awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: linczerka » 2013-11-03, 16:00

szafirek79 pisze:Jak długo trwa taka rozmowa?

Zależy, nie ma limitu. Tego nikt wcześniej nie wie.
szafirek79 pisze: Czy mogą mnie zapytać o jakieś przepisy?

Nie tylko mogą, ale i zapytają.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

margolka72
Posty: 3
Rejestracja: 2014-07-03, 19:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: opolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: margolka72 » 2014-07-03, 20:08

witam, mam pytanie do kiedy trzeba oddac teczkę do kuratorium ??? skoro do 31 maja kończę staż, mam miesiąc na dostarczenie dyrekcji szkoły sprawozdania, ona ma 21 dni na ocenę to jak to ma się do przepisów???? ja założyłam do kuratorium teczke 2 lipca, pani w kuratorium powiedziała, że mogę załapać się na rozmowę od 15 lipca do 15 sierpnia ale pobory dostanę wyższe od stycznia, coś mi tu nie gra. proszę o wyjaśnienie mi tego.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: edzia » 2014-07-03, 21:43

margolka72 pisze:do kiedy trzeba oddac teczkę do kuratorium ??? skoro do 31 maja kończę staż, mam miesiąc na dostarczenie dyrekcji szkoły sprawozdania, ona ma 21 dni na ocenę to jak to ma się do przepisów????
Wszystko jest w porządku. Przedstawione przez ciebie terminy są w przepisach określone jako maksymalne, ale ani ty, ani twój dyrektor, nie musicie ich w tym maksymalnym wymiarze wykorzystywać, jeśli chcesz załapać się na wakacyjny termin awansowania i podwyżkę wynagrodzenia od września.

margolka72 pisze:ja założyłam do kuratorium teczke 2 lipca, pani w kuratorium powiedziała, że mogę załapać się na rozmowę od 15 lipca do 15 sierpnia ale pobory dostanę wyższe od stycznia, coś mi tu nie gra.
To moim zdaniem nie w porządku ze strony kuratorium, takie bycie bardziej papieskim od papieża. Jeśli już awansują cię w terminie sierpniowym, to i podwyżkę powinnaś dostać od września. Ale jeśli nie dostaniesz, to nawet w sądzie nic nie ugrasz, bo przepisy każą ci dać podwyżkę od stycznia.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2014-07-04, 15:00

linczerka pisze:Nie tylko mogą, ale i zapytają.
Na jakiej podstawie mają pytać o przepisy? I jakie przepisy masz na myśli?

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: lenaskaw » 2014-07-09, 17:41

Witam mam pytanie, czy w sprawozdaniu z realizacji planu rozwoju zawodowego można zawrzeć te działania,które miały miejsce w okresie nazwijmy to "między awansowym" czyli w ciągu roku między mianowaniem a dyplomowaniem. :?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: malgala » 2014-07-09, 18:07

magdalenasłapa pisze:czy w sprawozdaniu z realizacji planu rozwoju zawodowego można zawrzeć te działania,które miały miejsce w okresie nazwijmy to "między awansowym"

Sprawozdanie piszesz z realizacji planu rozwoju zawodowego, a działania przedstażowe możesz opisać w teczce.

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: lenaskaw » 2014-07-09, 18:23

malgala,
Bardzo dziękuję, czyli to będzie w osobnych działaniach niewynikających z planu. Poprzedni rok "obfitował" w różne działania, o których warto by było wspomnieć w sprawozdaniu. :P

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: psyikoty » 2014-07-12, 11:04

czy kuratorium ma jakiś określony czas na decyzję o dopuszczeniu teczki i wyznaczeniu daty rozmowy lub na odrzucenie teczki? Od daty złożenia teczki ile się czeka?

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: lenaskaw » 2014-07-12, 14:59

W którym punkcie paragrafu umieścić fakt, że nasza szkoła, no głównie ja z mojego przedmiotu bierzemy udział w projekcie GWO "Lepsza Szkoła"?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2014-07-15, 23:45

magdalenasłapa pisze:W którym punkcie paragrafu umieścić fakt,...


