Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nerta
Posty: 18
Rejestracja: 2014-07-16, 20:06
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: nerta » 2014-07-22, 08:06

miśka82 pisze:nerta a ty jak odpowiedziałaś na pytanie najważniejszy dokument prawny w pracy też mam ogólny mętlik


Tu miałam przez chwilę wątpliwość bo akt prawny to rzeczywiście ustawy....ale miałam wrażenie, że ekspertowi chodziło o podstawę programową i tak odpowiedziałam i tu uwaga- Pani przytaknęła -uff. Chciałam powiedzieć o ustawie o systemie oświaty,myślę, że wybroniłabym się mówiąc, ze podstawa to rozporządzenie- ale udało się.
Powodzenia

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: biologica » 2014-07-22, 08:10

miśka82 pisze:problemy cywilizacyjne z uczniami???? co można powiedzieć na ten temat??? czy ktoś mnie poratuje?

uzależnienia np papierosy, alkohol, internet ( naśmiewanie się z kogoś w sieci)
nieobecności - wagary itp

bar_sta
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-22, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: bar_sta » 2014-07-22, 09:22

Cześć dziewczyny, ja walczę jutro. MAm prezentację i krótki konspekt. Wezmę też teczkę z zaświadczeniami, i podziękowaniami. Ale boję sie pytań z prawa. Czy jest ktoś kto poległ na tym pytaniu?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: iluka » 2014-07-22, 09:41

Marmocik, powodzenia :!: Mam nadzieję, że jutro się zrehabilitujesz za tę negatywną ocenę dorobku :wink:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
opusculum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-18, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: opusculum » 2014-07-22, 11:10

bar_sta pisze:Cześć dziewczyny, ja walczę jutro. MAm prezentację i krótki konspekt. Wezmę też teczkę z zaświadczeniami, i podziękowaniami. Ale boję sie pytań z prawa. Czy jest ktoś kto poległ na tym pytaniu?


Ktoś Ci zasugerował żeby zabrać teczkę?

bar_sta
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-22, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: bar_sta » 2014-07-22, 11:17

Nikt mi nie sugerował, więc nie biorę całłej teczki tylko taki skoroszyt z najważniejszymi osiągnięciami. Boję się, ze jak nie pójdzie mi prezentacja multimedialna to się wspomogę analogami.

bar_sta
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-22, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: bar_sta » 2014-07-22, 11:19

Aczkolwiek jestem zestresowana. Nie wiem czego się spodziewać, tym bardziej, ze mnie nikt z dyrekcji nie zaszczyci swoją obecnością, bo są na urlopach. Ja dowiedziałam się o terminie tydzień temu dopiero. Czy ktoś zdawał albo będzie zdawał w Katowicach?? Ja mam jutro o 12.30

Awatar użytkownika
opusculum
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-18, 15:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: opusculum » 2014-07-22, 11:31

bar_sta pisze:Aczkolwiek jestem zestresowana. Nie wiem czego się spodziewać, tym bardziej, ze mnie nikt z dyrekcji nie zaszczyci swoją obecnością, bo są na urlopach. Ja dowiedziałam się o terminie tydzień temu dopiero. Czy ktoś zdawał albo będzie zdawał w Katowicach?? Ja mam jutro o 12.30


To szkoda, iż nie masz dyrekcji, bo to jednak podpora, a kogoś z znp prosiłaś?

Ja zdaję powiedzmy, iż obok, w r-śl.

bar_sta
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-22, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: bar_sta » 2014-07-22, 11:33

Aczkolwiek jestem zestresowana. Nie wiem czego się spodziewać, tym bardziej, ze mnie nikt z dyrekcji nie zaszczyci swoją obecnością, bo są na urlopach. Ja dowiedziałam się o terminie tydzień temu dopiero. Czy ktoś zdawał albo będzie zdawał w Katowicach?? Ja mam jutro o 12.30

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: biologica » 2014-07-22, 11:33

Marmocik pisze:Witajcie!
Ja egzamin mam jutro w samo południe... Mój staż trwał o 9 miesięcy dłużej ponieważ za pierwszym razem dostałem negatywną ocenę dorobku od Pani Dyrektor (długa historia). W związku z tym mój stres jest podwójny, mam wiele do stracenia. Prezentacja niby przećwiczona, pytania nie wydają się być aż tak trudne ale mam tendencję do palenia się ze zdenerwowania i nabierania wody w usta. Pochwalę się jutro jak poszło ;)

No i no i.......... jak poszło??????

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: biologica » 2014-07-22, 11:34

tannia pisze:Za 12 godzin finał 3-letnich starań. Boję się pytań z prawa, wszystko mi się miesza. Oddycham głęboko, idę spać, a jutro - byle coś powiedzieć sensownego.
:?

dasz radę!!!!!!!

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: biologica » 2014-07-22, 11:36

bar_sta pisze:Nikt mi nie sugerował, więc nie biorę całłej teczki tylko taki skoroszyt z najważniejszymi osiągnięciami. Boję się, ze jak nie pójdzie mi prezentacja multimedialna to się wspomogę analogami.

Wybierz się do szkoły czy miejsca gdzie będziesz zdawać i sprawdź czy prezentacja chodzi - przynajmniej będziesz spokojniejsza - ja nawet przerzuciłam na pulpit w sali egzaminacyjnej dzień wcześniej :-)

Awatar użytkownika
biologica
Posty: 100
Rejestracja: 2014-02-03, 20:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: biologica » 2014-07-22, 11:45

bar_sta pisze:Aczkolwiek jestem zestresowana. Nie wiem czego się spodziewać, tym bardziej, ze mnie nikt z dyrekcji nie zaszczyci swoją obecnością, bo są na urlopach. Ja dowiedziałam się o terminie tydzień temu dopiero. Czy ktoś zdawał albo będzie zdawał w Katowicach?? Ja mam jutro o 12.30

spoko luzik - przynajmniej nie będziesz się stresować dyrekcją :D
Komisja naprawdę nie jest po to żeby was oblać - dla nich to dodatkowa robota takie oblanie i dodatkowo tłumaczenie się ... Pamiętajcie, że pytania dotyczą waszej pracy - tak więc jeżeli oceniasz uczniów to na jakiej podstawie prawnej, uczestniczysz w RP - jakie podstawy prawne itp ja np byłam na szkoleniu o projektach i tu też się mnie pytali o podstawę prawną
Polecam bardzo Bibliotekę prawa oświatowego - tam jest wszystko ładnie opisane ( nawet wspomniała o tym w prezentacji to aż im się oczy zaświeciły)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2014-07-22, 12:26

Pytają tylko o to, co bezpośrednio dotyczy Waszej pracy.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

bar_sta
Posty: 17
Rejestracja: 2014-07-22, 09:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: bar_sta » 2014-07-22, 12:33

dzięki dziewczyny. Ja biorę swojego laptopa i z niego będe puszczać prezentację. Jutro będę właśnie się prezentowała. Nie wiem czy się jeszcze uczyć czy już olać. Dzięki za podpowiedź z biblioteka oświatową. Też jutro tym zabłysnę.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”