awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Joanna S.
Posty: 4
Rejestracja: 2013-07-26, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Joanna S. » 2013-07-30, 14:53

Dzięki za trzymanie kciuków- właśnie weszłam do grona dyplomowanych!!! UFFFFFF. Wypiję Wasze zdrowie! Ale ulga.... Oczywiście komisja była zadowolona z prezentacji.... Wyraźnie oczekiwali, że coś takiego będę miała. Przedstawiłam ją jako wybrane działania podjęte w trakcie stażu- praktycznie omówiłam tylko jedno działanie i mi przerwali. Potem już normalnie pytania ale ogólnie miło i bez zadęć. Trzymam kciuki za tych, którzy mają to jeszcze przed sobą.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: linczerka » 2013-07-30, 15:04

Joanna S. pisze:Wypiję Wasze zdrowie!

:mrgreen:
Obrazek
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: malgala » 2013-07-30, 18:31

Joanna S., gratuluję.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Cytryn » 2013-08-14, 12:02

Mam pytanko.
Nauczyciel ubiegający się o st. n.dypl. może rozwijać umiejętność komunikowania się w języku obcym w st. zaawansowanym.
Czy oznacza to, że musi zdobyć jakiś certyfikat, zdać jakiś egzamin? W jaki sposób ma udowodnić znajomość języka?
I czy to musi być koniecznie język zachodni?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Basiek70 » 2013-08-20, 14:01

Ja też już dyplomowana :)
przejechałam ponad czterysta kilometrów, żeby spędzić w KO kwadrans
komisja była zachwycona dokumentacją (była ze zdjęciami)
pytania były takie, ze na każde zaczynałam odpowiedź słowami: "nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, gdyż" - ale chyba to właśnie się im najbardziej spodobało :)
dziękuję za pomoc, wsparcie i kciuki
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: linczerka » 2013-08-20, 14:40

Obrazek
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Cytryn » 2013-08-21, 10:21

Również gratuluję :D

I widzę, że nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie, więc trudno. Pozostanie bez odpowiedzi.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: linczerka » 2013-08-21, 11:16

Cytryn pisze:nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie

Bo to prawda :)
Na dzień dzisiejszy marcowe rozporządzenie mówi tylko o umiejętności posługiwania się językiem w stopniu zaawansowanym. Rozporządzenie marcowe generalnie jest niedopracowane, powinny ukazać się bardziej precyzyjne uregulowania.
Prawdopodobnie potrzeba jakiegoś zaświadczenia o ukończonym kursie (aczkolwiek to wynika z mojej analizy przepisów, bo albo ekspert w komisji na egzaminie = dodatkowe koszty albo dokument potwierdzający)
Odnośnie języka, sama wiesz, że też nie jest sprecyzowane, ale trendy w oświacie są widoczne, stąd tylko moje przypuszczenie, że jednak język zachodni.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Cytryn » 2013-08-21, 11:28

Dziękuję bardzo :)

wysłałam pytanie do MEN, ale tam takimi szaraczkami jak ja to się nie przejmują(żeby jakieś odpowiedzi wysyłać, też coś). A przepisy czytałam i właśnie dlatego tu pytałam, bo takie niedookreślone...

ewejul
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-31, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: ewejul » 2013-08-21, 11:43

Gratuluję świeżo dyplomowanym :). Podobnie, jak Cytryn, mam problem z tym punktem o języku, także nie mogę znaleźć doprecyzowania. Poza tym, muszę chyba przemodelować, plan rozwoju, bo jako polonista, mam spore problemy ze znalezieniem pomysłu na siebie w szkole technicznej :/. Może to moja łajzowatość, może całkowity brak chęci uczniów do humana :( . W każdym razie, odechciewa mi się powoli awansu... . Ale jeszcze raz, gratuluję tym, co już po :).

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: linczerka » 2013-08-21, 11:54

ewejul pisze: jako polonista, mam spore problemy ze znalezieniem pomysłu na siebie w szkole technicznej

To połącz jedno z drugim :)
Ty czuwasz nad stroną polonistyczną, uczniowie nad techniczno-informatyczną i gotowe. Blog techniczny języka polskiego? Daje duuuużo możliwości (plakaty edukacyjne = postery, mogą na nich być materiały powtórzeniowe, "wizytówka" lektury itp. A założenie takiego bloga to dla nich pikuś. Zyskasz wiele. Zwiększysz "wydajność" polonistyczną, uczniowie będą robić to, co lubią. A wszystko w obszarze Twojego przedmiotu.
Tak mi się tylko nasunęło na szybko. :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

ewejul
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-31, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: ewejul » 2013-08-21, 11:58

Rany Julek, jeśli Tobie, linczerko, na szybko się to nasunęło, to boję się myśleć, co by było, gdybyś miała więcej czasu :D. Pomysł świetny, wykorzystam, mam jeszcze trochę czasu do września, opracuję plan działania. Wielkie dzięki, i cichutko proszę o kolejne pomysły, jeśli coś Ci się nasunie ;). Dzięki wielkie.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: linczerka » 2013-08-21, 12:23

Pomysłów nie mam, pracuję z maluchami.
W sumie dużo też zależy od profilu technikum.
Jak to np. gastronomiczne, to wydajcie 2-3 razy do roku gazetkę poświęconą gastronomii.
Albo jakąś okolicznościową.
Coś pod kątem maturzystów też by się przydało.
Może najważniejsze treści zgrywajcie na płytkach - do matury na powtórkę jak znalazł. Poukładane tematycznie? To będzie taka płytka "niezbędnik maturzysty" tworzona od pierwszej klasy.
Pomysł rodzi pomysł.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2013-08-21, 15:44

Cytryn pisze:Czy oznacza to, że musi zdobyć jakiś certyfikat, zdać jakiś egzamin? W jaki sposób ma udowodnić znajomość języka?

Dyplomowałam się dawno, ale o ile pamiętam, byl w rozporządzeniu wykaz honorowanych certyfikatów i dyplomów.
Nie ma po nowelizacji?
linczerka pisze:Jak to np. gastronomiczne,
...
to możesz zrobić szkolny konkurs "jedzenie w literaturze" (tytuł oczywiście roboczy) - recytatorski, glosnego czytania czy jakaś tam inna interpretacja artystyczna.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Cytryn » 2013-08-21, 17:20

Dyplomowałam się dawno, ale o ile pamiętam, byl w rozporządzeniu wykaz honorowanych certyfikatów i dyplomów.
Nie ma po nowelizacji?

Ano nie ma i nikt nic nie wie... :?


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”