Że co?? :shock:

ludolfin@
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-20, 11:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: ludolfin@ » 2014-07-16, 11:43

magdalenasłapa pisze:W którym punkcie paragrafu umieścić fakt, że nasza szkoła, no głównie ja z mojego przedmiotu bierzemy udział w projekcie GWO "Lepsza Szkoła"?


Jeśli masz współpracę z wydawnictwami, to można w tym punkcie.
Możesz również napisać o tym przy zastosowaniu technologii informacyjnej i komunikacyjnej -monitorowanie osiągnięć uczniów i porównanie wyników z ogólnopolskimi.
Jeśli brałaś udział w tworzeniu narzędzi do badania osiągnięć uczniów Twojej szkoły, to również można to dołączyć w takim punkcie, jako dodatkowe narzędzie diagnostyczne.

Karol Mały
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-16, 15:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Karol Mały » 2014-07-16, 15:16

20 dni do rozmowy kwalifikacyjnej.
Dzień dobry :D
Jestem tutaj nowy i piszę na forum by okiełznać stres przed rozmową, którą mam odbyć przed komisją kwalifikacyjną w jednym z zapomnianych miast wojewódzkich na początku sierpnia 2014. Rozmowa ma oczywiście dotyczyć mojego ewentualnego awansu na nauczyciela dyplomowanego.
Wczoraj otrzymałem telefon z kuratorium informujący o terminie i godzinie rozmowy. Pani była bardzo miła. Pisma jeszcze nie otrzymałem...
Dzisiaj zacząłem więc przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej. W planie miałem dwie godziny dziennie - wstać o szóstej rano, dwie godziny się przygotowywać i około 8 rano, gdy moje dziecko już wstanie mieć przed sobą cały wakacyjny dzień.
Dzień ma się już ku końcowi a ja poczytałem "moją teczkę" przez zaledwie półtorej godziny - dodatkowo, co najgorsze, znalazłem w opisie i analizie kilka błędów: "zjadłem" kilka przecinków, jedno zdanie, długie zdanie dotyczące ewaluacji tak przekombinowałem, że jest niezrozumiałe a dodatkowo, w jednym miejscu zamiast napisać "przeprowadziłem" napisałem "przeprowadziłam".
Interesuje mnie jak "długie" były wasze teczki? Ile stron zawierały sam opis i analiza?
Pozdrawiam :)

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: psyikoty » 2014-07-16, 16:29

krótka i treściwa moja była, nienawidzę lania wody. Złożyłam 30 czerwca i dalej czekam na termin. Nerwy mnie zjadały więc zadzwoniłam i przynajmniej dowiedziałam się, że teczki nie odrzucili! :D więc trochę stres ze mnie zszedł.
Nie rozumiem tylko po co Ty chcesz dwie godziny dziennie się uczyć?? Nie wiesz co napisałeś i co robiłeś?

Karol Mały
Posty: 9
Rejestracja: 2014-07-16, 15:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Karol Mały » 2014-07-16, 17:40

krótka i treściwa moja była, nienawidzę lania wody.

Dokładnie ile to było?
Nie rozumiem tylko po co Ty chcesz dwie godziny dziennie się uczyć?? Nie wiesz co napisałeś i co robiłeś?

Oczywiście wiem co zrobiłem. Trochę jednak tego było i nie chciałbym np. pominąć czegoś, gdy zapytają mnie (o ile w ogóle padają takie pytania): jakie były pozytywne efekty w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na skutek wdrażania działań...
Ja złożyłem bodajże, 23 czerwca i pomimo tego, że całość sprawdzałem sam, i dwie koleżanki i tak znalazłem błędy :evil:

psyikoty
Posty: 106
Rejestracja: 2014-06-07, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: psyikoty » 2014-07-16, 18:23

nie zadają takich pytań, zapytają cię o konkrety. Czyli "proszę nam powiedzieć o konkursach i ich efektach dla szkoły". Bez opisu przypadków miałam jakieś 30 stron, efekty wypisane w podpunktach, krótkimi zdaniami.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”