awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

suri83
Posty: 40
Rejestracja: 2013-08-30, 07:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: suri83 » 2018-06-09, 21:25

Bardzo dziękuję KOMA :)

Założenie i administrowanie szkolnej strony na portalu Facebook - czy to podwyższyło jakość pracy szkoły? Przesunęłabym do 8.2.2


Dodałam tutaj dlatego,że usprawnia to dostęp rodziców do wydarzeń z życia szkoły bez konieczności odwiedzania standardowej strony szkoły...większość rodziców w obecnym czasie funkcjonuje w mediach społecznościowych, więc w ten sposób wiadomości docierają do nich szybciej a dodatkowo w moim mniemaniu promuje to szkołę w społeczności lokalnej poprzez dostęp do większej grupy odbiorców.


Uzyskanie dodatkowych kwalifikacji (ukończenie studiów podyplomowych w zakresie geografii) - podyplomówki do c), jeśli wykorzystałaś te studia w pracy. Czy to, że ukończyłaś podyplomówkę, podniosło jakośc pracy szkoły? Co to dało szkole?


Jako efekt wskazałam fakt, że w związku z nabyciem uprawnień do nauczania 4 przedmiotu przyrodniczego pozwoliło to na efektywniejszą integrację międzyprzedmiotową w zakresie przedmiotów przyrodniczych (uczę jeszcze np. przyrody, której sporą część stanowi geografia).


Organizacja szkoleń dla nauczycieli - organizacja szkoleń nie jest dzieleniem się wiedzą, chyba że sama te szkolenia prowadziłaś.

Tak, sama opracowałam materiały szkoleniowe i prowadziłam.


Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie- od lat jestem jednym z trzech organizatorów gwarowego konkursu recytatorskiego (konkurs zdobył 3 lata temu nagrodę Urzędu Marszałkowskiego jako najlepsze działanie popularyzujące tradycje i jest flagowym konkursem organizowanym przez nasza szkołę). Moją rolą w organizacji jest planowanie motywu przewodniego konkursu co roku, prowadzenie lub planowanie części artystycznej w trakcie obrad komisji konkursowej oraz przygotowanie dekoracji, zaproszeń i dyplomów. Takie działanie należy wrzucić do współpracy 8.2.1. (podnoszenie jakości) czy 8.2.4e(współpraca)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2018-06-09, 22:36

Tak to jest, że wiele działań pasuje jednoczesnie do różnych paragrafów.
Ich umiejscowienie zależy od tego, jak je opiszemy i jakie efekty uwypuklimy. Ponieważ w 8.2.1 tych działań trochę masz, to konkursem wzbogać "poszerzenie" czyli 4c), bo ten konkurs tu wyjątkowo pasuje. Robicie to w trójkę, więc musiałabyć wyodrębnić i opisać SWOJĄ działkę. Może być też "współpraca"...

livvvvia
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-27, 15:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język francuski
Lokalizacja: Szczecin

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: livvvvia » 2018-06-11, 08:56

koma pisze:Czy jest to dyplom wg wykazu MEN? Musi być...

A... jeżeli okaże się, że nie jest? A dyrektor już zaakceptował sprawozdanie i wystawił pozytywną ocenę?
Rozumiem, że na tym etapie nie mogę np. się zatrzymać, uznać, że po uzyskaniu oceny mam 3 lata na złożenie wniosku - i zdać egzamin w międzyczasie, po czym napisać o tym w opisie i analizie oraz dołączyć dyplom... z sesji zimowej 2018?
Albo też - złożyć wszystkie dokumenty, dostać odmowę, napisać podanie o dodatkowy 9-miesięczny staż, otrzymać certyfikat, i spróbować ponownie?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2018-06-11, 14:37

To zupełnie nie ma znaczenia, że dyrektor zaakceptował sprawozdanie - on wystawia opinię na podstawie realizacji planu rozwoju zawodowego, czyli tego, co powinieneś zrobić w okresie stażu.
Ty składasz dokumentację wg wymagań - wcale nie musisz wybierać punktu 4 d). Musisz wybrać 3 z 6. Wybierz zatem, zostaw ten język, skoro nie masz koniecznego certyfikatu i składaj teczkę.

