Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kinia24_24
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-16, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kinia24_24 » 2012-08-16, 14:41

Ja mam egzamin 20.08. i oczywiście najbardziej boję się pytań komisji :shock: mam też przygotowana prezentację w PP ale nie wiem czy skorzystam bo podobno pomieszczenie egz jest bardzo male, nie wiem czy jest sens? mam te prygotowane "Fotoalbumy" dla członków komisji z materiałem zdjęciowych przedsiezięć-nie wiem na co sie zdecydoac :shock:
nie chce juz mi sie tego wszystkiego maglowac, wolalabym juz byc po...

kinia24_24
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-16, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kinia24_24 » 2012-08-16, 14:44

upsss.... chyba mi klawiatura psikusy strzela ;) przeraszam za lieterówki lub ich brak ;)

kinia24_24
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-16, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kinia24_24 » 2012-08-17, 16:56

Dziś dochodze do wniosku, ze juz mi sie to wszystko zaczyna plątać :ble: i zamiast mówic krocej, czas wypowiedzi ulega wydluzeniu :ble: chyba zczynam sie denerwowac i delikatnie panikowac

magas
Posty: 6
Rejestracja: 2012-08-17, 18:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magas » 2012-08-17, 18:34

Kinia, ja również mam egzamin 20.08, o godz. 9.00, trzymam kciuki za powodzenie. Ja im więcej czytam, tym bardziej uświadamiam sobie, że jeszcze dużo nie wiem ..., ale to normalny objaw przy uczeniu się ;) Stres duży, jak większość, boję się pytań komisji.

kinia24_24
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-16, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kinia24_24 » 2012-08-17, 20:36

magas ja tez mam o 9 - no to bedziemy przechodzily wspolnie przez te katorgi, moze bedzie nam latwiej ;) teraz to juz mi sie totalnie miesza, prezentacje przed godz mowilam 25min, tak błądziłam, ze az sie sama wkurzalam
najchetniej jutro bym wcale nie powtarzala,zrobila sobie wolne, ale z drugiej strony mam wrazenie, ze jak nie powtorze to o czyms zapomne na egzaminie a tak to sobie utrwale
juz mnie to meczy :oops:
mysle jeszcze nad jakas pozycja ksiazkowa, zeby byc przygotowana na ewentualne pytanie

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: malgala » 2012-08-17, 21:13

Dziewczyny, wypiszcie sobie w punktach o czym macie mówić i to wystarczy.

Czym więcej będziecie swoją prezentację powtarzać, tym większa obawa, że zaczniecie ją recytować z pamięci i klapa jak jedno słowo z głowy uleci.

Będzie dobrze. Trzymam kciuki.

xxfairy
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-17, 23:06
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: xxfairy » 2012-08-17, 23:14

A ja, jak zwykle na ostatnia chwilę. Dobrze, że weszłam na forum, zadziałało motywująco. Od jutro biorę się ostro do pracy!

kinia24_24
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-16, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kinia24_24 » 2012-08-18, 09:28

malgala ma racje, juz sie wlasnie lapie na tym,ze niektore rzeczy mowie na pamiec :roll:

a jak sadzicie... czy w pytaniu o pozycje ksiazkowa moge mowic o czym czytalam, czy musz podac konkretny tytul i omowic? (u nas podobno czesto pojawia sie takie pytanie)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: linczerka » 2012-08-18, 10:49

Jak będziesz generalizować, to lepiej na tym wyjdziesz. Nie książka- temat, ale temat- książki. Takie poruszanie tematu:
Zagadnienia dotyczące dziecka we współczesnej szkole są poruszane w wielu książkach. Spośród przeczytanych przeze mnie książek, najbardziej jednak podoba mi się omówienie w tej i w tej, bo.... A w książce tej i tej autor zawęził zagadnienie do...O problemach tych i tych ciekawie jest napisane w tych i w tych książkach. We wspomnianej tej i tej....
W sumie można przeczytać 2 -3 książki i tak je omówić, żeby komisja miała wrażenie, że jesteś oczytaną osobą. Podawaj naprzemiennie tytuł i autora :D Nie zapomnij o czasopismach.
Będę trzymała kciuki. Zdajcie relację.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

izula
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-06, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: izula » 2012-08-18, 12:43

Ja też mam egzamin 20.08 tyle że dopiero o 12:00. Mam notatki na prezentację ale boję się, że mi się ze stresu zacznie wszystko rozmazywać. :? Macie jakieś mądre sposoby żeby się przed wejściem nie zestresować?

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: b.hunter » 2012-08-18, 14:17

izula pisze:Macie jakieś mądre sposoby żeby się przed wejściem nie zestresować?


0,5l

kinia24_24
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-16, 12:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: kinia24_24 » 2012-08-18, 14:38

a propos stresu... ja zamierzam rano wypic herbatke z melisy ;) nie wiem czy zaskutkuje, ale na pewno nie zaszkodzi ;)

dzis przecwiczylam raz prezentacje i wiecej nie zamierzam;) jutro tez raz a w poniedz. przed przeczytam notatki i ...niech sie dzieje wola nieba ;)

magas
Posty: 6
Rejestracja: 2012-08-17, 18:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: magas » 2012-08-18, 15:49

Ja dzisiaj poraz pierwszy omówiłam sobie prezentację, wyszło mi całkiem nieźle, więc jeszcze raz jutro przećwiczę i powinno być dobrze ;) Dziś, w ramach odstresowania, wybieram się do kina i na kolację z mężem ;)

Boję się pytań komisji, ale w poniedziałek rano strzelę sobie meliskę, mam nadzieję, że pomoże :)

yteczka
Posty: 16
Rejestracja: 2011-03-23, 14:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: yteczka » 2012-08-19, 10:17

Mam przygotowaną prezentację multimedialną, ale chyba mogę na nią zerkać i co nieco czytać? Czy też muszę się jej nauczyć na pamięć? Jeszcze jedno, dlaczego nauczyciel nie może napisać własnego programu? Takie pytanie się pojawia, ale nie znam odpowiedzi. Wiem tylko, że nie może, ale dlaczego? Dzisiaj czytała swoją prezentację na głos, bo chciałam wiedzieć, ile mi to zajmie. Samo przeczytanie, bez omówienia, zajęło mi 16 minut. A co będzie dopiero, jak zacznę omawiać, dopowiadać? Może mam za dużo tego wszystkiego. Prezentacja ma 30 stron, razem ze zdjęciami, wstępem, zakończeniem.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Egzamin na nauczyciela mianowanego - prezentacja

Postautor: daughter » 2012-08-19, 12:38

yteczka pisze: Jeszcze jedno, dlaczego nauczyciel nie może napisać własnego programu?

Z tego co ja wiem, może. Tylko jeśli jest nauczycielem kontraktowym to inny nauczyciel mianowany lub dyplomowany tego samego przedmiotu musi go zaopiniować.

I jedna rada co do prezentacji: nie ucz się jej na pamięć. Chyba nie chcesz brzmieć jak robot dukający z pamięci?:)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”