Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ludolfin@
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-20, 11:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: ludolfin@ » 2013-08-14, 10:58

magdalenasłapa pisze:Chwalić się kochani :mrgreen: , chwalić, bo jak się sami nie pochwalimy, to nikt tego nie dostrzeże :wink: Mówić co się najlepiej zrobiło, jakie laury zebrało. Trzymam kciuki i życzę wszystkim POWODZENIA :lol:


Dokładnie. Popieram w całej rozciągłości.
Jakoś tak jesteśmy przyzwyczajeni, żeby nie mówić, co nam się udało. Miałam tak samo. Dopiero po kilku latach pracy i obserwacji kolegów, którzy o jednej rzeczy trąbili i trąbili wyzbyłam się częściowo kompleksów. Nie lubię się chwalić, ale prawda taka, że w gąszczu spraw i papierów, jak człowiek głośno nie powie o swoim sukcesie, to przejdzie niezauważony.

Gratuluję wszystkim mianowanym i życzę powodzenia osobom, przed którymi egzamin wkrótce.
Dobry nauczyciel to też taki, który jest świadomy swoich zalet i sam siebie ceni (nie mówię tu absolutnie o popadaniu w samouwielbienie). Także życzę wszystkim mianującym się pewności siebie, wiary we własne siły i pozytywnego wyniku.
A tak na marginesie, nie wierzę żeby osoba, która na bieżąco korzysta z tego forum w celu zdania egzaminu na nim poległa. To jest niemożliwe, bo już świadczy o zaangażowaniu w swoją pracę, poważnym podejściu do awansu i samoświadomości.

Pozdrawiam serdecznie,
Anka

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-14, 11:29

ludolfin@ pisze:nie wierzę żeby osoba, która na bieżąco korzysta z tego forum w celu zdania egzaminu na nim poległa

Może nie polegają, ale dopytują o wszelkie wątpliwości. :))
I jeden drugiemu pomaga i wspiera. To też ważne.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-14, 11:53

ziutaziutek zdała, ma problemy z Internetem

Obrazek
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Melizabeth » 2013-08-14, 12:50

iluka pisze:
Melizabeth pisze:Mogliby na to tylko na końcu - PO egzaminie - zwrócić uwagę, a nie jeszcze dobijać w trakcie.
A Ty po skończonej wypowiedzi zwracasz uczniowi na błędy?


Owszem, wolę mu/jej nie przerywać w trakcie, bo się spali. Chyba, że absolutnie nie da się ucznia zrozumieć, wtedy reaguję od razu, ale jeśli jest przekaz komunikatywny, notuję błędy i podsumowuję pod koniec.


Bardziej na temat: postanowiłam wykonać broszurki dla komisji, z planem wypowiedzi. Coś w stylu:
1. Wstęp (przedstawienie się, wykształcenie kierunkowe, doświadczenie zawodowe).
2, 3, 4, 5, 6. Spełnienie wymagań 1-5
7. Dodatkowe działania nieujęte w PRZ.
8. Własne wnioski po odbyciu stażu.
9. Dalszy plan rozwoju zawodowego.

I takie mam pytanie: jak zatytułować to spełnienie wymagań? Zostawić jak jest? Dodać paragrafy? Zamieścić treść wymagań? I gdzie w autoprezentacji umieścić te 3 działania z par. 7 pkt 1? Próbowałam je dopasować do wymagań, ale nie jestem pewna czy w ogóle je umieszczać. Ktoś chyba na tym forum już pisał, że mamy się koncentrować na par. 7 pkt 2, a pkt 1 zostawić w spokoju.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-14, 18:32

Fajny pomysł :)
Melizabeth pisze:jak zatytułować to spełnienie wymagań?

Może: Realizacja wymagań?
Melizabeth pisze:nie jestem pewna czy w ogóle je umieszczać

Może tylko wspomnieć, bez rozpisywania się?
pkt 1 zostawić w spokoju

Różne zdania padały na ten temat. Tu już Twoja decyzja.
9. Dalszy plan rozwoju zawodowego.

Może: Kontynuacja rozwoju zawodowego ?
Z pytajnikami, bo to Ty decydujesz :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

arek1978
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-14, 19:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: arek1978 » 2013-08-14, 20:00

witam wszystkich już mianowanych i tych co tak jak u mnie dopiero to przed nimi - ja mam egzamin 20 sierpnia i ogólnie jak zapewne każdy stres przed egzaminem - miałem przygotowywać prezentacje multimedialną ale po tym co tutaj przeczytałem sobie odpuściłem - boję się tylko że pozapominam w prezentacji pewne fakty i wszystkiego nie powiem - a co do pytań to zależy jakie zadadzą - co ma być to będzie - jak to mówią najwyżej 9 miesięcy dodatkowego stażu i próbujemy jeszcze raz - szkoda tylko wstydu przed dyrektorem bo to super facet - trzymajcie we wtorek za mnie kciuki

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-08-14, 20:47

arek 1978 witaj :D
Potrzymamy kciuki
Szampan będzie?? :mrgreen:
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

arek1978
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-14, 19:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: arek1978 » 2013-08-14, 21:32

jeśli by się udało to pewnie na rozpoczynającą RP trzeba będzie zanieść - a bez względu na wynik to we wtorek albo z radości albo ze smutku czymś mocniejszym będę się raczył :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2013-08-14, 21:59

