Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kawa81
Posty: 30
Rejestracja: 2013-07-15, 15:38
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kawa81 » 2013-08-08, 10:08

egzamin miałam w ubiegłym tygodniu, o czym zaraz poinformowałam i podałam moje pytania. Ale chciałam się z wami podzielić tym, jak mi trudno było:( No, już po wszystkim, pora zapomnieć ;)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-08, 10:33

To dobrze myślałam :) Upały wpływają na moje lenistwo.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
oliweczkaS
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-05, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Przyroda
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: oliweczkaS » 2013-08-08, 11:16

Gratuluję nowo mianowanym.
Kawa 81 nie zazdroszczę sytuacji na egzaminie, faktycznie musiałaś czuć się niekomfortowo. Dyrektor własnej szkoły właśnie powinien wspierać i stać za swoim nauczycielem murem. Ale grunt, że dałaś radę. Gratuluję:)
Oliwia- mama Zuzanny i Błażeja. Żona Darka.
Nauczyciel, jeszcze nie narzekający na pracę :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-08, 14:12

Gredzia, odbierz maile. Służę osobistym wsparcie na egzaminie :) Wakacje to i wycieczka wskazana :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

10_01
Posty: 43
Rejestracja: 2009-05-13, 20:11
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: 10_01 » 2013-08-08, 15:35

Kawa81 moje gratulacje.
Muszę Wam się pochwalić, że też już jestem po egzaminie :D
Stres jest, nie da się ukryć i po egzaminie jeszcze długo nie mogłam dojść do siebie, ale mam to już z głowy i z tego cieszę się najbardziej.
Dobrze rozumiem Kawa81. Byłam w podobnej sytuacji. Mnie też dyrektor nie wspierał, wręcz odwrotnie. Zadał mi najtrudniejsze pytanie. Dotyczyło, jak dwa wcześniejsze, form dokształcania, ale było bardzo obszerne i na pomyślenie. Wiem od koleżanek, które zdawały we wcześniejszych latach, że im odmówił zadania pytania.
Tak, jak wspomniałam, pytania dotyczyły form dokształcania, ale nie umiem ich przytoczyć.
Faktycznie, pytania są z prezentacji, ale coś Wam muszę napisać. Komisja egzaminacyjna powinna zadawać pytania z różnych dziedzin, a nie skupiać się na jednej., tak jak w moim przypadku. Szczególnie, kiedy egzamin zdaje n-l matematyki, który wiadomo, bazuje na konkretach i nie potrafi, jak humanista pięknie mówić. Nie chcę tutaj nikogo urazić, w tym siebie :), bo nie mam problemów z wypowiedzią, ale chyba rozumiecie, co chcę przez to napisać.
Przepraszam, ale musiałam to napisać :)
Życzę powodzenia wszystkim przygotowującym się do egzaminu i dużo ciekawszych pytań, niż ja miałam.
Aha, dziękuję za wszystko. Cieszę się, że mogłam liczyć na Waszą pomoc.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2013-08-08, 15:42

Obrazek

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Andulencja » 2013-08-08, 15:45

10_01, gratuluję awansu!

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-08, 16:16

Obrazek
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

xena13
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-24, 17:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xena13 » 2013-08-08, 18:37

m@ciej pisze:
xena13 pisze:2. Jaki mam system oceniania, czy trzymam się sztywno kryteriów, czy jestem elastyczna, z czego to wynika?


Mogłabyś w jednym zdaniu napisać co ujęłaś w odp. na to pytanie. Niby wszystko jasne, ale mam już taki mętlik w głowie, a egzamin 12 sierpnia, wszystko mi się już miesza. Bardzo proszę. Dziękuję wszystkim za pomoc.


W przypadku tego pytania bardziej rozmawiałam z panią ekspert, niż referowałam odpowiedź. Powiedziałam, że oceniam elastycznie, dostosowując ocenę do możliwości ucznia. W przypadku najsłabszych biorę pod uwagę wkład pracy, bo te 3 słowa mogą być maksimum możliwości danego dziecka, a dla niego i to już sukces. Od uczniów dobrych wymagam więcej, bo w ten sposób mogą się rozwijać.

Padło jeszcze pytanie o szóstki i jedynki na semestr. Szóstki nigdy nie postawiłam, bo wiedza musi być ponad program, a u mnie takich osób nie ma. Nawet 5 stawiam może jedną na wszystkie klasy i to od wielkiego święta. Mam beznadziejnie słabych uczniów, ale takie jest środowisko. Dlatego więcej stawiam dopuszczających i niedostatecznych.

Co myślę o drugoroczności? Ma sens tylko wtedy, gdy uczeń ma możliwość przez kolejny rok opanować materiał. Jeżeli jest beznadziejnie słaby, nie ma sensu zostawianie go.

No, to chyba wyczerpująco :D

xena13
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-24, 17:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xena13 » 2013-08-08, 18:40

A moja pani dyrektor była obrażona, bo musiała przerwać urlop. W związku z tym przez całą moją prezentację gadała z przedstawicielem związków... Ale na szczęście pytania nie zadała, bo - cytując: ,,Po co, przecież my się świetnie znamy i wiemy, jak kto pracuje i co umie". Po wszystkim podała mi rękę burcząc gratulacje i wyszła... Fajny klimat! Oprócz jej zachowania komisja była cudowna, wszyscy się uśmiechali, byli życzliwi... Ale niesmak został...

malfi
Posty: 14
Rejestracja: 2010-08-29, 09:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malfi » 2013-08-08, 22:43

oliweczkaS pisze:Malfi mam pytanie jakim cudem masz 22 lata i już robisz mianowanie? Przecież jeszcze nie skończyłaś studiów?


Logowałam się na tym forum dawno temu i podałam jakąś datę bez przywiązywania do tego wagi. Sama się zdziwiłam, jak weszłam tu ostatnio i zobaczyłam ten wiek. Niestety mam 10 lat więcej ;(

Ale do rzeczy! Egzamin za 2 tygodnie, a ja na razie opanowałam jedynie kartę, za to chyba dość dobrze i szczegółowo. Teraz zabieram się za ustawę o systemie oświaty. Powiedzcie, czego jeszcze się uczyć? Mam potworny mętlik w głowie. Setki rozporządzeń, z których nie wiadomo co wybrać. Proszę, poradźcie, co jest najważniejsze i na czym należy się skupić.

hatsumi
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-21, 13:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: hatsumi » 2013-08-08, 23:59

Witam w grupie awansujących zawodowo. Przede mną egzamin 19 sierpnia i jestem tu po wsparcie, oczywiście w obie strony. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-09, 07:34

Witaj hatsumi
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Gredzia
Posty: 36
Rejestracja: 2011-01-24, 23:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Gredzia » 2013-08-09, 08:31

ejwa pisze:Pytaniami też się nie przerażaj, będzie dobrze. Trzymamy kciuki.


Dzięki, tak właśnie myślałam o czymś takim broszurkowym. Myślę nad tym intesnywnie:)

Gredzia
Posty: 36
Rejestracja: 2011-01-24, 23:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Gredzia » 2013-08-09, 08:39

Linczerka, DZIĘKI, już zaglądam i zaczytuję się.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”