Karolina6785
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-27, 09:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Karolina6785 » 2018-06-27, 10:02

Witam, mam trochę inne pytanie mianowicie awans na nauczyciela mianowanego zrobiłam w lipcu 2015r, potem rok pracy, ciąża i urlop macierzyński w sumie wróciłam do pracy w styczniu 2018r. Czy mogę od września rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego? Czy muszę czekać jeszcze rok zgodnie z nowymi rozporzsdzeniami-aby przerwa wynosiła 4 lata ?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2018-06-27, 23:11

Obowiązują Cię nowe przepisy - przerwa 4 lata od zdobycia mianowanego.

damda78
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-20, 20:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: damda78 » 2018-08-20, 20:59

Karolina6785 pisze:Witam, mam trochę inne pytanie mianowicie awans na nauczyciela mianowanego zrobiłam w lipcu 2015r, potem rok pracy, ciąża i urlop macierzyński w sumie wróciłam do pracy w styczniu 2018r. Czy mogę od września rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego? Czy muszę czekać jeszcze rok zgodnie z nowymi rozporzsdzeniami-aby przerwa wynosiła 4 lata ?

koma pisze:Obowiązują Cię nowe przepisy - przerwa 4 lata od zdobycia mianowanego.


witam , dlaczego mamy zaczynać ,,po nowemu,, jeśli staż i obronę na mianowanego skończyłyśmy przed wejściem w życie nowych przepisów (ja miałam obronę w sierpniu 2017 roku). pytam ,bo zdania sa podzielone w kuratorium oswiaty nie potrafili mi odpowiedzieć na pytanie . i nie wiem ,czy mam pisać plan rozwoju na lata 2018-2021?

czy ktos spotkał sie taka sytuacją????

mijon
Posty: 6
Rejestracja: 2018-08-22, 08:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: mijon » 2018-08-23, 14:58

Szczerze powiedziawszy mam to samo, wydaje mi się że roczna przerwa również wchodzi w ścieżkę awansu. Swoje odczekane,ale u mnie też nic nikt nie wie;(

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: ann » 2018-08-23, 15:05

W rozporządzeniu są wymienione sytuacje, w których można robić staż po staremu ;)
plus przepis przejściowy dla kontraktowych
W roku szkolnym 2018/2019 nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego, jeżeli legitymuje się co najmniej dwuletnim okresem pracy w szkole od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

Też mam sytuację, że po staremu mogłabym zacząć od września. A pozostaje czekać 4 lata.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2018-08-23, 23:31

A jakie znaczenie ma fakt, że mianowany był wg poprzednich przepisów??
Każdy staż jest odrębny.
Karta Nauczyciela jest znowelizowana i zmiany będą obowiązywać od 1 września. Jeśli jakiś mianowany będzie chciał rozpocząć staż na dyplomowanego, będzie musiał w dniu 1 września pochwalić się nowym warunkiem - 4 letnia pracą jako mianowany.
Kontynuacje staży są wg rozporzadzenia starego, a nowe staże wg nowego.

petekolakowski
Posty: 3
Rejestracja: 2011-06-21, 10:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: petekolakowski » 2018-11-25, 18:51

Mam pytanie. 6 grudnia mam egzamin na dyplomowanie i mam probelm. Dałem pracę, w któej są błędy typu (zamiast sprawdzałem jest forma żeńska sprawdzałam) czy nie mam po co jechać i moja praca zostanie od razu odrzucona? Takich błędów jest niewiele i wynikają one z faktu, że część pracy dałem do sprawzdenia mojej narzeczonej... Mam stracha jak diabli. Co robić.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Łosoś » 2018-11-25, 21:39

Jesli to są drobne błędy, to może nikt nie zauważy. Przecież i tak tej pracy nikt nie przeczyta.

mastaejs
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-05, 16:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: mastaejs » 2018-12-05, 21:45

Min. przez jaki okres stażu na dyplomowanego trzeba robić ten swój wdrożony program ?

agapa7
Posty: 2
Rejestracja: 2019-06-06, 20:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: agapa7 » 2019-06-06, 20:57

Mam dość nietypowe pytanie. Na moich lekcjach matematyki w klasie V mam wspomaganie w postaci nauczyciela kontraktowego. Czy udział w takich lekcjach jako wspomaganie mogę opisać w punkcie dzielenie się wiedzą i doświadczeniami z innymi nauczycielami? W końcu ta nauczycielka obserwuje moje lekcje i na pewno też się uczy.

juka1981
Posty: 2
Rejestracja: 2019-06-16, 11:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: juka1981 » 2019-06-16, 14:54

Ja bym to wpisała, ale może należy dopytać dyrektora, później będzie to oceniał.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron