Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Gredzia
Posty: 36
Rejestracja: 2011-01-24, 23:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Gredzia » 2013-08-11, 19:40

Witajcie!
Na kilka dni stanęłam z nauką. Już nie wiem, w co ręce wsadzić. Mam mętlik.
Co gorsza autoprezentacja dalej nie zrobiona. Pomysł posterowy bardzo mi się podoba. Zatanawiam się czy na wszytko miałabym taką graficzną "wklejkę".
Gorsze jest chyba to, że nie mam takich spektakularnych sukcesów, o których czytam w niektórych prezentacjach. Pracuję solidnie, bardzo się staram, ale czytając prezentacje w necie stwierdzam, że ze mnie szara myszka:)
I mam jeszcze pytanie techniczne co do posterów: Baza pod wklejki" to arkusz A2 ?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-11, 19:51

Gredzia, jak myślisz o tym, to zrób sobie takie postery i zrób z tego portfolio. Mniej pracy i efektowne. Po co zadawać sobie roboty?
I mam jeszcze pytanie techniczne co do posterów: Baza pod wklejki" to arkusz A2 ?

A tego nie wiem, robiłam w programie graficznym. Trzeba spróbować. :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

mirkac
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-10, 15:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: mirkac » 2013-08-12, 11:35

monia30 pisze:Tak, mówili, żeby ćwiczyć do lustra ze stoperem w ręku :D Ja mam notatki na 7,5 strony 14-tką :shock: Stwierdziłam, że muszę je mieć pomimo dość szczegółowej prezentacji, bo będę rozszerzać co ciekawsze rzeczy i na razie wychodzi mi 19-23min :shock: Ale w stresie lecę jak katarynka, bo się boję, że coś pominę, więc może będzie lepiej czasowo :?


zrobiłam dzisiaj próbę i mówiłam równo 20 minut:) co prawda przy jednym slajdzie wspomnę, że mogłabym o tym (ocenianie kształtujące) jeszcze długo mówić ;) liczę na to, że komisja "podchwyci" i zada mi pytania właśnie dot. ok

monia30
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-05, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: monia30 » 2013-08-12, 12:15

No, jutro o tej porze będę się "produkować" :(
Opracowałam sobie przykłady pytań z mojej prezentacji, jeśli padną-będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-12, 12:30

Będzie dobrze, trzymam jutro kciuki.
A po egzaminie prędziutko tu i melduj :))
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Melizabeth » 2013-08-12, 14:19

Ja też będę trzymać kciuki! Powodzenia :)

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: tecumseh » 2013-08-12, 20:35

@all

Wszyscy szanowni forowicze, mam prośbę, gdzieś tu ktoś wspominal o pytaniach i odpowiedziach, które pojawiają się bardzo często na egzaminie (jakaś lista), mógłby mi ktoś wyslać jakieś materiały na ten temat na gregorGR@interia.pl

Mam pod koniec sierpnia egzamin i problem jest taki, że mam nową pracę niezwiązaną ze szkołą wymagającą dużo zaangażowania i szkoleń, kurs inglisza i tysiące nowych spraw (bo przeprowadzka itd)
Obawiam się więc, że będę miał bardzo poważny problem ze znalezieniem czasu na nauke do tego egzaminu, a na pewno na wyszukiwanie informacji w gąszczu netu:) (Więc proszę mi nie pisać, że coś było na forum, bo na razie niestety nie mam czasu przeszukać, chyba że ktoś jest tak dobry, że podrzuci link do czegoś)

Mam dodatkowe pytanie do osób, które mają egzamin za sobą (tylko pliis o szczere odpowiedzi), ile zajęło wam czasu przygotowanie się do egzaminu (te zagadnienia prawne szczególnie, bo inne no to jakoś sie orientuję i przez 3 lata wiem, co robiłem i doświadczeń też mam dużo w różnych szkołach i ile czasu zrobienie prezentacji.
Bo ja niestety obawiam się (choć niby egzamin mam dopiero 29 sierpnia), że z powodu pracy i innych obowiązków na naukę tak naprawdę mam 2,5 dnia oraz popołudnia i wieczory (ale tu się pojawia kwestia zmęczenia, lenistwa, kursu angielskiego i dokształcania do pracy)

Pozdrawiam i proszę o jakieś wspierające maile:)

P.S. Jak jakiś językowiec miał niedawno egzamin, a nie pisał w tym wątku o pytaniach, to prosiłbym o przykłady pytań.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Andulencja » 2013-08-12, 20:48

tecumseh pisze:Jak jakiś językowiec miał niedawno egzamin, a nie pisał w tym wątku o pytaniach, to prosiłbym o przykłady pytań.
pisał, pisał, i to szczegółowo. W tym wątku oczywiście 8) (myślę o sobie)

tecumseh pisze:ile zajęło wam czasu przygotowanie się do egzaminu
głównie była to nauka autoprezentacji. Według jakiegoś planu. Bo jak już ktoś pisał, mieć gadane nie wystarczy.
To ma być przygotowany speach, zazwyczaj 10-15 minut.
Jak można zauważyć 90% pytań dotyczy właśnie tego co zostało powiedziane w prezentacji.
Mi przygotowanie gadania zajęło kilka dni. Za każdym razem coś skracałam, przestawiałam, aby było łatwiej na egzaminie i nie dać się zagiąć.
Bałam się tych pytań z prawa oświatowego, to w czasie prezentacji mówiłam, że zapoznaję się z przepisami na bieżąco, że śledzę zmiany na stronach... a nawet wczoraj przeczytałam o projekcie zmian KN :wink: I tym się obroniłam
A pytania? - Znajdź chwilę i przejrzyj jednak wątek, znajdziesz i poszukiwane pytania (tych popularnych) oraz całą masę tegorocznych pytań i odpowiedzi.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-12, 21:56

tecumseh rozbroiłeś mnie :mrgreen:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

xscarlettx
Posty: 21
Rejestracja: 2013-08-12, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xscarlettx » 2013-08-12, 23:59

Witam! za tydzień mam egzamin a w stresie żyje od dnia złożenia wniosku :( opracowałam sobie odpowiedzi na pytania krążące w internecie i myślę że z większością jakoś dam radę bo właściwie wynikają ze sprawozdania i pracy w szkole :) ale boję się że nie zrozumiem pytań zadawanych mi przez komisję :( zacznę krążyć wokół tematu i co....? wiem że mój dyrektor nie lubi zbytniego lania wody właśnie w tej części egzaminu. Jestem też w podobnej sytuacji jak jedna z obecnych na forum dziewczyn tzn otrzymałam wypowiedzenie aczkolwiek mam ustne zapewnienie dyrektora ( jest słowny) i jestem ujęta w arkuszu na 2013/2014 na jakieś 11godz być może będzie więcej - mimo wszystko jest to dodatkowy stres. Wiem że dyrektor nie zada mi żadnego pytania i wiem też że będzie raczej wsparciem.
Mam też pytanie odnośnie autoprezentacji dorobku zawodowego- przygotowałam prezentacje w PP już kilkakrotnie ją "próbowała" i zajmowała mi za dużo czasu ok 30 min a wiem że będę musiała zmieścić się w 15 góra 20 min; no więc skróciłam ją-w każdym wymogu przedstawię tylko po 2-3 zrealizowane zadania. mam pytanie czy inne których nie omówię mam też umieścić w prezentacji czy tak jak sobie zaplanowałam rzucić hasło że to tylko kilka wybranych przeze mnie działań. Nastawiona też jestem na przedstawienie głownie sposobu realizacji danego zadania i tego co to dało mnie i moim uczniom. Chyba dobrze to rozumuję. Mózg ogólnie już paruje a za tydz o tej porze chyba bez stoperanu się nie obejdzie :/
z góry dzięki za pomoc i przepraszam że o ttakiej porze tak dużo piszę :P

xscarlettx
Posty: 21
Rejestracja: 2013-08-12, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xscarlettx » 2013-08-13, 00:07

oj wysłało się aż 3 razy sorrki :) ale chyba mój komputer nie daje rady tak jak właścicielka :)

monia30
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-05, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: monia30 » 2013-08-13, 07:14

xscarlettx witaj! Po prostu pomiń błąd jak dodasz wiadomość :D oj, doskonale Cię rozumiem, za 5 godzin moja "egzekucja" :shock: Czuję lekki stresik a jeszcze muszę poćwiczyć prezentację bo daleko jej do ideału :? Ja też skracałam i prezentację i mowę, zobaczymy jak wyjdzie "w praniu." Bądź dobrej myśli, skoro jak piszesz dyrektor jest z tych wspierających, myślę, że będzie czuwał nad Twoją wypowiedzią :)
Stoperan to niezły pomysł również w moim przypadku :mrgreen:
Dzięki dziewczyny za wsparcie-trzymajcie kciuki!!!

mirkac
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-10, 15:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: mirkac » 2013-08-13, 07:46

monia30 ja już nic nie ćwiczę, a stres już się udziela. Chcę być już po. Trzymam kciuki za Ciebie :) Dajemy dzisiaj radę!

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-13, 08:02

xscarlettx witaj :D
xscarlettx pisze:w każdym wymogu przedstawię tylko po 2-3 zrealizowane zadania

Błąd, na prezentacji wymień wszystkie, ale nie wszystkie musisz omawiać ze szczegółami.
xscarlettx pisze:przepraszam że o ttakiej porze tak dużo piszę

Pisz o każdej porze dnia i nocy.
Będzie dobrze!
mirkac pisze: Dajemy dzisiaj radę!

Dacie radę!
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2013-08-13, 08:21

Dacie radę.
Dla dodania otuchy trzymam kciuki.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”