Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: edzia » 2013-11-03, 20:25

upieczona.anglistk pisze:rozporządzenie w sprawie awansu z 2004
Rozporządzenie awansowe jest już nowe. Teraz obowiązuje to z 2013 r. Ciebie też. To po pierwsze.

Po drugie, uważam, że rozporządzenie awansowe jest chyba najmniej istotnym aktem prawnym, gdyż dotyczy wyłącznie samej organizacji awansowania, a nie pracy nauczyciela. Nie rozumiem więc, że wymieniasz je jako jedyne, które powinnaś znać.

I jeszcze jedno. Znać jakiś akt prawny, nie oznacza by znać go na pamięć. Wystarczy wiedzieć, że dany akt prawny istnieje i wiedzieć mniej więcej, co zawiera i jakie sprawy reguluje. Oraz umieć się po nim trochę poruszać, czyli w razie potrzeby umieć odszukać konkretny przepis.

Trzeba też wiedzieć, że rozporządzenie awansowe jest tylko aktem wykonawczym do ustawy Karta Nauczyciela, którą powinnaś "wcześniej" poznać. Oprócz tego bardzo ważną ustawą oświatową jest ustawa o systemie oświaty z kilkunastoma aktami wykonawczymi, z czego o kilku z nich powinnaś słyszeć.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: upieczona.anglistk » 2013-11-04, 12:34

edzia pisze:
upieczona.anglistk pisze:rozporządzenie w sprawie awansu z 2004
Rozporządzenie awansowe jest już nowe. Teraz obowiązuje to z 2013 r. Ciebie też. To po pierwsze.

Po drugie, uważam, że rozporządzenie awansowe jest chyba najmniej istotnym aktem prawnym, gdyż dotyczy wyłącznie samej organizacji awansowania, a nie pracy nauczyciela. Nie rozumiem więc, że wymieniasz je jako jedyne, które powinnaś znać.


nie wymieniam je jako jedyne które powinnam znać, gdybym uwazała że jest to jedyna rzecz jaką powinnam znać nie zadałabym tutaj pytania

edzia pisze:Trzeba też wiedzieć, że rozporządzenie awansowe jest tylko aktem wykonawczym do ustawy Karta Nauczyciela, którą powinnaś "wcześniej" poznać. Oprócz tego bardzo ważną ustawą oświatową jest ustawa o systemie oświaty z kilkunastoma aktami wykonawczymi, z czego o kilku z nich powinnaś słyszeć.


gdybym słyszała, to by nie zadawała pytania tutaj. mogłabyś je wymienić?

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: upieczona.anglistk » 2013-11-04, 12:44

Dziei za zwrócenie uwagi że jest już nowe rozporządzenie z 2013, widxisz u nas w pracy takie informacje nie krążą. Dodam jeszcze, że ta protekcjonalność jest niepotrzebna. Człowiek czegoś nie wie i zadaje pytanie, nie potrzebuje pouczania że znać to nie znać (na pamięć :wink: ) albo twierdzić że powinnam o czymś słyszeć, coś wiedzieć...

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-11-04, 19:18

To rozporządzenie o awansie znajdziesz tu: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0130000393
Zapoznaj się z rozporządzeniem o udzielanej pomocy pp - lubią pytać http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0130000532
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Aganieszka
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-09, 12:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: Aganieszka » 2013-11-09, 13:17

Witam wszystkich! Właśnie dołączyłam do grupy i od razu potrzebuję Waszej pomocy!!!! Jestem nauczycielem języka polskiego w szkole średniej, dodam - w szkole niepublicznej - i w sierpniu czeka mnie egzamin na mianowanego. Czy mógłby mi ktoś podrzucić na maila (agalok@op.pl) prezentację multimedialną - sprawozdanie?! chciałabym podglądnąć możliwe rozwiązania.

Z góry dziękuję :*

malwa
Posty: 34
Rejestracja: 2007-08-28, 22:18

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malwa » 2013-11-14, 19:19

Hej. Czy osoby, które zdawały w wakacje dostały od dyrektorow jakie snowe umowy o prace? Ja nic nie dostalam, czy powinnam sie martwic> :(

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2013-11-14, 19:28

Malwa, z awansu jesteś nauczycielem mianowanym, ale nie musisz być zatrudniona na podstawie mianowania. To są zupełnie dwie różne rzeczy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

skasiadar
Posty: 1
Rejestracja: 2013-11-20, 22:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: skasiadar » 2013-11-20, 22:51

Witam wszystkich serdecznie. W grudniu będe najprawdopodobniej mieć egzamin na mianowanego. Czy ktoś z Was zdawał w MEN-ie i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami. Jakie najczęściej padały pytania? Czy jest możliwość przedstawienia prezentacji i w ogóle taka konieczność? Proszę o odpowiedź. :shock:

majx1
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-19, 15:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: majx1 » 2013-12-02, 18:01

Witam:) ja egzamin mam przed sobą, mam troszke stresiora, ponieważ robiłam staż jako polonista i bibliotekarz. Czy ktoś z szanownego grona :lol: miał taką samą sytuację??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: wulina » 2013-12-04, 10:12

Ja też robiłam jako polonista i bibliotekarz. Jednym z pytań było, jak zachęcam uczniów do czytania książek. Inne miałam o metody aktywizujące. Było milo i przyjemnie.

Awatar użytkownika
dora8201
Posty: 129
Rejestracja: 2012-07-25, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: dora8201 » 2013-12-07, 09:39

malwa pisze:Hej. Czy osoby, które zdawały w wakacje dostały od dyrektorow jakie snowe umowy o prace? Ja nic nie dostalam, czy powinnam sie martwic> :(


ja co prawda w zeszłym roku się mianowałam i nie dostałam nic nowego do podpisania ale ostatnio odbierając dokumenty do banku wypełnione przez księgową miałam zaznaczone że pracuje na podstawie mianowania a nie umowy o pracę:) właśnie przypomniałaś mi, że muszę dopytać jak to jest...

majx1
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-19, 15:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: majx1 » 2013-12-08, 15:29

rety, ja mam pojutrze egzamin :o jak się nie stresować? da sie tak normalnie podejść do tego?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2013-12-08, 16:18

Da.
Będzie dobrze.
Trzymamy kciuki.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2013-12-08, 16:24

Okej, okej... Spoko, spoko... Przeżyjesz :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

majx1
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-19, 15:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: majx1 » 2013-12-09, 19:57

dzięki, stracha mam wielgachnego:) nękają mnie pytania typu: "Co będzie, jak nie zdam?" Jak się skompromituję...:(


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”