AWANS a urlop macierzyński

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kollins
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-26, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: kollins » 2010-05-30, 15:26

Edziu,
nie chodziło mi o jakieś urządzanie się ani o dostawanie czegoś czego mi się nie należy,

rozumiem że staż przesuwa się o urlop macierzyński,
i rozumiem że przesuwa się o nieobecność dłuższą niż miesiąc,

teraz wiem, że moje zwolnienie było tylko kolejnym papierkiem,


gdybym po poinformowaniu pracodawcy o tym że jestem w ciąży dostała taką informację,
miałabym przynajmniej świadomość mojej sytuacji,
gdybym dostała ją wtedy a nie teraz,

chodzi mi tylko i wyłącznie o termin otrzymania takiej informacji,
czy to tak wiele?,

ja pytałam w szkole o mój staż i zapewniono mnie błędnie, tylko o przesunięciu o macierzyński,
można było powiedzieć:
nie wiem,
to nie nasz problem,
sama sobie poszukaj,
sama wszystkiego pilnuj,
taka postawa byłaby dla mnie impulsem do samodzielnego działania,

miałabym teraz jak to nazywasz "żal" do siebie i nie zawracałabym Wam głowy na forum

ps.
uważam, że pewne rzeczy można sobie jednak zaplanować ( nawet trzymając się przepisów)
pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: edzia » 2010-05-30, 15:56

kollins pisze:gdybym po poinformowaniu pracodawcy o tym że jestem w ciąży dostała taką informację
Nie no, ty naprawdę oczekiwałaś od pracodawcy, że po otrzymaniu twojego zwolnienia lekarskiego poinformuje cię w szczegółach o wszystkich konsekwencjach i przywilejach, o tym, jak to wpłynie na awans, jak naliczą z tego tytułu zarobki? Może jeszcze, jak to wpłynie na twoją przyszłą emeryturę (bo przecież wpłynie - też za kilkadziesiąt lat będziesz mieć o to żal do pracodawcy, że ci wtedy nie powiedział?)??? :shock:

Halo, halo! Proszę się obudzić, DOROSŁOŚĆ nadeszła! ;)

można było powiedzieć:
nie wiem
Jeśli ktoś myśli, że wie, to nie powie, że nie wie. ;) Ja też udzieliłam komuś kilka razy złej rady, bo myślałam, że wiem. ;)

uważam, że pewne rzeczy można sobie jednak zaplanować ( nawet trzymając się przepisów)
Nie przesadzaj. Ciesz się zdrowym dzieckiem, ciesz się tym, że masz pracę. Nie przeliczaj wszystkiego na pieniądze. Powiedz sobie: trudno, następnym razem będę mądrzejsza. :)

asiawlod
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 23:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: asiawlod » 2010-08-01, 23:57

Witam, bardzo proszę o poradę!
Myślałam ,że już nie uda mi się skończyć mojego awansu zawodowego ale może jest nadzieja...
Staż na nauczyciela mianowanego kończył mi się 31 maja 2009r.
Od 29 maja 09r.( 6 m-c ciązy)do dnia porodu byłam na zwolnieniu. Córkę urodziłam 6 września 2009r i od tego dnia byłam na urlopie macierzyńskim do 07 lutego2010 r.+42 dni za urlop (wakacje 2009).
Od 21 marca do końca roku szkolnego byłam na zwolnieniu lekarskim.
Czy w związku z taką ilością wolnego mam możliwość dokończenia stażu wydłużając go o liczbę nieobecnych dni (jeśli tak to ile?),czy muszę jednak cały staż zacząć od nowa?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: edzia » 2010-08-02, 22:55

asiawlod pisze:Staż na nauczyciela mianowanego kończył mi się 31 maja 2009r.
Od 29 maja 09r.( 6 m-c ciązy)do dnia porodu byłam na zwolnieniu.
Czy ty aby na pewno nie pomyliłaś dat? Jeśli dobrze (i wszystko, co istotne) tu napisałaś, to przecież staż masz już ukończony. Te trzy dni chcesz odrabiać? Nie trzeba.

Tylko czemu do 30 czerwca nie złożyłaś teczki do gminy/starostwa z wnioskiem o postępowanie egzaminacyjne? Złóż - teraz to już przypilnuj sobie, by do końca października złożyć. Oczywiście wcześniej - już nawet teraz, bo jest lekko po terminie - sprawozdanie do dyrektora szkoły + projekt oceny dorobku zawodowego opiekuna stażu + ocena dyrektora.

asiawlod
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 23:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: asiawlod » 2010-08-23, 09:02

Serdecznie dziękuję za poradę!!!
Mam jeszcze PYTANIE:czy jeśli pójdę na rok na urlop wychowawczy to mogę stawać przed komisją egzaminacyjną?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: malgala » 2010-08-23, 10:28

asiawlod pisze:czy jeśli pójdę na rok na urlop wychowawczy to mogę stawać przed komisją egzaminacyjną?

