i co teraz?

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

i co teraz?

Postautor: alicjam_78 » 2010-05-02, 12:19

31 maja kończę staż na nauczyciela dyplomowanego.Jestem w trakcie pisania sprawozdania i idzie mi całkiem nieźle.Moje pytanie dotyczy pewnych zaniedbań z mojej strony,może ktoś będzie umiał mi pomóc z tego wybrnąć.Otóż jestem polonistą, ale mam ukończone studia podyplomowe z zakresu plastyki i muzyki i od września ubiegłego roku (2009) powierzono mi,poza nauczaniem języka polskiego, również nauczanie plastyki i prowadzenie zajęć artystycznych.I tu pojawiają się schody.Kompletnie zapomniałam dać dyrektorce do zatwierdzenia aneks do planu rozwoju w związku z nowymi obowiązkami.Wyleciało mi z głowy i już.Jak to teraz rozegrać,żeby dyrektorka mnie nie zjadła na surowo?Dodam,że jest bardzo konserwatywna i nieugięta.Pomóżcie!

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: i co teraz?

Postautor: alicjam_78 » 2010-05-02, 16:02

Pomóżcie,dobrzy ludzie!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: i co teraz?

Postautor: agadanuta » 2010-05-02, 17:21

Ale przecież awansować możesz tylko jako nauczyciel polonista. Nie musisz wspominać o tym, ze uczysz czegoś tam innego. Chyba, że masz tam naprawdę coś, co jest niezbędne, do udowodnienia spełniania wymagań. Jeśli jednak spełniasz wszsytko jako nauczyciel polonista, to wystarczy ten plan bez aneksu.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: i co teraz?

Postautor: hanamat » 2010-05-02, 19:51

Agadanuta ma rację, a do tego mozesz spokojnie w sprawozdaniu do dyrektora i w dokumentacji na komisję opisać dzialania, których się podejmowałaś, :roll: a nie było ich w planie rozwoju...to jest duży atut dla ciebie, że zrealizowałaś coś ponad zadania z planu rozwoju i żaden aneks nie jest potrzebny. :roll:

alicjam_78
Posty: 52
Rejestracja: 2008-09-16, 20:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: i co teraz?

Postautor: alicjam_78 » 2010-05-05, 06:55

Ale ja tego nie robiłam,jakby to powiedzieć,...z własnej woli,bo tak sobie wymyśliłam.To dyrekcja powierzyła mi nowe obowiązki i myślę,że powinnam uzupełnić plan rozwoju o nowe działania.Jeśli robię coś poza moimi obowiązkami sama z siebie,np.przygotowuję uczniów,jako polonista,do konkursu wiedzy pożarniczej,to wtedy jest to atut do opisania w sprawozdaniu, a tak -wydaje mi się,że jest to mój obowiązek.Może uda mi się jakoś przemycić informacje bez aneksu.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”