awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

MLODASZ210903
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-12, 19:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

awans na dyplomowanego

Postautor: MLODASZ210903 » 2009-04-15, 16:50

Witam Mam pytanie. skonczylam staz w maju 2007r. przed wejsciem nowej ustawy o awansie zawodowym. dopiero teraz zdecydowalam się na rozpoczecie postepowania kwalifikacynjego. czy robie teczke po nowemu?
pozdrawiam

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: hanamat » 2009-04-15, 17:23

Tak

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2009-04-15, 21:34

MLODASZ210903 pisze:przed wejsciem nowej ustawy o awansie zawodowym.

Ustawa się nie zmieniła - najwyżej rozporządzenie :lol:

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

awns na dyplomowanego...do kiedy teczke skladac?

Postautor: buzok » 2009-05-09, 22:31

Witam wszystkich mam male pytanie?
3 lata temu odbylem staz i mam ostatni termin do oddania dokumentow do kurtorium...
w zwiazku z tym ze slyszlem rozne opinie co do terminu zlozenia dokumentacji- jedni mowia ze mam czas do 31 maja a inni do konca czerwca...jak jest tak naprawde prawda...dziekuje za konkretna odpowiedz.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: krg54 » 2009-05-09, 23:41

Są dwie możliwości:
1 Jeśli wniosek z dokumentacją zostanie złożony do dnia 30 czerwca danego roku, wówczas decyzja o nadaniu lub odmowie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego musi być wydana do 31 sierpnia danego roku.
2. Jeśli wniosek z dokumentacją zostanie złożony do dnia 31 października, wówczas decyzja o nadaniu lub odmowie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego musi być wydana do 31 grudnia danego roku.
Z tego, co piszesz, wynika, że Ciebie dotyczy ta pierwsza możliwość. Oczywiście jest to termin ostateczny, ale Ty złożyć możesz wcześniej, bo pozostałe procedury masz już za sobą.

rybka234
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-07, 07:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: rybka234 » 2009-05-10, 09:49

mam pytanko w związku ze stazem na nauczyciela dyplomowanego, mój staż kończy sie dnia 31 maja, i chciałbym wiedzieć co dalej jakie obowiązują procedury?? do kiedy mam złożyć jakieś dokumenty i jakie to dokumenty?? prosze o rozjaśnienie bo znam wiele różnych opinii a niestety nie wiem jak postapić zgodnie z prawem???? prosze o wsparcie!!

diablok
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-04, 08:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: diablok » 2009-05-10, 19:12

a ja z innej beczki. Do kiedy trzeba złożyć sprawozdanie? Żyłam bowiem w słodkiej świadomości, że skoro kończę staż ostatniego maja, to nie muszę tego robić wcześniej. Moja dyrekcja natomiast powiadomiła mnie, że życzy sobie tydzień wcześniej. :cry:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: malgala » 2009-05-10, 19:20

diablok pisze:Moja dyrekcja natomiast powiadomiła mnie, że życzy sobie tydzień wcześniej.

Przed zakończeniem stażu sprawozdanie chce?
Po zakończeniu stażu nauczyciel zobowiązany jest do przedstawienia dyrektorowi szkoły sprawozdania z realizacji planu rozwoju w terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu.

Poczytaj http://www.literka.pl/awans-mianowany.html
Jest tam wszystko dokładnie opisane.

hanna.777
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-30, 22:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: hanna.777 » 2009-05-10, 19:23

Pracuję w dużym przedszkolu miejskim od września 2008 roku rozpoczęłam staz na n-la dyplomowanego. Mam prośbę czy ktoś może przesłać mi przykładowy plan rozwoju bo mam wątpliwości co do mojego przyjętego do realizacji.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: krg54 » 2009-05-10, 22:22

Do "rybka234" i "diablok":

