Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nova
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-27, 22:20

Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: nova » 2007-08-27, 22:26

Witam, otrzymałam propozycję pracy jako nauczyciel stażysta. Kłopot w tym, iż szkoła która chce mnie zatrudnić znajduje się w innej (odległej o 30km) miejscowości -> sporą część pensji pożrą wydatki związane z dojazdami.
Orientujecie się może czy, jeśli w trakcie roku szkolnego znajdę pracę nieco bliżej, istnieje możliwość przeniesienia się z zachowaniem ciągłości stażu?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 2014-08-19, 22:33 przez nova, łącznie zmieniany 1 raz.

mika
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-21, 00:20

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: mika » 2007-08-27, 23:14

Witaj:D
Ja zaczynam swoja pierwsza prace od wrzesnia, caly etat ale tylko pol roku. Takze mialam watpliwosci cy bede mogla zaczac staz. Dyrektor wyjasnil mi, ze jesli nie ma przerwy w zatrudnieniu, czyli jest ciaglosc pracy, bez ani jednego dnia przerwy, to bez problemow mozliwe jest kontynulowanie stazu. Tak wiec, jesli w Twoim wypadku bedziesz sie ewentualnie przenosic, mysle, ze procerury sa takie same.
Pozdrawiam!!

kocurek
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-23, 22:08

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: kocurek » 2007-08-28, 22:21

Witam!!! Ja przenosiłam swój staż na nauczyciela kontraktowego w ciągu roku szkolnego. Ze szkoły podstawowej do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ,z przyczyn losowych . Obyło sie bez problemów musiałam tylko opracować aneks do planu rozwoju zawodowego odnoszący sie do realiów szkoły specjalnej. W teczce którą składałam miałam dokumenty z obu szkół . Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!!

aleksandra16
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-19, 20:04

zmiana szkoły a staż

Postautor: aleksandra16 » 2007-11-19, 20:12

Witam, czy ktoś sie orientuje czy można kontynuuować staż w innej szkole? Krótko o mojej sytuacji. W poprzednim roku skonczylam studia , pracowalam w dwóch szkolach w jednej na polroczne zastepstwo (25 godzin)i tam nie moglam zrobic stazu bo było to tylko pol roku a w drugiej cały rok ale 8 godzin (zabrakło mi 1 godz. do odbycia stazu). W tym roku rozpoczelam staz, ale w trakcie roku szkolnego (przed 2 tygodniami)pojawiła sie bardzo atrakcyjna oferta pracy (od 1 grudnia 2007). Musze z niej skorzystac, ponwaz szkola, w ktorej obecnie pracuje bedzie w nast. roku likwidowama. Dyrktor szkoły juz wie, wyraził zgodne rozwiazania umowy za porozumieniem stron, tylko teraz jak to ze stazem. Opinie sa podzielone. Niektorzy mówia ze zachowuje ciaglosc pracy wiec nie ma zadego problemu z przeniesieniem ( tylko zrobie aneks do mojego planu rozwoju zawodowego), a niektorzy ze tego nie wolno zrobic (zabrania prawo). W internecie wyczytlama ze niektorym faktycznie sie to udało. Czy ktos mial podobna sytuacje? A moze ktos wie do jakich instytucji moge sie zwrocic z prosba o szybka pomoc w tej sprawie
Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-19, 20:29

a o staż na jaki stopień chodzi?

aleksandra16
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-19, 20:04

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: aleksandra16 » 2007-11-19, 20:42

o pierwszy stopień- nauczyciel stażysta na kontraktowego

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-19, 21:11

stażysta nie może niestety kontynuować stażu w innej szkole gdyż przepis mówi tak
Art. 9f ust. 2. KN
Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.


przepis nie wymienia stażysty zatem ten nauczyciel nie może kontynuować stażu w innej szkole. Musi go rozpocząć i zakończyć w tej samej placówce

aleksandra16
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-19, 20:04

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: aleksandra16 » 2007-11-19, 21:26

dziekuje za odpoiwedź
tego sie obawialam ... :( drugi rok w plecy ... , ale cóz ....
tylko nie rozumiem jednego... istnieja osoby, którym sie udało )podobno) Czy moge jeszcze próbować w kuratoriach, czy moze gdzies jeszcze?... czy to dzialanie pozbawione sensu ... ?
pozdrawiam

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-19, 21:46

KO tu nic nie pomoże bo jest KN

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

ZMIANA MIEJSCA STAŻU

Postautor: grey_wolf2 » 2007-12-21, 22:02

Mam pytanie związane ze stażem. Odrabiam staż na mianowanie, pracuję w dwóch szkołach a plan rozwoju złożyłam w jednej z nich. Czy możliwe jest przeniesienie odrabiania stazu do tej drugiej szkoły?W tej pierwszej współpraca z dyrektorem jest bardzo trudna, czasami wręcz nie do zniesienia i zależałoby mi żeby przenieść staż. A jeśli okaże się to niemożliwe to chyba się zwolnię z tej szkoły.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: ZMIANA MIEJSCA STAŻU

Postautor: Jethro Tull » 2007-12-21, 22:35

stażu nie można przenieść, chyba że przestaje się pracować w danej szkole i podejmuje zatrudnienie i innej.

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: grey_wolf2 » 2007-12-22, 20:42

tak myślałam... dzięki za odpowiedź
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: eldog » 2007-12-23, 09:46

Ale pamiętaj, że zwolnienie z jednej pracy w szkole, w której robisz staż powoduje wystąpienie do dyrekcji o dokonanie oceny za okres trwania stażu i dopiero wtedy możesz kontynuować staż w drugiej szkole spełniając określone warunki, zatrudnienie na co najmniej pół etatu, odpowiednie kwalifikacje, złożenie wniosku o kontynuowanie stażu wraz z planem rozwoju zawodowego, dołączyć musisz też ocenę za okres trwania stażu, potem tylko zatwierdzenie przez nową dyrekcję planu rozwoju zawodowego i pozostaje kontynuowanie stażu, czy masz pewność skoro współpraca jest trudna z obecną dyrekcją, że wystawi Ci pozytywną ocenę za okres trwania stażu?
Niestety nie możesz przenieść stażu do innej szkoły, czy warto zwalniać się z jednej szkoły? Jeżeli faktycznie byłabyś zdeterminowana i współpraca nie układałaby się najlepiej to musiałabyś podać ważny powód zwolnienia z pracy żeby nie drażnić obecnej dyrekcji i liczyć na pozytywna ocenę za okres trwania stażu! Pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

sara80
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-19, 23:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

Przejście nauczyciela przedszkola do szkoły a stopień awansu

Postautor: sara80 » 2009-06-01, 21:18

!!!Proszę o pomoc wszystkich, którzy się na tym znają!!!

Czy stopień awansu nauczyciela zatrudnionego na czas określony w przedszkolu (kontraktowy) będzie respektowany w przypadku zmiany miejsca pracy na szkołę, czyli inny szczebel edukacji, czy może wszystko przepada i należy cały awans zaczynać od początku???

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Awans zawodowy a zmiana miejsca pracy (szkoły)

Postautor: krg54 » 2009-06-02, 23:52

Stopień awansu zawodowego jest zdobywany jednorazowo i definitywnie. Nic nigdy nie przepada, nie dezaktualizuje się i jest aktualny w każdym typie placówki oświatowej!


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”