Ale dla nas szampan za te kciuki też musi być.
I będzie dobrze.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Melizabeth » 2013-08-15, 18:59

monia30 pisze: czas prezentacji to 15-20 min


hmmm... robiłam dziś 1. próbę, notatki na 5 str. 14tką - 35 minut mówienia. Chyba za dużo "wyjaśniałam", ale tak sucho w punktach to mi nie bardzo pasuje. I nie wiem, czy przy omawianiu realizacji wymagań mam je dokładnie cytować, czy na zasadzie "jeśli chodzi o wymaganie dotyczące organizacji i doskonalenia warsztatu, to zrobiłam to i to"...

monia30 pisze:Możesz np ksero tych dyplomów czy zdjęcia umieścić w prezentacji, albo na takim posterze jak wyżej prezentuje linczerka:D Słyszałam, że dobrze jest dać komisji coś do rąk do pooglądania, żeby się cały czas na Ciebie nie patrzyli


Zrobiłam dziś skany moich zaświadczeń, aby je po obróbce graficznej wydrukować i dołączyć do broszurki. I wychodzi mi, że plan wypowiedzi, który chcę w broszurce umieścić zajmie mi stronę, dwie (planuję to w punktach i podpunktach), a załączniki (taki pomysł, żeby te zaświadczenia dać jako załączniki - podać odnośnik do załącznika przy danym punkcie wypowiedzi) zajmą z 10 stron, nawet przy założeniu, że dwustronne świadectwa umieszczam na 1 stronie i zaświadczenia z konferencji danego wydawnictwa też razem.

Pytanie totalnie techniczne na dzień egzaminu: rajstopy czy bez? Planuję iść w garsonce (najpierw muszę ją kupić...) ze spódnicą i nie wiem czy wypada przyjść z gołymi nogami, bo z moim szczęściem pójdzie mi oczko, i będzie dodatkowy stres. Czy panie mają jakieś rady?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Andulencja » 2013-08-15, 20:10

Melizabeth pisze:nie wiem, czy przy omawianiu realizacji wymagań mam je dokładnie cytować, czy na zasadzie "jeśli chodzi o wymaganie dotyczące organizacji i doskonalenia warsztatu, to zrobiłam to i to"...
Ja mówiłam w ten drugi sposób. Wydaje się bardziej naturalny.

monia30
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-05, 21:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: monia30 » 2013-08-15, 22:26

Melizabeth pisze:
monia30 pisze: czas prezentacji to 15-20 min


hmmm... robiłam dziś 1. próbę, notatki na 5 str. 14tką - 35 minut mówienia. Chyba za dużo "wyjaśniałam", ale tak sucho w punktach to mi nie bardzo pasuje. I nie wiem, czy przy omawianiu realizacji wymagań mam je dokładnie cytować, czy na zasadzie "jeśli chodzi o wymaganie dotyczące organizacji i doskonalenia warsztatu, to zrobiłam to i to"...


Ja podawałam pełne nazwy. Nie wiem, czy dobrze robiłam, ale wydawało mi się odpowiedniejsze podawanie nazwy wymagań, choć wiadomo, że wydłuża to wypowiedź...
I nie objaśniałam każdego punktu tylko te, które uważałam za najważniejsze (po 2-3 w każdym wymaganiu). Dziewczyna, która zdawała przede mną mówiła, żeby gadać, gadać bo niby lepiej, żeby Ci przerwali pod koniec, niż miałabyś za szybko skończyć, bo wtedy będzie więcej czasu na pytania :mrgreen: Ja akurat byłam ostatnia, więc im się nie spieszyło-mogłam mówić do końca.


Co do ubioru:
Osobiście wybrałabym spodnie. Nie kupowałabym specjalnie na tą okazję garsonki-no chyba że Ci się potem przyda. Ale to ja. Myślę, że w spodniach jest wygodniej niż masz się martwić czy Ci oczko pójdzie. Ale jeśli lepiej się czujesz w spódnicach to może rajstopy w sprayu? :mrgreen: A gołe nogi to chyba nie wypada, tak mi się wydaje...

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Melizabeth » 2013-08-15, 22:38

monia30 pisze: Osobiście wybrałabym spodnie.


Też tak wolę, ale nie wiem, czy znajdę coś fajnego. A kupić nowe muszę - niestety, waga się zmieniła i trzeba wymienić garderobę.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: ejwa » 2013-08-15, 22:50

Mój strój wyglądał następująco: czarna spódnica, biała bluzka. Nie miałam rajstop, było zbyt ciepło. Na egzaminie siedziałam, więc i tak nóg nie było widać.

arek1978
Posty: 4
Rejestracja: 2013-08-14, 19:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: arek1978 » 2013-08-16, 12:16

dobrze że ja nie mam takiego problemu jak Wy drogie Panie - w co się ubrać - jednak na tyle się stresuję tym egzaminem że wczoraj nawet śnił mi się ten egzamin

malgala dla Was szampan obopwiązkowo


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”