Po zakończonym stażu w ciągu 30 dni składasz dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu zawodowego. Następnie dyrektor sporządza ocenę dorobku zawodowego za okres stażu – ma na to również 30 dni. Jeśli zgromadzisz wszystkie dokumenty i sporządzisz opisy i analizy, wówczas możesz teczkę czyli segregator / cienki , z możliwością wypinania poszczególnych części – z dźwigienką / dostarczyć do Kuratorium. I tak, jak pisałam wyżej w odpowiedzi, masz do wyboru dwa terminy:
1 Jeśli wniosek z dokumentacją zostanie złożony do dnia 30 czerwca danego roku, wówczas decyzja o nadaniu lub odmowie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego musi być wydana do 31 sierpnia danego roku.
2. Jeśli wniosek z dokumentacją zostanie złożony do dnia 31 października, wówczas decyzja o nadaniu lub odmowie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego musi być wydana do 31 grudnia danego roku.
Natomiast tzw. teczka od ubiegłego roku w niczym nie przypomina tych opasłych segregatorów sprzed lat. Nie dołączamy już żadnych zaświadczeń, poświadczeń, dyplomów, potwierdzeń, rozmaitych certyfikatów, scenariuszy i innej makulatury !!! Nie dołączamy też ani sprawozdania, ani oceny dorobku ! Teczka składa się jakoby z dwóch części – cz.I formalnej / dokumenty / i cz.II merytorycznej / opisy i analizy realizacji zadań /, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 listopada 2007 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli / z dnia 1grudnia 2004 r. / :
I Wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego
wraz z dokumentacją
1. Wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego
2. Poświadczone kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe
/ np. dyplom ukończenia studiów, akt nadania stopnia awansu zawodowego /- §9 ust.1 pkt 1 3. Zaświadczenie dyrektora szkoły zawierające informacje o : - §9 ust.1 pkt 2
d) wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz nauczanym przez niego przedmiocie lub rodzaju prowadzonych zajęć w dniu wydania zaświadczenia oraz w okresie odbywania stażu,
e) dacie zatwierdzenia planu rozwoju zawodowego nauczyciela,
f) dacie złożenia przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego,
d) uzyskanej przez nauczyciela ocenie dorobku zawodowego za okres stażu
oraz dacie jej dokonania
II Realizacja wymagań umożliwiających uzyskanie awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego
1. Opis i analiza realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 1 Rozporządzenia:
Uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły
2. Opis i analiza realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia:
Wykorzystywanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej
3. Opis i analiza realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 3 Rozporządzenia:
Umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, w tym przez prowadzenie otwartych zajęć w szczególności dla nauczycieli stażystów i nauczycieli kontraktowych, prowadzenie zajęć w ramach wewnątrz szkolnego doskonalenia zawodowego lub innych zajęć
4. Opis i analiza realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 4 a - f Rozporządzenia :
/ należy wybrać co najmniej trzy zadania /
5. Opis i analiza realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 5 Rozporządzenia:
Umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych lub innych, z uwzględnieniem specyfiki i rodzaju szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony
/ należy opisać i zanalizować dwa przypadki /

Wszelkie terminy wynikają z Rozporządzenia i nie mogą być naruszone, bo grozi to odrzuceniem teczki. To, że dyrektorka życzy sobie wcześniej sprawozdanie, to jest to jej i tylko jej wymysł. Chodzi jej zapewne o wcześniejsze zapoznanie się z jego treścią, bo na tej podstawie pisze ocenę. Niemniej jednak na sprawozdaniu nie może być wcześniejszej daty niż 31 maja!

diablok
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-04, 08:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: diablok » 2009-05-11, 21:26

krg54, dziękuję za pocieszenie, bo już myślałam, że mi się czytanie ze zrozumieniem przy końcu roku stępiło (zwłaszcza rozporządzeń wszelakich) :wink: !

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: marianka » 2009-05-11, 22:18

Zgodnie z dyspozycją przepisu art. 9c ust. 6 KN dyrektor szkoły (placówki) jest zobowiązany ustalić ocenę dorobku zawodowego nauczyciela w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia przez nauczyciela dorobku zawodowego za okres stażu.[/b]

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2009-05-11, 22:32

diablok pisze:życzy sobie tydzień wcześniej.

Ojej, to daj to sprawozdanie - nie ma o co kopii kruszyć. Może jakiś wcześniejszy urlop planuje czy co i boi się, że potem nie zdąży... :wink: Tylko data - na wszelki wypadek - powinna być właściwa.

rybka234
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-07, 07:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: rybka234 » 2009-05-12, 17:34

mam pytanie odnośnie paragrafu 8.2.2 f, czyli dotyczącego osiągnięć w pracy zawodowej, czy mozna w tym punkcie zawrzeć, wysokie osiągnięcie uczniów w zawodach sportowych , na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i rejonowym oraz czy można podać nominacje do plebiscytu w gazecie lokalnej (nominacja przyznana przez Urząd Gminy) po wysokich osiagnięciach jako trener, nauczyciel, opiekun Uczniowskiego Klubu Sportowego, oraz zajęcie III miejsca w tym plebiscycie? prosze o info z góry dzięki

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Mika71 » 2009-05-12, 19:29

rybka234 pisze:mam pytanie odnośnie paragrafu 8.2.2 f, czyli dotyczącego osiągnięć w pracy zawodowej, czy mozna w tym punkcie zawrzeć, wysokie osiągnięcie uczniów w zawodach sportowych , na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i rejonowym oraz czy można podać nominacje do plebiscytu w gazecie lokalnej (nominacja przyznana przez Urząd Gminy) po wysokich osiagnięciach jako trener, nauczyciel, opiekun Uczniowskiego Klubu Sportowego, oraz zajęcie III miejsca w tym plebiscycie? prosze o info z góry dzięki

To Ty sam decydujesz czym chcesz się pochwalić. Według mnie są to dość duże osiągnięcia (nie każdy może się takimi pochwalić!). Ja bym to tu ujęła. Życzę sukcesów w układaniu teczki! :D


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron