awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: malgala » 2015-12-16, 19:33

Licząc od 1 czerwca staż wydłuża się o ilość dni nieobecności w pracy trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc.

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: sławka » 2015-12-17, 21:09

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.
http://karta-nauczyciela.org/awans-zawodowy-nauczycieli

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Boguś » 2016-04-07, 23:37

Janika pisze:
Boguś pisze:Podpisywałem każdą kartkę, obecnie teczkę mam przyjętą i czekam na komisję, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wreszcie będę miał to z głowy.

A w jakim sensie masz teczkę przyjętą??? Niedopatrzyli się , że jest po terminie ?



Po jakim terminie? O czym Ty piszesz?? :shock:
Teczkę w kuratorium złożyłem w czerwcu, a 30 czerwca dostałem już z kuratorium pismo, w którym podano kiedy odbędzie się rozmowa...........

Onyks
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-06, 21:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Onyks » 2016-05-06, 22:09

Witam.
Studiowałam biologię na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. W trakcie studiów miałam psychologię, pedagogikę, dydaktykę, odbyte praktyki w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej. Na dyplomie jest informacja o ukończeniu biologii ogólnej. Kończę staż na dyplomowanego i potrzebuję potwierdzenia przygotowania pedagogicznego. Uczelnia nie może wystawić mi zaświadczenia. Jedynym dokumentem, który mogę uzyskać jest karta przebiegu studiów. Czy ona poświadczy moje przygotowanie pedagogiczne?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-05-07, 19:08

Dopiero teraz masz kłopot z przygotowaniem pedagogicznym??? A w chwili przyjmowania Cię do pracy i przy poprzednich awansach nie było problemu??

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Melizabeth » 2016-05-07, 22:37

Dlaczego uczelnia nie może wystawić zaświadczenia? U mnie przy składaniu papierów na mianowanego zakwestionowali mi uprawnienia, bo w suplemencie dyplomu nie było wyraźnie zaznaczone godzin praktyk. Wystarczyło zaświadczenie od dziekana o liczbie godzin i zaliczeniu przedmiotów ze ścieżki pedagogicznej i praktyk.

Onyks
Posty: 2
Rejestracja: 2016-05-06, 21:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Onyks » 2016-05-08, 09:54

Przy przyjmowaniu do pracy, dyrektor szkoły uznał mi kwalifikacje na podstawie indeksu. Przy mianowaniu kwalifikacje potwierdzono na podstawie karty przebiegu studiów, która zawiera informację cyt. studia ukończyła zgodnie z obowiązującymi standardami, tj odbyła zajęcia z przedmiotów kształcenia nauczycielskiego w wymiarze 330 godzin i praktykę pedagogiczną w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin. Teraz obawiam się, czy taka informacja będzie wystarczająca.

tazman
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 22:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Historia, Geografia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: tazman » 2016-06-07, 21:09

Chciałbym zapytać sie o pewną bardzo istotna kwestię opracowałem i wdrożyłem program koła biologicznego, ale nie dopełniłem formalności i ten program nie został opiniowany przez radę i nie został zatwierdzony. Czy w takim przypadku mogę go umieścić w
§8 ust.2 pkt 4a Opis i analiza opracowania i wdrożenia programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich.

Czy raczej nie?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-06-07, 22:22

Program koła nie musi być zaopiniowany i zatwierdzony przez radę. Przecież wszyscy inni nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia pozalekcyjne nie muszą przedstawiać programu radzie, prawda??

Tak, ten program możesz włożyć do literki a)
Opis i analiza powinna zawierać też informacje dot. ewaluacji programu.

medievist
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-10, 16:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: medievist » 2016-06-08, 10:50

A czy do tego punktu mozna podpiąć
Opracowanie własnego programu wychowawczego w oparciu o program wychowawczy szkoły
bez opinii RP?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-06-08, 17:46

Można. Będzie to program typu wychowawczego.
Pamietaj jednak, że program z literki a) powinien być solidny, zbudowany wg obowiązującego schematu, musi zawierać wnioski z ewaluacji - choćby cząstkowej, jeżeli program ten obejmuje dłuższy okres i jego realizacja jeszcze się nie skończyła. Dobrze byłoby przemyśleć kilka konspektów lekcji wychowawczych, na których ten program na pewno realizujesz - mogą na komisji przecież zapytać o takie przykłady "jak pan ten program realizuje".

Nie wiem, co tam masz, dlatego trudno konkretnie radzić :)
Do "literki a)" wkładasz JEDEN program - niektórzy starają się, aby było więcej, ale zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli masz więcej programów, możesz pozostałymi wzbogacić na przykład "uzyskiwanie pozytywnych efektów".

tazman
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 22:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Historia, Geografia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: tazman » 2016-06-08, 21:31

No to ja mam aż tyle :
Działania podjęte w czasie stażu i po jego zakończeniu
1. Program Szkolnego Koła Wolontariatu.
2. Opracowanie i wdrożenie programu zajęć koła biologicznego.
3. Opracowanie i wdrożenie programu Szkolnego Koła Fotograficznego.
4. Opracowanie Procedury Postępowania wobec ucznia .
5. Opracowanie własnego programu wychowawczego w oparciu o program wychowawczy szkoły.

Z czego mogę zrezygnować i przenieść gdzieś indziej?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2016-06-08, 22:04

A co to jest" Procedura postępowania wobec uczniów"???
Procedura to nie program.
Jeżeli to jakaś nowość (?) w Twojej szkole i przyniosła jakies wymierne efekty, to włóż wyżej, do "pozytywnych efektów"

Przeczytaj, jak brzmi to wymaganie: opracowanie i wdrożenie programU...
Wybierz tu program największy, opracowany zgodnie ze schematem.
Resztę gdzieś ulokuj...
Wolontariat możesz do "poszerzenia" lub "współpracy".
Koło fotograficzne do "poszerzenia" jeśli wcześniej takiego koła nie mieliście.

Ciekawi mnie ten program wychowawczy - powinieneś nadać mu nazwę. Czego on dotyczy?

tazman
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 22:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Historia, Geografia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: tazman » 2016-06-08, 22:16

A co to jest" Procedura postępowania wobec uczniów"???

Ok w takim razie wyrzucam z tego wymagania

Wolontariat możesz do "poszerzenia" lub "współpracy".
To tak zrobię.
Koło fotograficzne do "poszerzenia" jeśli wcześniej takiego koła nie mieliście.

Nie nie było wcześniej takiego koła, sam je zapoczątkowałem.

Ciekawi mnie ten program wychowawczy - powinieneś nadać mu nazwę. Czego on dotyczy?

Pytanie tylko jaką? Dotyczył rozwijania zainteresowań, profilaktyki uzależnień, dobrego wychowania( wszystko to poprzez prelekcje) itp.

tazman
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 22:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Historia, Geografia, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: tazman » 2016-06-08, 22:20

A gdzie są te pozytywne efekty ?


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”