realizacji planu rozwoju zawodowego??? :shock: Może to głupie ale jestem muzykiem i do tej pory pracowałam w miejscach gdzie nie była mi taka wiedza potrzebna, a teraz jestem "zielona". Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: malgala » 2009-08-30, 10:16

Jeżeli masz minimum pół etatu, staż rozpoczynasz automatycznie. Nie musisz się o jego rozpoczęcie starać. Dyrektor przydzieli Ci opiekuna stażu i ten udzieli niezbędnych porad.

karollaz
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-27, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: karollaz » 2009-08-30, 15:23

To świetnie. Dziękuje za odpowiedź. :D

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

pierwszy stopień awansu - rewalidacja

Postautor: perla83 » 2009-08-30, 19:28

W tym roku mam robić pierwszy stopień awansu. Jestem nauczycielem zajęć rewalidacyjnych. P. Dyrektor poinformował mnie, ze do 20 września mam napisac plan rozwoju zawodowego. Poszperałam trochę w necie i owszem - znalazłam sporo teorii na ten temat, ale wszystko to takie sztywne, same suche fakty. A ja bym tak chciała po ludzku usłyszeć i zrozumieć co ja tak naprawdę mam zrobić i mniej więcej jak. Dyrektor na opiekuna stażu wystawił mi osobę, którą w sumie 3 razy widziałam i głupio mi tak pytać ją o wszystko od poczatku, nie chciałabym pokazać, ze jestem kompletnie zielona w tej materii.

Dlatego właśnie zwracam się z prośbą do Was o jakie takie przybliżenie mi o co w tym wszystkim chodzi, jak się do tego zabrać i co brać pod uwagę.

judith4
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-05, 12:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: judith4 » 2009-09-05, 12:13

Mam pytanie o staż: w tym roku zaczynam staż na nauczyciela języka angielskiego w gimnazjum, mam tytuł magistra, ale z innego obszaru, mam CAE i w tej chwili jestem na II roku filologii, nie mam przygotowania pedagogicznego, ale nie chcę go robić, bo po studiach i tak mi je uznają, czy mogą mi przez to nie zaliczyć stażu?

cykoria1
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-05, 23:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: cykoria1 » 2009-09-06, 00:15

Witam! Pracuję w przedszkolu niepublicznym od marca jako nauczyciel, wcześniej jako pomoc nauczyciela.Jestem w trakcie studiów podyplomowych z wychowania przedszkolnego, mam obronę w grudniu 2009. Mam pytanie czy posiadając zgodę kuratorium na uczenie i niepełne kwalifikacje mogę rozpocząć staż na stopień nauczyciela kontraktowego? Czy gdy będę starać się o kolejne stopnie staż zrobiony z niepełnymi kwalifikacjami nie zostanie zakwestionowany. W karcie nauczyciela jest zapis,że na koniec stażu trzeba mieć pełne kwalifikacje, w moim przypadku tak będzie. Nie ma natomiast zapisu jednoznacznie określającego czy trzeba mieć pełne kwalifikacje w momencie rozpoczęcia stażu? Proszę o szybką podpowiedź!!

Awatar użytkownika
dragonfly
Posty: 10
Rejestracja: 2009-09-02, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Historia
Lokalizacja: lubuskie

Re: stażysta na kontraktowego

Postautor: dragonfly » 2009-09-06, 10:20

Ja robię staż na kontraktowego też z warunkową zgodą kuratora i nikt problemów nie robi.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”