nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nataliao
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-06, 19:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: nataliao » 2009-11-15, 09:48

Witam,
okazuje się, że nauczycielka którą zastępuje wraca do szkoły od nowego semestru. We wrześniu rozpoczęłam staż na nauczyciela kontaktowego, umowę mam do 31 sierpnia 2010 ale niestety na zastępstwo. Chciałabym się upewnić po prostu, czy niestety bede musiała pprzerwać staż?? :( I czy moge ewentualnie kontynuować go w innej szkole?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: koma » 2009-11-15, 11:33

nataliao pisze:czy niestety bede musiała pprzerwać staż?? :( I czy moge ewentualnie kontynuować go w innej szkole?

Niestety, Twój staz będzie przerwany.
Natomiast jeżeli od 2 semestru podejmiesz pracę w innej szkole, będziesz mogła go kontynuować.

nataliao
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-06, 19:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: nataliao » 2009-11-15, 12:57

Dziekuję za szybka odpowiedź :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: edzia » 2009-11-16, 09:09

Niestety, stażu nie będziesz mogła kontynuować w innej szkole, gdyż przepisy o zaliczaniu stażu z poprzednich szkół dotyczą tylko nauczycieli kontraktowych i mianowanych:
Art. 9f.
2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.
A więc w nowej szkole musiałabyś zaczynać staż od początku. Przy umowie na zastępstwo musiałaś się niestety z tym liczyć.

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: bzyk » 2009-11-19, 07:02

W ogóle dziwne, że dostałaś umowę na zastępstwo na czas określony i do końca wakacji. Nauczycielka, którą zastępowałaś była w ciąży? Umowa powinna być na czas nieobecności nauczyciela...
Dziwne...

beatris
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-30, 20:48

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: beatris » 2009-12-11, 22:34

bzyk pisze:W ogóle dziwne, że dostałaś umowę na zastępstwo na czas określony i do końca wakacji. Nauczycielka, którą zastępowałaś była w ciąży? Umowa powinna być na czas nieobecności nauczyciela...
Dziwne...


Dokładnie! Wiem coś o tym, bo sama mam taką właśnie umowę. Rozpoczęłam, mimo wszystko, staż na nauczyciela mianowanego i już dowiedziałam się, że nauczycielka, którą zastępuję, wraca niebawem do pracy :( Trzy dni ma pani dyrektor na wypowiedzenie mi warunków umowy - życie... Nikt nie mówił, że będzie łatwo, nie?
Mam jednak to szczęście, że dyrektorka już kombinuje dla mnie jakieś godziny, żebym mogła ten swój staż dokończyć (tylko ten rok, w tej szkole). Rzadko spotyka się takich ludzi w obecnych czasach.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: partita400 » 2009-12-12, 14:49

beatris pisze:
bzyk pisze:W ogóle dziwne, że dostałaś umowę na zastępstwo na czas określony i do końca wakacji. Nauczycielka, którą zastępowałaś była w ciąży? Umowa powinna być na czas nieobecności nauczyciela...
Dziwne...


Dokładnie! Wiem coś o tym, bo sama mam taką właśnie umowę. Rozpoczęłam, mimo wszystko, staż na nauczyciela mianowanego i już dowiedziałam się, że nauczycielka, którą zastępuję, wraca niebawem do pracy :( Trzy dni ma pani dyrektor na wypowiedzenie mi warunków umowy - życie... Nikt nie mówił, że będzie łatwo, nie?
Mam jednak to szczęście, że dyrektorka już kombinuje dla mnie jakieś godziny, żebym mogła ten swój staż dokończyć (tylko ten rok, w tej szkole). Rzadko spotyka się takich ludzi w obecnych czasach.


Bardzo rzadko :shock: ...odp.na ostatnie zdanie :D

Awatar użytkownika
dwajork
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-29, 23:59
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: łódzkie

Re: nauczyciel wraca a ja robie staz co teraz??

Postautor: dwajork » 2010-03-12, 15:08

No i tak to jest. Ty idziesz w zastępstwo, potem urlop wychowawczy i pracuj se poltora roku, a potem patataj. Nauczycielk zaczynający prace, stażysta może zacząć staż i po 8 miesiącach pracy go skończyć bo Pani wraca z macierzyńskiego czy wychowawczego. Prawo chroni kobiety po porodzie ale o młodych nauczycielach nic. Nie rozumiem tego stażu w okresie nieprzerwanym przez rok czasu.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”