Tak, możesz.

asiawlod
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 23:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: asiawlod » 2010-08-23, 22:10

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA RADY :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam.

asiawlod
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 23:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: asiawlod » 2010-08-30, 22:01

Niestety mimo dobrych rad nie udało mi się nic zrobić w mojej sprawie :(

Dyrektor powiedział,że skonsultuje się w mojej sprawie i czekam na odpowiedż drugi tydzień....
po osobistej konsultacji w Wydziale Edukacji powiedziano mi,że przeoczyłam datę 7.02 2010, czyli powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Powinnam podobno do 10.02
2010 złożyć sprawozdanie ze stażu a potem wymagane dokumenty w Wydziale
Edukacji. I w zaistniałej sytuacji niestety nie moge dokończyć stażu. Argumentem podobno jest to ,że okres nieobecności w pracy jest dłuższy niż rok (art.9d ust. 5 K N-la).

Tylko, że ja staż ukonczyłam jeszcze przed porodem!!! Pózniej byłam na macierzyńskim, zaległym urlopie i zwolnieniu lekarskim !!!!! DOKŁADNIE TAK JAK OPISAŁAM TO W POPRZEDNIM POŚCIE.Myślałam,że będę musiała tylko odpracować zwolnienie. MNIC Z TEGO NIE ROZUMIEM!!!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: edzia » 2010-08-30, 22:15

asiawlod, niczego nie musisz odpracowywać, staż masz ukończony. Jednak sprawozdanie powinnaś napisać już wtedy na urlopie uzupełniającym.

Prawo jednak nie przewiduje żadnych skutków za niezłożenie sprawozdania, więc, jak pisałam wyżej, złóż je teraz i czekaj na ocenę dorobku zawodowego za okres stażu bądź na pisemną odmowę ustalenia tej oceny.

Art. 9d ust. 5 KN nie ma tu zastosowania, bo masz staż już ukończony.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: Yoka » 2010-08-31, 13:47

ale nie bardzo rozumiem, czemu nie złożyłaś sprawozdania zaraz po 31 maja 2009? Przecież L4 nie blokuje możliwości pójścia na egzamin. I zastanawiam się, czy nie jest już za późno, bo to n-l kończący staż na dyplomowanego ma 3 lata na złożenie dokumentów, a mianowany powinien złożyć albo do 30 czerwca w organie prowadzącym, albo do 31 października w roku, w którym skończył staż.
Chyba, że źle czytam w rozporządzeniu.

asiawlod
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 23:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: asiawlod » 2010-09-01, 22:03

31 maja 2009 r byłam w 6 miesiącu ciąży i nieczułam się najlepiej. Pracowałam do 29 maja 2009 r. żeby dokończyć staż i to był chyba mój błąd, teraz odpracowałabym co bym musiała i już!
Dziecko urodziłam 6 września 2009 r. i szczerze powiedziawszy nie miałam głowy do dokumentów ( tym bardziej ,że mam jeszcze jedno dziecko w domu).

asiawlod
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-01, 23:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: asiawlod » 2010-09-01, 22:09

... a 30 czerwca 2009 r. byłam w 7 m-cu ciąży ( miałam latać z dokumentami?), a 31 pażdziernika moja córka miała niecałe 2 miesiące !!! Kiedy miałam zebrać i dostarczać dokumenty? Paranoja!

gosiazaj
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-13, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: gosiazaj » 2010-09-13, 12:13

Witam,
bardzo proszę o pomoc.Po przeczytaniu tego forum zdałam sobie sprawę jak bardzo nie mam pojęcia o tych wszystkich przepisach.

16.08.2008 urodziłam córeczkę.Przed porodem byłam na ciągłym L4 od 22.06. Po porodzie byłam oczywiście na macierzyńskim i na urlopie wypoczynkowym.W czerwcu 2010 powinnam kończyć staż na mianowanego ale został mi on wydłużony o odpowiedzi okres. Proszę mi pomów w wyliczeniach i napisać o jaki okres powinien on być wydłużony i w takim razie kiedy będę miała egzamin. Rozumiem,że egzaminów nie przeprowadza się w styczniu ani w lutym więc czy przez macierzyński będę miała egzamin aż rok później?

whiteeye
Posty: 74
Rejestracja: 2007-05-11, 22:01

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: whiteeye » 2010-10-21, 10:52

Witam.
Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim (do 19 listopada) a później odbieram zaległy wypoczynkowy (do 31 grudnia). Czy mogłam z dniem 1 września rozpocząć staż na mianowanie?? Złożyłam wymagane dokumenty ale dostałam odmowę. Z tego co czytałam na forum mogłam zacząć ten staż, ale chciałabym się upewnić i co ewentualnie powinnam w tej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za porady.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: AWANS a urlop macierzyński

Postautor: Yoka » 2010-10-21, 11:46

do egzaminu można przystąpić, ale staż zacząć w tej sytuacji, to chyba niemożliwe.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”